چگونه با “کش پیلاتس” در خانه ورزش کنیم؟

توسط admin
9034 مشاهده

در این مقاله قصد داریم شما را با سری تمرینات ورزشی با کش پیلاتس آشنا کنیم. ورزش با کش پیلاتس، یک تمرین مناسب برای افرادی است که به دنبال ورزش و عضله سازی در خانه هستند. در این مقاله قصد داریم شما را با فواید ورزش با کش پیلاتس آشنا کنیم. و چند تمرین با کش پیلاتس را به شما آموزش دهیم. در ادامه این مقاله همراه ما در مجله کرفس باشید.

ورزش با کش پیلاتس چگونه است؟

تمرین با کش پیلاتس یک ورزش محبوب و نو ظهور است. که اخیرا طرفداران زیادی پیدا کرده است. این ورزش همانند تمرین با کش پاور لوپ یا تمرین با کش بدنسازی تی آر ایکس، محبوب و مشهور است. تمرینات ورزشی پیلاتس برای عضله سازی و رسیدن به تناسب اندام و حتی چربی سوزی مفید هستند. و تاثیر مناسبی بر سلامت بدن شما خواهند گذاشت. کنترل فشار خون میتواند یکی از بیماری‌هایی باشد که با ورزش منظم قابل انجام است.

ورزش با کش برای بانوان

البته اگر به دنبال کاهش وزن سریع و چربی سوزی هستید، بهتر است ورزش با کش پیلاتس را با سایر تمرینات ورزشی و یک رژیم غذایی مناسب ترکیب کنید. زیرا ورزش با کش پیلاتس ممکن است به اندازه سایر تمرینات پر فشار و چربی سور مانند تمرینات هیت یا تمرینات فانکشنال، موثر نباشد.

اگر با تمرینات هیت آشنایی ندارید، در این مقاله می‌توانید این نوع از حرکات ورزشی را ببینید.

تمرینات ورزشی فانکشنال چیست؟ (آموزش تصویری در خانه)

فواید ورزش و تمرین با کش پیلاتس

تمرین با کش پیلاتس می‌تواند کالری قابل قبول و مناسبی را بسوزاند. افراد دارای اضافه وزن در یک ست ۳۰ الی ۵۰ دقیقه‌ای ورزش با کش پیلاتس در روز، در کنار داشتن یک رژیم غذایی مناسب، می‌توانند نشانه‌های مناسبی از کاهش وزن را در خود مشاهده کنند.

تمرینات پیلاتس همچنین برای عضله سازی و تقویت بازوها، بسیار مناسب هستند. به عنوان مثال، افرادی که به دنبال عناوینی چون ورزش با کش برای بانوان، ورزش با کش پیلاتس برای بازو، تمرین با کش ورزشی در خانه برای تقویت عضلات پا و یا تمرین جلو بازو با کش در خانه هستند، با مطالعه این مقاله، به احتمال زیاد به اهداف خود خواهند رسید.

کش پیلاتس و حرکات اصلاحی برای درمان ناهنجاری‌های فیزیکی

علاوه بر تقویت عضلات و کمک به عضله سازی، تمرین با کش پیلاتس می‌تواند یک روش درمانی مناسب برای بهبود ناهنجاری‌های فیزیکی باشد. ممکن است برخی متخصصان و افرادی که در حوزه حرکات اصلاحی فعالیت می‌کنند، تمرینات پیلاتس را توصیه کنند.

انواع کش‌های پیلاتس

کش پیلاتس و به طور کلی کش‌های ورزشی، در انواع مختلفی وجود دارند. و بسیار متنوع هستند. در این مقاله ما حرکاتی را به شما آموزش می‌دهیم که با کش‌های پیلاتس ساده صورت می‌پذیرند. این کش‌ها به صورت متداول در دو سایز کوتاه و بلند یافت می‌شوند. هریک از این کش‌های کوتاه و بلند نیز دارای درجات سختی متفاوت هستند. که با رنگ‌های مختلف مشخص می‌شوند.

با داشتن یک عدد کش پیلاتس سایز بلند، می‌توانید تمام این تمرینات را انجام دهید. زیرا کش‌های بلند را با تا کردن و گره زدن، می‌توانید تبدیل به کش‌های سایز کوچک بکنید. و از خرید دوباره کش سایز کوچک بی نیاز شوید.

در هنگام خرید کش پیلاتس، به درجه سختی آن‌ها توجه داشته باشید. توصیه می‌شود افراد تازه کار پایین ترین درجه سختی را انتخاب کنند. و افرادی که به دنبال به چالش کشیدن بدن خود هستند، از درجات بالاتر استفاده کنند!

در ادامه چند حرکت ورزشی که می‌توانید با کش‌های پیلاتس انجام دهید را به شما معرفی می‌کنیم. و نحوه انجام صحیح آن‌ها را به شما آموزش می‌دهیم. البته همواره پیش از شروع هر تمرین ورزشی، به گرم کردن بدن خود توجه کنید. و در پایان تمرینات ورزشی نیز به صورت استاندارد به سرد کردن بدن خود بپردازید. تا از بروز آسیب به بدن خود جلوگیری کنید. در ادامه همراه ما باشید.

تمرین با کش ورزشی در خانه برای تقویت عضلات پا

حرکت شماره ۱: کشش پا

این حرکت برای تقویت عضلات پا و کمر بسیار مفید است. به دو صورت می‌توانید کشش پا را به وسیله کش پیلاتس انجام دهید.

روش اول:

بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس کش سایز کوچک را کش سایز بزرگ را که گره زده‌اید و کوچک کرده‌اید، مانند تصویر دور ساق‌های خود بیاندازید. حالا سعی کنید تا جایی که می‌توانید، پاهای خود را از هم فاصله بدهید. و دوباره به حالت اول برگردید. این حرکت را ۸ الی ۱۲ بار تکرار کنید.

روش دوم:

در نزدیک یک میز محکم یا گیره ورزشی نصب شده روی دیوار بایستید. و کش را در گیره یا پایه میز مورد نظر گره بزنید. سپس در حالی پاها را به اندازه عرض شانه باز کرده‌اید، کش را در ساق یکی از پاها قرار دهید. حالا سعی کنید پای خود را از دیوار دور کنید. و دوباره به حالت اول برگردید. این حرکت را ۸ الی ۱۲ مرتبه تکرار کنید. و سراغ پای دیگر بروید.

ورزش با کش برای بانوان

حرکت شماره ۲: اسکات از جلو

این تمرین با کش پیلاتس، سبب تقویت ران و همسترینگ شما می‌شود. برای انجام این حرکت، ابتدا بایستید. و پاها را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. مانند تصاویر، دو طرف کش پیلاتس را در دستان خود بگیرید. و کش را زیر پاهای خود قرار دهید. اگر کش خیلی بلند بود، می‌تواند برای تنظیم ارتفاع آن، به صورت ضربدری در دستانتان بگیرید.

سپس در حالی پشت و کمر خود صاف است، خم شوید و زانوی خود را به زاویه ۹۰ درجه برسانید. حالا سعی کنید با کشش کش مقاومت کنید و به حالت ایستاده برگردید. این حرکت را ۸ الی ۱۲ بار تکرار کنید.

تمرین جلو بازو با کش در خانه

حرکت شماره ۳: تقویت بازو و عضله سه سر

این حرکت، یک نمرین ساده به کش پیلاتس به شمار می‌رود. که باعث تقویت بازوهای شما می‌شود. برای انجام این حرکت، مانند تصاویر بایستید. و کش را زیر پای خود قرار دهید. سپس در حالی هر طرف کش را در یک دست قرار داده‌اید، آرنج را خم کنید. و دست‌های خود را به شانه‌ها نزدیک کنید. و دوباره به حالت اول برگردید. این حرکت را ۱۲ الی ۱۵ بار تکرار کنید.

 تمرین با کش پاور لوپ

حرکت شماره ۴: کرانچ معکوس

این حرکت برای تقویت عضلات قسمت پشت و کمر بسیار مناسب است. ابتدا به پشت بخوابید و مانند تصاویر زانوهای خود را با زاویه ۹۰ درجه خم کنید. به طوری که کمر شما نیز زاویه ۹۰ درجه داشته باشد. کش پیلاتس را به روی هر پا بپیچید. و سمت دیگرش را در گره روی دیوار و یا پایه میز محکم قرار دهید. حالا به اعمال فشار، سعی کنید در حالی که شکم خود را سفت کرده‌اید، زانوها را به سمت شانه بیاورید. و دوباره به حالت قبل برگردید. این حرکت را ۱۲ الی ۱۵ بار تکرار کنید.

تمرین با کش بدنسازی

حرکت شماره ۵: حرکت شنا با استفاده از کش پیلاتس

این یک حرکت سخت برای به چالش کشیدن عضلات شما می‌باشد. مانند حرکت شنا، کف دست‌ها را روی زمین قرار دهید. و کمر خود را صاف کنید. حالا یک کش را مانند تصاویر، دور دستان خود بپیچانید. تا کشش را در بازوها احساس کنید. سعی کنید حرکت شنا را که کمی سخت‌تر شده است، انجام دهید. با توجه به قدرت بدنتان، این حرکت را بین ۵ الی ۲۰ بار تکرار کنید.

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی و بررسی کش‌های ورزشی و تمرین با کش پیلاتس پرداختیم. و فواید این حرکات ورزشی را برای شما معرف کردیم. در ادامه نیز چند مورد از حرکات ورزشی قابل اجرا با کش پیلاتس را به شما معرفی کردیم. و نحوه انجام صحیح آن‌ها را برای شما شرح دادیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

منابع : healthline، greatist

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data