ورزش در خانه برای بانوان بدون رفتن به سالن ورزشی

توسط admin
1275 مشاهده

ورزش در خانه برای بانوان بدون نیاز به رفتن به باشگاه، باعث لاغری و تناسب اندام می‌شود. اگر شما حرکات ورزشی را به درستی انجام دهید، به همان میزانِ رفتن به باشگاه، در کاهش وزن‌تان مؤثر است. باشگاه و سالن ورزشی در واقع مکانی است که شما را با افرادی آشنا می‌کند که با شما یک هدف مشترک دارند. در این صورت حس رقابت در شما شکل می‌گیرد. در نتیجه باعث می‌شود تا برای رسیدن به تناسب اندام بیشتر تلاش کنید. در ادامه به چند روش و حرکت ورزشی برای ورزش در خانه برای تناسب اندام بانوان می‌پردازیم.

  • اهمیت ورزش در خانه برای بانوان
  • تاثیر ورزش در خانه و بهبود دردهای جسمانی
  • نکات مهم برای ورزش در خانه برای تناسب اندام بانوان
اهمیت ورزش در خانه برای بانوان

تمرین‌های ورزشی باید در منزل به طور همیشگی و مرتب انجام شوند. در این صورت در زیباشدن اندام تاثیر زیادی دارند. باشگاه در واقع انگیزه‌ی شما را برای لاغری و تناسب اندام بیشتر می‌کند.

اهمیت ورزش در خانه برای بانوان

تمرین‌های ورزشی باید در منزل به طور همیشگی و مرتب انجام شوند. در این صورت در زیباشدن اندام تاثیر زیادی دارند. باشگاه در واقع انگیزه‌ی شما را برای لاغری و تناسب اندام بیشتر می‌کند. اما همان حرکت ورزشی را می‌توانید در منزل هم انجام دهید. ضمن اینکه بسیاری از بانوان فرصت کافی برای رفتن به باشگاه را ندارند. ورزش‌هایی که در منزل انجام می‌شوند، علاوه بر تناسب اندام، باعث درمان بیماری‌های روحی از جمله افسردگی می‌شود. در واقع ورزش اعتماد به نفس را در شما افزایش می‌دهد.

تاثیر ورزش در خانه و بهبود دردهای جسمانی

یکی دیگر از مزیت‌های ورزش در خانه برای بانوان درمان دردهای ناشی از درد زانو، کمر درد و یا دردهای مفصلی است. متاسفانه برخی از خانم‌ها نسبت به سلامت جسمانی خود بی‌توجه هستند. ورزش در منزل می‌تواند از بروز برخی از ناهنجاری‌های جسمانی جلوگیری کند. برای مثال قوس کمر یکی از این مشکلات است که اغلب در نتیجه‌ی خوابیدن بر روی شکم ایجاد می‌شود. اما با کمک ورزش‌ در منزل می‌توانید این نوع ناهنجاری را درمان کنید.
همچنین دیسک کمر یکی از بیماری‌های رایج در بسیاری از بانوان است. این بیماری در اثر بلند کردن و یا جابه‌جا کردن اجسام سنگین بروز می‌کند. شما با کمک ورزش‌های دائمی در منزل می‌توانید به راحتی از بروز این بیماری جلوگیری کنید. همچنین ورزش دردهای ناشی از مشکلات جسمانی را نیز تسکین می‌دهد.

همچنین دیسک کمر یکی از بیماری‌های رایج در بسیاری از بانوان است. این بیماری در اثر بلند کردن و یا جابه‌جا کردن اجسام سنگین بروز می‌کند. شما با کمک ورزش‌های دائمی در منزل می‌توانید به راحتی از بروز این بیماری جلوگیری کنید.

ورزش در خانه برای بانوان بدون نیاز به رفتن به باشگاه،

نکات مهم برای ورزش در خانه برای تناسب اندام بانوان

برخلاف تصور رایج بسیاری از بانوان، وجود دستگاه‌ها و وسایل گران‌قیمت باعث لاغری و تناسب اندام نمی‌شود. بلکه آن‌ها انگیزه‌ی شما را برای تناسب اندام بالا می‌برند. اما نبود آن‌ها به این معنا نیست که قادر به ورزش کردن نیستید. برای مثال اگر در منزل تردمیل ندارید، جای نگرانی نیست. به جای آن می‌توانید ورزش پیاده‌روی در پارک و یا حیاط منزل را جایگزین کنید. اگر دمبل‌های گرانقیمت ندارید، می‌توانید بطری‌های پلاستیکی را پر از آب کنید. با بستن درب، آن‌ها را به دمبل تبدیل کنید. چند توصیه مهم دیگر نیز باید برای ورزش در منزل برای بانوان در نظر داشته باشید که شامل موارد زیر هستند.

برای تاثیر ورزش در منزل برای تناسب اندام بانوان باید آن‌ را همیشه و مرتب انجام دهید. اگر بخواهید یک روز آن را به خوبی و کامل انجام دهید و روز بعد منصرف شوید، تاثیر زیادی بر روی اندام شما ندارد.

ورزش در خانه را همیشه و مرتب انجام دهید

برای تاثیر ورزش در منزل برای تناسب اندام بانوان باید آن‌ را همیشه و مرتب انجام دهید. اگر بخواهید یک روز آن را به خوبی و کامل انجام دهید و روز بعد منصرف شوید، تاثیر زیادی بر روی اندام شما ندارد. حتی اگر برای مدتی تلاش زیادی برای تناسب اندام داشته باشید و بعد از مدتی آن را کنار بگذارید، وزن شما هیچ تغییری نمی‌کند.
یک نکته‌ی مهم دیگر در زمان انجام حرکات ورزشی در منزل، گرم کردن بدن قبل از ورزش است. زیرا قبل از ورزش، بدن خشک و غیرمنعطف است. زمانی که به یکباره حرکات ورزشی و کششی را انجام می‌دهید، فشار زیادی به عضلات وارد می‌شود. برای مثال پارگی و یا کشیدگی تاندوم یکی از نتایج گرم نکردن بدن قبل از ورزش است. با گرم شدن بدن لازم است تا تمامی حرکات ورزشی را پشت سر هم انجام دهید.

تاثیر اهمیت ورزش در خانه برای بانوان

یک توصیه‌ی مهم دیگر برای ورزش در خانه برای بانوان انجام صحیح حرکات ورزشی است. اگر این حرکات را نادرست انجام دهید، ممکن است به بدن آسیب وارد کنند

حرکات را به درستی و صحیح انجام دهید

یک توصیه‌ی مهم دیگر برای ورزش در خانه برای بانوان انجام صحیح حرکات ورزشی است. اگر این حرکات را نادرست انجام دهید، ممکن است به بدن آسیب وارد کنند. برای مثال حرکت دراز و نشت که برای کوچک کردن شکم است، باید به نحو صحیح انجام شود. در غیر این‌صورت ممکن است به کمر آسیب وارد کند. قبل از انجام این حرکت باید بر روی تشک دراز بکشید. اگر بر روی یک زمین سفت حرکت دراز و نشست را انجام دهید، به ستون فقرات‌ِ شما آسیب وارد می‌شود. در مورد سایر حرکات ورزشی نیز این قضیه صادق است. ابتدا نحوه‌ی انجام حرکات ورزشی را یاد بگیرید و سپس آن‌ها را در خانه انجام دهید.

تغذیه‌ی سالم در کنار ورزش در خانه

اگر قصد دارید ورزش در خانه را شروع کنید، فراموش نکنید که در کنار آن باید عادات غذایی خود را نیز اصلاح کنید. ورزش و تغذیه‌ی سالم هر دو با هم به تناسب اندام می‌انجامد. قبل از اینکه بخواهید یک رژیم غذایی خودسرانه برای خود بسازید، ابتدا با یک متخصص تغذیه مشورت کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
Zahra خرداد ۲, ۱۳۹۹ - ۷:۲۵ ق٫ظ

سلام من صورتم لاغره و میخام بدنمم پرتر بشه چقد زمان میبره و از چه شیر خشکی با چه شماره ایی استفادع کنم بهتره و چقد و چه تایمی لطفا جواب بدین

پاسخ
Avatar
مریم کوهشاری خرداد ۲, ۱۳۹۹ - ۱:۵۲ ب٫ظ

سلام اگر بدنسازی کار میکنید یا ورزشکار هستید شیرخشک مخصوص بزرگسالان تهیه کنید. اگر در خانه ورزش میکنید شیرخشک برای کودکان بالای یکسال تهیه کنید. روزی ۲ قاشق کافی هست. طی ۳-۴ ماه جواب میگیرید. صبور باشید و عجله نکنید. چاقی یکباره به کبدتون اسیب میزنه و باعث افزایش کلسترول و قند خون میشه

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data