ماساژ لاغری چه تاثیر بر روند لاغری و کاهش وزن دارد؟

توسط مریم کوهشاری
1411 مشاهده

ماساژ لاغری یکی از جدیدترین شیوه‌ها برای کاهش وزن و تناسب اندام است. ماساژ لاغری در کاهش وزن در برخی از نقاط مهم بدن از جمله صورت، بازو، ران، پهلو شکم تاثیر زیادی دارد. ماساژ لاغری با دست تاکنون شناخته شده نبود و این روش تنها به منظور از بین بردن انقباض ماهیچه‌ها انجام می‌شد. اما به تازگی کارشناسان کلوپ ماساژ ایران اعلام کرده‌اند که این روش در تناسب اندام و لاغری نیز مؤثر است.

ماساژ لاغری چیست

شاید برای شما هم سوال باشد که چطور ماساژ برای کاهش وزن می‌تواند چربی‌های اضافه را در قسمت خاصی از بدن از بین ببرد. در ابتدا لازم است گفته شود که ماساژ تنها برای لاغری موضعی کاربرد دارد. کسانی که به چاقی مفرط مبتلا هستند و تمام بدن آن‌ها چاق است، باید به ورزش و رژیم غذایی روی بیاورند.
ماساژ لاغری نقش یک کاتالیزور را دارد که باید در کنار سایر برنامه‌های لاغری از جمله رژیم غذایی استاندارد و حرکات ورزشی صحیح انجام شود. در این صورت در مدت زمان کوتاه به نتیجه‌ی دلخواه خود می‌رسید.
میزان تاثیر ماساژ برای کاهش وزن با دست بر روی بخش‌های مختلف بدن از جمله ران، بازو، شکم و یا پهلو در بیش از ۸۰ درصد از افراد بالای ۲۰ سال جواب داده است. در این افراد تنها قسمتی از بدن برآمده و درگیر سلولیت بوده است. چاقی موضعی آن‌ها نیز به دلیل نداشتن تحرک بدنی، کاهش سوخت و ساز بدن و یا دلایل ژنتیکی و هورمونی بوده است. اما با کمک ماساژ لاغری توانسته‌اند بعد از مدتی این قسمت‌ها را لاغرتر کنند.

میزان تاثیر ماساژ برای کاهش وزن با دست بر روی بخش‌های مختلف بدن از جمله ران، بازو، شکم و یا پهلو در بیش از ۸۰ درصد از افراد بالای ۲۰ سال جواب داده است. در این افراد تنها قسمتی از بدن برآمده و درگیر سلولیت بوده است.

میزان تاثیر ماساژ لاغری با دست

ماساژ برای کاهش وزن قسمت‌های مختلف بدن

قسمت‌های مختلف بدن شامل ران، شکم، پهلو، بازو و یا صورت مهم‌ترین بخش‌هایی هستند که درگیر چربی‌های اضافه می‌شوند. اما شاید برای شما سوال باشد که چطور می‌توان چربی‌های این قسمت‌ها را از بین برد.

۱- ماساژ لاغری ران

ماساژ برای کاهش وزن ران یکی از قسمت‌های مورد نظر بسیاری از مراجعین به مراکز ماساژ است. چربی که در قسمت ران قرار می‌گیرد، سخت‌تر از سایر قسمت‌های بدن ذوب می‌شود. به همین دلیل لاغر کردن ران سخت و دشوار است. اما با این وجود ماساژ لاغری ران به گونه‌ای انجام می‌شود که به مرور زمان به نرم شدن بافت چربی‌ها کمک می‌کند.
با این روش به مرور زمان بافت چربی ضعیف‌تر می‌شود و چربی‌سوزی در حین ورزش صورت می‌گیرد. جالب است بدانید بدون این روش لاغری ران سخت‌تر است و به مدت زمان بیشتری نیاز دارد.

۲- ماساژ لاغری شکم و پهلو

ماساژ برای کاهش وزن شکم و پهلو نیز همچون ماساژ ران به منظور نرم کردن چربی‌ها و سلولیت در قسمت شکم و پهلو انجام می‌شود. با روش ماساژ، چربی‌های سفت و سخت، به راحتی جابجا شده و از میزان سلولیت آن‌ها در یک قسمت کاسته می‌شود. علاوه بر این در زمان ماساژ شکم و پهلو غدد لنفاوری نیز تحریک می‌شود. با این کار میزان خونرسانی به ناحیه‌ی مورد نظر بیشتر شده و در کاهش میزان چربی تاثیرگذار است.

ماساژ لاغری چیست

۳- ماساژ برای کوچک کردن بازو

ماساژ برای لاغری بازو نیز یکی دیگر از کاربردهای این روش است که به شکسته شدن و تضعیف بافت چربی کمک می‌کند. از مزیت‌های ماساژبرای قسمت‌های بازو می‌توان به کاهش وزن تدریجی اشاره کرد. در نتیجه پوست چروکیده و دچار سلولیت نمی‌شود.

۴- ماساژ برای لاغر کردن صورت

ماساژ برای کاهش وزن صورت تنها برای رفع غبغب و لاغری صورت نیست. بلکه زمان ماساژ خون‌رسان به پوست نیز بهتر انجام می‌شود. در نتیجه به شادابی پوست نیز کمک می‌کند. از سوی دیگر رنگدانه‌های پوست نیز در اثر ماساژ تحریک شده و رنگ پوست صورت روشن‌تر می‌شود.

ماساژ برای کاهش وزن صورت تنها برای رفع غبغب و لاغری صورت نیست. بلکه زمان ماساژ خون‌رسان به پوست نیز بهتر انجام می‌شود. در نتیجه به شادابی پوست نیز کمک می‌کند.

آیا ماساژ درمانی تاثیر دارد

در مورد تاثیر ماساژ درمانی هیچ تردیدی وجود ندارد. اما این روش در کنار ورزش و رژیم غذایی سالم و کم‌کالری اثرگذار است. شما نمی‌توانید با تکیه بر روش ماساژ درمانی به تنهایی به تناسب اندام برسید. همچنین ماساژ درمانی باید به طور مداوم و همیشگی انجام شود تا بعد از مدتی تاثیر آن را مشاهده کنید.
در واقع نباید بین ماساژ برای لاغری فاصله ایجاد شود. اگر شما قصد دارید از امروز برای این کار اقدام کنید، باید تا یک الی دو ماه به صورت مستمر آن را روزانه انجام دهید. البته مراکز ماساژ درمانی نیز وجود دارد که با حضور در جلسات آن‌ها، می‌توانید تا حد زیادی چربی‌های اضافه در قسمت خاصی از بدن را کاهش دهید.
البته می‌توانید ماساژ برای لاغری با دست را نیز امتحان کنید. برای این کار به هیچ دستگاهی نیاز ندارید و تنها یک نفر باید برای ماساژ قسمت‌های چاق‌تر بدن به شما کمک کند. روش سوم برای ماساژ برای کاهش وزن استفاده از دستگاه‌های ماساژور قوی است. زمانی که این دستگاه‌ها را بر روی ناحیه‌ی مورد نظر قرار می‌دهید، با لرزش دستگاه، چربی‌ها نیز حرکت کرده و بافت آن‌ها شکننده می‌شود.

می‌توانید ماساژ برای لاغری با دست را نیز امتحان کنید. برای این کار به هیچ دستگاهی نیاز ندارید و تنها یک نفر باید برای ماساژ قسمت‌های چاق‌تر بدن به شما کمک کند. روش سوم برای ماساژ استفاده از دستگاه‌های ماساژور قوی است.


البته توجه داشته باشید که ماساژ لاغری برای نواحی سرطانی، نواحی دارای التهاب عفونی و قسمت‌هایی که به التهاب عروق لنفاوی مبتلا شده‌اند، ممنوع است. زیرا ممکن است التهاب، غفونت و سرطان به سایر قسمت‌های بدن منتقل شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data