لاغری سریع با ورزش ایروبیک

توسط سارا عربی
1652 مشاهده

آیا میدانستید که لاغری سریع با ورزش ایروبیک ممکن است؟ ورزش‌های هوازی چون کل بدن را درگیر میکنند برای لاغری مناسب هستند. در حالت کلی مقدار معینی برای این سوال که چند ساعت نیاز به این ورزش داریم وجود ندارد. این به خودتان بستگی دارد. ولی تعداد مطلوب دفعات این ورزش حداقل ۳ روز در هفته است. انجام حداقل ۳ روز در هفته‌ی این تمرین باعث میشود تا شما تناسب اندام خود را حفظ کرده و لاغری سریع با ورزش ایروبیک را تجربه کنید.

نکته: اگر میخواهید لاغری سریع با ورزش ایروبیک داشته باشید، فراموش نکنید که لازمه‌ی این دسته از تمرینات تکرار و تداوم است. همچنین بهتر است تمرینات را به مرور زمان سخت تر کرده و تلاش خود را بیشتر کنید.

گرم کردن بدن قبل از ورزش ایروبیک

فراموش نکنید که قبل از انجام تمرینات ایروبیک نیاز به گرم کردن بدن دارید. حتما بین ۲ تا ۱۰ دقیقه وقت را صرف تمرینات کششی یا نرمشهای سبک کنید. این نرمشها را در کمال آرامش انجام دهید و در انجام آنه عجله نکنید. همینطور این نکته را به خاطر داشته باشید که هیچگاه تمرینات و حتی نرمشها را به طور ناگهانی متوقف نکنید چرا که باعث آسیب زدن به بدن میشود.

لاغری سریع با ورزش ایروبیک در ۳۰ روز

در اینجا به شما چند حرکت ایروبیک آموزش میدهیم. نیازی نیست که حتما به باشگاه رفته یا به صورت گروهی ورزش کنید. اگرچه در صورتی که به صورت گروهی ورزش کنید بیشتر انرژی میگیرید و میل بیشتری پیدا میکنید ولی اگر هم شرایطش را ندارید مشکلی نیست. ما به شما آموزش میدهیم که چگونه به صورت فردی و در منزل لاغری سریع با ورزش ایروبیک داشته باشید.

اگر برای لاغری این مقاله را دنبال میکنید پیشنهاد میشود ۶ روز در هفته را ایروبیک کار کرده و یک روز را برای استراحت در نظر بگیرید. منظور از استراحت انجام چند حرکت ساده و سبک است. این تمرین ساده میتواند چند تمرین سبک یوگا باشد یا حتی یک شنای سبک.

توجه:بهتر است این ورزش‌ها همراه با یک رژیم لاغری مناسب باشد.

تمرین اول: حرکت درجا با زانوی بلند

ابتدا بهتر است یک موزیک پلی کنید. یک جا بایستید و درجا بزنید. تمام سعی خود را بکنید تا زانوها را تا نزدیک قفسه ی سینه بالا بیاورید. همزمان دستها را خم کرده و دست چپ را با پای راست و دست راست را با پای چپ بالا بیاورید.

لاغری سریع با ورزش ایروبیک
حرکت زانو بلند

تمرین دوم: حرکت لانژ و پرش

حرکت لانژ را احتمالا امتحان کرده‌اید. در این حرکت برای مثال پای راست را جلوتر از بدن خود میگذاریم. سپس بدن را تا جایی پایین میاوریم که زانوی راستمان با زمین زاویه ای ۹۰ درجه بسازد. سپس باید در این حالت بمانیم و سعی کنیم تعادل خود را بدون کمک از دستانمان حفظ کنیم. حال میخواهیم این حرکت را با یک پرش تلفیق کنیم. تا جایی که میتوانید بپرید و هنگام فرود یکبار لانژ را روی پای راست خود انجام دهید و یکبار پای چپ.

لاغری سریع با ایروبیک
لانژ و پرش

تمرین سوم: پیلاتس تیزر

به کمر دراز بکشید. پاها را بالا بیاورید. آنها را خم کرده و بالا نگه دارید. دست‌ها را هم بالا بیاورید. دقت کنید که کف دو دستتان رو بهم باشد. در این مرحله سعی کنید دست‌ها را به همراه بالاتنه خود به سمت بالا بکشید حالا پاها را صاف کنید. در این حالت شبیه حرف v انگلیسی میشوید. این حالت را چند ثانیه نگه دارید. دوباره پاها را خم کرده و بالاتنه را به حالت اولیه برگردانید. این تمرین را چند بار پشت سر هم انجام دهید.

تمرین چهارم: اسکات

در این تمرین پاها را به عرض شانه باز کنید. دست‌ها را جلوی قفسه سینه گرفته و زانوها را خم کنید. به طوری که پایین تنه، پایین بیاید. تصور کنید که میخواهید روی صندلی بنشینید. حال که یاد گرفتید چگونه اسکات بزنید، سعی کنید ابتدا پرش انجام دهید و هنگام فرود به حالت اسکات بروید. تلاش کنید تا این تمرین را با سرعت انجام دهید.

لاغری سریع با یروبیک
حرکت اسکات

تصورات اشتباه درباره ورزش ایروبیک

معمولا افراد تصور میکنند که با انجام تمرینات ایروبیک میتوانند عضله‌سازی کنند و بدنی ماهیچه‌ای و عضلانی بسازند ولی به جرات میتوان گفت که این تفکر غلط است. این تمرینات تاثیر خیلی کمی در ماهیچه‌ای کردن عضلات شما خواهند داشت. اگر هدفتان از ایروبیک سفت کردن عضلات است باید به شما بگویم که ورزش اشتباهی را انتخاب کرده‌اید. برای این منظور شما بهتر است بدنسازی با وزنه را کار کنید چرا که فقط در این صورت است که میتوانید ماهیچه‌هایتان را سفت و محکم کنید.

در پایان این نکته را فراموش نکنید که تمرینات خود را یادداشت کنید. درجات سختی و آسانی آنرا مقابل هریک از تمرین‌های خود بنویسید. سعی کنید به مرور تمرین ها را سخت تر کنید. در پایان پیشرفت‌های خود را خواهید دید و شگفت‌زده خواهید شد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data