حرکات ورزشی برای افزایش قد ! | چگونه با ورزش در خانه قد خود را بلندتر کنیم؟

توسط سپیده سرداری
160 مشاهده

کدام حرکات ورزشی باعث افزایش قد میشود؟ امروز در خصوص ورزش افزایش قد صحبت می‌کنیم. همه دوست دارند قدی بلند و اندامی متناسب داشته باشند. اما با افزایش سن و عبور از سن بلوغ، ممکن است تصور کنند که دیگر امکان افزایش قد برای برخی وجود ندارد. در حالی که این تصور اشتباه است. در این مقاله به بررسی راه های افزایش قد در بزرگسالان می‌پردازیم. این نوید را به شما می‌دهیم که بعد از ۱۸ سالگی و حتی ۲۰ سالگی نیز هنوز راه های بلند شدن قد وجود دارند. برای آشنایی با این راهکار های افزایش قد در خانه همراه ما باشید.

به طور کلی مواردی نظیر محیط، هورمون‌ها، ژن‌ها و تغذیه بر تعیین قد انسان تاثیرگذارند. و مبارزه با این تاثیرات سخت خواهد بود. اما غیر ممکن نیست. ورزش یک روش مناسب برای مبارزه با این عوامل و کمک به بلندتر شدن قد است. البته در کنار ورزش، بهره بردن از یک رژیم غذایی مناسب که توسط متخصص تغذیه تنظیم شده باشد، بسیار مهم است. در ادامه شما را با ورزش افزایش قد در خانه آشنا می‌کنیم. و چند حرکت ورزشی برای بلند شدن قد معرفی می‌کنیم.

حرکت ۱: تقویت عضلات لگن

یکی از عواملی که بر قد انسان تاثیرگذار است، نشستن طولانی مدت است. انجام این حرکت ورزشی برای بلند شدن قد بسیار موثر خواهد بود. و می‌تواند نتایج منفی نشستن طولانی مدت را کاهش دهد. برای انجام حرکت، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به پشت روی زمین یا تشک ورزشی دراز بکشید. شانه‌های خود را به حالت صاف روی زمین قرار دهید. دستانتان را صاف کنید و در راستای بدن قرار دهید. در همین حال زانوهایتان را خم کنید و پاهایتان به باسن نزدیک کنید. سپس پشت خود را قوس دهید تا لگن از زمین جدا شود. این حالت را ۲۰ الی ۳۰ ثانیه حفظ کنید و دوباره پشت خود را به زمین بگذارید. این حرکت را تکرار کنید تا عضلات لگن تقویت شوند.

یکی از عواملی که بر قد انسان تاثیرگذار است، نشستن طولانی مدت است.

Strengthen-the-pelvic-floor-muscles

با افزایش سن و عبور از سن بلوغ، ممکن است تصور کنید که دیگر امکان بلند افزایش قد وجود ندارد. در حالی که این تصور اشتباه است.

حرکت ۲: بارفیکس

نیروی جاذبه به دلیل فشرده سازی ستون فقرات، بر افزایش قد تاثیرات منفی می‌گذارد. یک راه مناسب برای مقابله با این تاثیرات منفی، استفاده از میل بارفیکس است. با این وسیله ورزشی حرکات متعددی می‌توان انجام داد. این حرکات ورزشی برای بلندتر شدن قد در نوجوانی نیز بسیار مناسب هستند. در حقیقت یکی از بهترین حرکات ورزشی برای افزایش قد به شمار می‌رود. آویزان ماندن از بارفیکس سبب کشیده شدن مهره‌ها و افزایش قد خواهد شد.

البته نباید انتظار یک نتیجه خیلی سریع را داشته باشید. به طور کلی به مواردی مانند افزایش قد در یک ماه و حرکات ورزشی برای افزایش قد سریع توجه نکنید و آن‌ها را جدی نگیرید. زیرا با تمرین مداوم و صبوری این حرکات ورزشی نتیجه خواهند داد.

حرکت ۳: هاپینگ تک‌پا

این حرکت ورزشی محبوب نقش مهمی در افزایش قد خواهد داشت. در حقیقت یکی از مناسب ترین حرکات ورزشی برای افزایش قد است. همچنین یکی از موثرترین حرکات ورزشی برای افزایش قد کودکان و نوجوانان به شمار می‌رود. برای انجام این حرکت مراحل زیر را دنبال کنید:

درحالی که روی یکی از پاهای خود ایستاده‌اید، دستانتان را مستقیم و به سمت بالا نگه می‌دارید. سپس ۱۰ الی ۱۵ بار روی با یک پا اقدام به پرش درجا می‌کنید. و پس آن با پای دیگر این حرکت را تکرار می‌کنید.

Exercise-height-increase-exercise

حرکت ۴: کشش کبری

این یک حرکت مناسب در میان حرکات ورزشی برای افزایش قد بعد از بلوغ است. در این حرکت ورزشی، بدن خود را به شکل مار کبری به کشش وادار می‌کنید. مراحل زیر را دنبال کنید:

روی زمین یا تشک ورزشی به روی شکم بخوابید. دستانتان روی زمین و عمود بر کف و ستون فقرات قرار دهید. حالا سعی کنید در حالی پایین تنه شما زمین را لمس می‌کند، با خم کردن کمر به عقب، قسمت بالا تنه را از زمین جدا کنید.( بدن خود را به حالت مار کبری در بیاورید.)

Exercise-height-increase-exercise-2

حرکت ۵: کشش پیلاتس

کشش پیلاتس یک حرکت ورزشی کمی پیچیده محسوب می‌شود. این حرکت ورزشی در دسته حرکات یوگا برای افزایش قد به شمار می‌رود. برای انجام حرکت پیلاتس، مراحل زیر را دنبال کنید:

ابتدا به پشت بخوابید. و دستانتان را در راستای بدن روی زمین قرار دهید. سپس پاهایتان را کنار هم و به صورت مستقیم به سمت بالا نگه دارید. و پس از آن پاهایتان را به سمت سر خم کنید. می‌توانید تاجایی که پاها زمین را لمس کنند به این کشش ادامه دهید. البته ممکن از در ابتدا لمس کردن زمین کمی دشوار باشد. اما به مرور زمان به راحتی می‌توانید آن را انجام دهید.

Pilates-for-height-increase

یوگا در خانه را تجربه کرده اید؟ یوگا فوق العاده است. در این مقاله بیشتر درباره حرکات یوگا صحبت کرده‌ایم. روی لینک سبز رنگ بزنید.

حرکت ۶: کشش رو به جلو در حالت نشسته

این ورزش افزایش قد در خانه بسیار مشهور است. و یکی از مناسب ترین حرکات ورزشی برای افزایش قد در خانه به حساب می‌آید. برای انجام این حرکت که یکی از حرکات ورزشی ساده برای بلند شدن قد نیز می‌باشد، مراحل زیر را دنبال کنید:

روی زمین را تشک ورزشی بنشینید و پاهایتان را به صورت مستقیم، دراز کنید. پاهایتان باید به اندازه عرض شانه‌هایتان از هم فاصله داشته باشند. سپس بدون اینکه زانوها خم شوند، سعی کنید دستتان را به پاهایتان نزدیک کنید.

Exercise-to-increase-height

حرکت ۷: خم شدن به جلو

این حرکت کششی نیز ساده و محبوب است. همچنین یکی از مناسب‎ترین حرکات کششی برای افزایش قد نوجوانان به شمار می‌رود. مراحل زیر را برای انجام این حرکت ورزشی دنبال کنید:

ابتدا صاف بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. سپس دستانتان را به صورت مستقیم رو به جلو و پایین خم کنید. این فشار را تا حد امکان افزایش دهید. به مرور زمان موفق به لمس زمین خواهید شد. توجه داشته باشید که به هیچ وجه نباید زانوها خم شوند.

Exercise-to-increase-height-2

حرکت ۸: پرش نقطه‌ای

این تمرین، یکی از لذت بخش ترین حرکات ورزشی برای افزایش قد است. برای انجام این حرکت همانند شکل عمل می‌کنید. ابتدا کمی خم شوید و روی انگشتانتان بیاستید. سپس دستانتان را به صورت مستقیم بالا بیاورید و شروع به پریدن کنید. این حرکت را به صورت مداوم در ۲ الی ۳ دقیقه انجام دهید.

Exercise-to-increase-height-3

از حرکات ورزشی فانکشنال نیز می‌توانید برای افزایش قد استفاده کنید. روی لینک سبز رنگ بزنید. مقاله کاملی برای شما عزیزان گردآوری شده است.

سخن پایانی

افزایش قد و تناسب اندام در داشتن روحیه مناسب و سلامت روحی نقش مهمی دارد. برخی بر این تصورند که بلند شدن قد بعد از سن بلوغ و در سن ۱۸ به بالا امکان پذیر نیست. اما ورزش و حرکات کششی و همچنین ورزش یوگا یک تمرین مناسب برای افزایش قد حتی در بزرگسالی به شمار می‌روند.

بنابراین اگرعزم و اراده قوی دارید، با انجام حرکات ورزشی که در این مقاله برای شما معرفی کردیم، می‌توانید قد خود را بلندتر کنید. البته باید توجه داشته باشید که در این را صبور بودن و پشتکار بسیار مهم است. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data