لاغری سریع با استخر ، شنا بهترین ورزش برای لاغری

توسط admin
12309 مشاهده

با قاطعیت میتوان گفت که شنا بهترین ورزش برای سوزاندن کالریست. با هیچ ورزش دیگر نمیتوانید اینقدر کالری بسوزانید. اما سوال اینجاست که لاغری سریع با استخر چگونه است؟ اصلا امکان لاغری با شنا چقدر است؟ باید به شما بگویم که این امکان وجود دارد. بعضی افراد فکر میکنند که وقتی به استخر میروند، باید تمام مدت شنا کنند و حرکات و تمرینات سخت را انجام دهند. در صورتی که اگر اینکار را بکنند قطعا چند دقیقه بعد خسته و نا امید میشوند و قطعا هیچ نتیجه‌ای نخواهند گرفت.

لاغری با شنا چگونه است؟

عضلات، ماهیچه‌ها و حتی شش‌های شما برای خشکی ساخته شده است. نه آب. پس شما نمیتوانید تمرین‌هایی که در خشکی انجام میدهید را در آب نیز به راحتی انجام دهید. پس به خودتان در این مورد سخت نگیرید. اگر میخواهید یک لاغری سریع با استخر را تجربه کنید، بهتر است برای شنا کردن در استخر، تمرین‌ها را به بخش‌های کوچک تقسیم کنید و زمانی نیز برای استراحت بگذارید. تا خسته نشوید و اینکار را به یک تفریح برای خود تبدیل کنید. نه تمرینی سخت و طاقت فرسا!

لاغری سریع با استخر
لاغری با شنا

انواع ورزش در استخر برای لاغری

اگر از شنا برای خود ورزشی جذاب بسازید قطعا لاغری سریع با استخر و شنا را تجربه خواهید کرد و از آن لذت خواهید برد. در اینجا ما انواع ورزش در استخر برای لاغری را به شما آموزش میدهیم.

برای شروع میتوانید عرض استخر را برای مثال ۴ دور شنا کنید. میتوانید پس از هربار که به دیواره استخر میرسید، برای چند ثانیه نفس بگیرید و استراحت کنید و سپس دوباره شروع کنید. اگر مدت زیادی است که شنا نکردید و یا فراموش کرده‌اید، میتوانید از تخته‌های بادی استفاده کنید. از این تخته ها برای آموزش شنا به مبتدیان استفاده میشود و میتواند در ابتدای کار بسیار به شما کمک کند. پس از استفاده از این تخته‌ها کم کم میتوانید حرکات دست‌ها و پاهایتان را هماهنگ کنید و مسلط شوید.

از کرال پشت و کرال سینه در تمرینات خود استفاده کنید. این دو شنا خیلی در لاغری سریع با استخر خیلی محبوبند چون هم یادگیری آنها ساده است و هم جذاب. از این دو شنا هیچوقت خسته نمیشوید و حوصله‌تان سر نمیرود. کرال سینه موجب تحرک در عضلات باسن و داخل ران میشود. البته این موضوع همیشه نادیده گرفته میشود. بهتر است اگر یاد نگرفته‌اید از حالا به بعد این شنا را آموزش ببینید و تمرین را شروع کنید.

لاغری سریع با استخر
لاغری با کرال سینه

کرال پشت هم یکی دیگر از انواع ورزش در استخر برای لاغری است. سعی کنید روی سطح آب دراز بکشید. چشمانتان رو به آسمان یا سقف باشد و سرتان را در امتداد ستون فقرات نگه دارید. در این صورت فقط میتوانید تعادل خود را روی آب حفظ کنید. این تمرین ماهیچه‌های پشت و شانه‌های شما را تقویت کرده و حالت میدهد. این هم یک راه دیگر برای لاغری سریع با استخر است.

حرکت شنا برای لاغری شکم نیز موثر است؟

این سوال بسیاری از افراد درباره شنا کردن است. بسیاری میگویند: من با شنا لاغر شدم. بله درست است. حرکت شنا برای لاغری شکم نیز موثر است. در کل هر ورزش و تمرینی که به لاغری و کاهش وزن منجر شود به لاغری شکم و پهلو نیز کمک میکند.

ورزش شکم و پهلو در استخر

اگر چربی دور شکم دارید، ورزش شکم و پهلو در استخر را به شما پیشنهاد میدهیم. برای اینکار نیازی نیست شنا بلد باشید یا قهرمان شنا باشید. فقط کافیست یک مایو و کلاه شنا داشته باشید. وارد استخر شوید و تمریناتی که در ادامه به شما میگوییم را بدون عجله انجام دهید.

وارد آب کم عمق استخر شده و راه بروید. بگذارید بدنتان آماده و گرم شود. سپس شروع کنید به درجا زدند. در اینکار زیاد عجله نکنید. درجا زدن در خشکی با آب خیلی فرق دارد. ممکن است آب شما را حین درجا زدن به بالا هل بدهد و یا پاهایتان از آب بیرون بزند ولی مشکلی نیست. ادامه بدهید.

تمرین دیگری که برای شکم مناسب است پرش اسکات است. در آب بنشینید به طوری که زانوها در شکم جمع شوند. سر باید بیرون از آب باشد. دست‌ها تا ارتفاع شانه‌هایتان بالا باشد. حالا بپرید و پاها را صاف کنید، بدن را بکشید و دوباره به حالت قبل برگردید. این حرکت را چند بار پشت سر هم انجام دهید.

برای آب کردن شکم و پهلو حرکت دوچرخه در آب نیز میتواند به شما کمک کند. لبه‌ی استخر را با دست‌هایتان بگیرید. پاهایتان باید شناور باشند. حالا تصور کنید که روی دوچرخه هستید. پدال بزنید. پاهایتان باید فرم پدال زدن داشته باشد. با این حرکت مانند یک دوچرخه واقعی به چربی‌های زیر شکمتان ضربه میزنید.

لاغری سریع با استخر
ورزش در آب

ورزش در آب برای لاغری شکم

آب اندام شما را زیبا میکند. درست است که ورزش در آب برای لاغری شکم و پهلو مناسب است اما به زیبایی اندام شما نیز بسیار کمک میکند. در همین مقاله بارها اعلام شد که نیازی نیست حتما یک شناگر ماهر باشید. حتی اگر مبتدی هستی و هیچی از شنا کردن بلد نیستید باز هم میتوانید با کمک آب لاغر و خوش اندام شوید. کافیست تمرین‌هایی که در همین مقاله به شما اعلام کردیم را به صورت مداوم انجام دهید. نتیجه را میبینید. پیشنهاد ما به شما هفته ای ۳ روز ورزش در آب است.

طبق یک تحقیق بر روی افرادی که شنا مینند و افرادی که تا به حال شنا نکرده‌اند، دسته‌ی اول دارای چربی شکمی کمتر، کمری باریکتر و ماهیچه‌های قویتر بوده‌اند.

بعد از شنا چه بخوریم تا لاغر شویم؟

معمولا این سوال در ذهن همه نقش میبندد که بعد از شنا چه بخوریم تا لاغر شویم. در همه‌ی ورزش‌ها تا دو ساعت بعد از ورزش هر چیزی که بخورید جذب بدن میشود. این مورد درباره شنا نیز صدق میکند. شما هدفتان از شنا لاغر شدن است پس تا دو ساعت بعد از آن به هیچ وجه مواد قندی مصرف نکنید تا زحماتتان به هدر نرود. سعی کنید میزان کالری مصرفی را در نظر بگیرید و در این دو ساعت بعد از شنا مواد غذایی سالم، مغذی و در عین حال کم کالری را مصرف کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
ناشناس اردیبهشت ۲۲, ۱۳۹۹ - ۲:۳۷ ق٫ظ

من شنای حرفه‌ای کار میکنم و وزنم هیچ تغییری نمیکنه فقط هر ماهی یک کیلو اضافه میکنم
من اگه ۵ کیلویِ دیگه اضافه کنم میرم تو اضافه وزن
لطفاً کمکم کنید
ممنون میشم

پاسخ
Avatar
مریم کوهشاری اردیبهشت ۲۳, ۱۳۹۹ - ۸:۱۱ ق٫ظ

سلام الان شما نگران اضافه وزن هستید و یا از اینکه وزنتون تغییر نمیکنه ناراحتید؟

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data