درمان افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین با ۵ ورزش

توسط admin
4141 مشاهده

افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین در بین بسیاری از بانوان اتفاق می‌افتد. دلیل آن جدا شدن عضلات شکم و بافت همبند در دوران بارداری است. از سوی دیگر برای اینکه فضا برای رشد جنین در رحم باز شود، روده کوچک و روده بزرگ تغییر مکان می‌دهند. یعنی به سمت جلو حرکت می‌کنند. البته تغییرات هورمونی هم باعث از بین رفتن حالت کشش بافت همبند می‌شود تا جنین بتواند بهتر نفس بکشد. البته افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین چیزی نیست که قابل درمان نباشد. با کمک برخی از حرکات اصلاحی می‌توانید دوباره به اندام قبل از زایمان برگردید.

سایت کرفس چندین مورد از ورزش های بعد زایمان برای کوچک شدن شکم را برایتان گردآوری کرده است. این ورزش‌ها توسط یکی از متخصصان تناسب اندام در آمریکا (تریسی مالالت) طراحی شده است. این حرکات ورزشی برای لاغری سریع شکم عبارتند از:

حرکت شیب لگن

یک ورزش سفت شدن شکم بعد از زایمان انجام حرکت شیب لگن است. اگر زایمان طبیعی را پشت سر گذاشته‌اید، این حرکت ورزشی را یک هفته بعد از تولد نوزاد انجام دهید. اما برای بانوانی که جراحی سزارین داشته‌اند، این ورزش باید بعد از ۸ تا ۱۰ هفته بعد از زایمان انجام شود.

ورزش های بعد زایمان برای کوچک شدن شکم

برای سفت شدن شکم بعد از سزارین با این ورزش به صورت زیر عمل کنید:

  • یک تشک نرم پهن کنید و به سمت پشت بر روی تشک دراز بکشید. زانوها را خم کرده و یک بالشت نازک در زیر لگن و بالشت دیگری در لابه‌لای زانوهای خود قرار دهید. در همین حالت باید بازوها در پهلوی شما قرار بگیرد. حالا نفس عمق بکشید و همزمان شکم را هم به سمت داخل بکشید.
  • در همین زمان لگن را هم به سمت بالا بکشید و باسن را به سمت بالا فشار دهید. به مدت ۵ ثانیه در همین حالت بمانید و بعد نفس را رها کرده و بدن را آزاد کنید. ۱۰ بار این حرکت ورزشی را تکرار کنید.

از فواید این ورزش برای افتادگی شکم بعد از زایمان می‌توان به افزایش استقامت ماهیچه‌های بدن اشاره کرد. بعد از تکرار ۴ هفته هم شکم به حالت قبل از زایمان برمی‌گردد.

انجام ورزش پل لگن

حرکت ورزشی پل لگن را باید از هفتم ششم بعد از زایمان سزارین شروع کنید. در این روش برای درمان افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین درست مثل حرکت قبل روی یک سطح نرم دراز بکشید. پاها را به اندازه عرض مفصل ران از هم باز کرده و زانوهای خود را خم کنید.

افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین

حالا نفس بکشید و شکم به سمت داخل بکشید و ۵ ثانیه به همین حالت بمانید. سپس نفس را بیرون دهید. لگن را به سمت بالا ببرید و باسن خود را از کف زمین برداشته و به سمت بالا ببرید. سپس به آرامی به پایین بیاورید. ۵ بار این ورزش را انجام دهید.

مزیت این ورزش برای افتادگی پوست و شکم بعد از زایمان تقویت باسن و کمر است. در واقع قوس کمر ناشی از بارداری از بین می‌رود و شکم هم به جای اصلی خودش برمی‌گردد.

ورزش اسلاید پاشنه

یک ورزش سفت شدن شکم بعد از زایمان انجام حرکت اسلاید پاشنه پا است. برای انجام این حرکت ورزشی جهت کوچک کردن شکم به صورت زیر عمل کنید:

ورزش سفت شدن شکم بعد از زایمان

به سمت پشت بخوابید و زانوهای خود را خم کنید. پاها را به اندازه مفصل ران از هم باز کنید. سپس شکم را به سمت داخل بکشید. پای راست خود را خم کنید و بعد پاشنه را روی زمین فشار دهید. لگن را ثابت نگهدارید و نفس بکشید. چند ثانیه به همین حالت بمانید و سپس نفس را آزاد کنید. این حرکت را برای هر دو پا ۱۰ بار انجام دهید.

نکته مهم: این سه تمرینی را که گفته شد برای دو هفته انجام دهید و سپس به سراغ حرکت چهارم بروید.

حرکت پالس حوله

افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین

یک ورزش سفت شدن شکم بعد از زایمان طبیعی و سزارین کمک گرفتن از حوله است. برای انجام این حرکت ورزشی به سمت پشت روی زمین دراز بکشید و زانوها را خم کنید. سپس یک حوله را روی ساق‌های بالایی خود قرار دهید و انتهای آن را بگیرید. انتهای حوله را به سمت خود بکشید و ران‌ها را به هم فشار دهید. نفس بکشید و زمان کشیدن شکم به سمت داخل و بالا آوردن شانه‌ها از روی زمین، نفس را آزاد کنید.

در این حرکت ورزشی باید ماهیچه‌های شکم را ۱۰ – ۱۲ بار نگه دارید و بعد منقبض کرده و رها کنید. این حرکت را به مدت ۲ هفته هر روز برای ۲۰ بار انجام دهید.

حرکت کشش تک پا با حوله

ورزش برای افتادگی شکم بعد از زایمان

  یکی دیگر از حرکات ورزشی برای درمان افتادگی شکم بعد از زایمان سزارین حرکت کششی است. این حرکت هم با کمک یک حوله یا پارچه انجام می‌شود. این حرکت ورزشی را باید ۱۲ -۱۴ هفته بعد از زایمان سزارین انجام دهید. برای انجام این حرکت ورزشی باید به سمت پشت بر روی زمین بخوابید.

پاها را از زمین بلند کنید به طوری که باسن هم از روی زمین بلند شود و سپس پاها را در موازات با زمین قرار دهید. یک حوله را در بالا ران قرار دهید و انتهای آن را با دست بگیرید و بر روی ران فشارر دهید. زمانی که بازدم را انجام دادید، شانه‌ها را بلند کرده و پای چپ خود را به سمت بیرون دراز کنید. در انتهای این حرکت ورزشی پاها را با هم عوض کنید. این ورزش را ۵ بار برای هر کدام از پاها انجام دهید.

این ورزش باعث قوی‌تر شدن بالاتنه بعد از زایمان می‌شود. همچنین به تسکین درد بعد از زایمان هم کمک زیادی می‌کند.

منبع: سایت parents

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data