یوگا در خانه، آرامش و تناسب‌اندام را با هم تجربه کنید!

توسط admin
1763 مشاهده

یوگا، تمرین ذهن و بدن است. این ورزش سابقه ۵۰۰۰ ساله در فلسفه باستانی هند دارد. سبک های مختلف یوگا، حالات بدنی، تکنیک های تنفس و مراقبه یا آرامش را با هم ترکیب می کند. همچنین یوگا سابقه طولانی در کمک به افراد برای رسیدن به تعادل ذهنی و جسمی دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا برخی از تکنیک‌ها و حرکات ورزش یوگا در خانه را به صورت کاملا تصویری با هم بررسی کنیم. تا بتوانید به راحتی در خانه این تمرینات را انجام دهید. این تمرینات موجب آرامش ذهن و تناسب‌اندام شما خواهد‌ شد. این مقالات از به‌روزترین سایت‌های زبان انگلیسی برای شما عزیزان گردآوری شده‌اند.

کنترل فشار خون، بررسی ۱۴ روش طبیعی برای فشار خون بالا!

با تمرینات منظم یوگا میتوان فشار خون را کنترل کرد.

چگونه یوگا در خانه انجام دهیم؟

برای تمرینات یوگا در خانه، به چیزی جز بدن خودتان احتیاج ندارید. با این وجود، داشتن تجهیزاتی که از داشتن آنها احساس افتخار می‌کنید، می تواند به شما در ایجاد حس خوب در خانه کمک کند. وسایلی مثل یک تشک ساده یوگا، شمع و عود، و یک موسیقی آرامش‌بخش می‌تواند شما را برای یک تمرین مداوم ترغیب کند.

همچنین فضای مناسبی را در خانه انتخاب کنید که آزادی جابجایی در آن داشته باشید. بهتر است در سکوت و آرامش تمرینات یوگا را انجام دهید. در ادامه حرکات اموزش یوگا در خانه برای لاغری را با هم بررسی می‌کنیم.

حرکات ثابت

Yoga at home 1

تعادل دست و زانو

۱. پای راست خود را بلند کرده و صاف کنید، آن را به طور موازی با کف نگه دارید. پای راست خود را کاملا خم کنید.

۲. هنگامی که احساس پایداری می‌کنید، بازوی چپ خود را به موازات زمین بلند کنید.

۳. برای ۵ تنفس در تعادل دست و زانو بمانید.

۴. حرکت را روی پای چپ و بازوی راست تکرار کنید.

Yoga at home 2

حرکت ثابت رو به پایین

۱. به سمت پایین خم شوید. زاویه ۳۰ درجه با زمین بسازید.

۲. پای راست خود را تا زمانی که تقریباً موازی با کف باشد، بالا بیاورید.

۳. به مدت ۵ نفس نگه دارید.

با بلند کردن پای چپ تکرار کنید.

Yoga at home 3

حرکت ثابت شنا

  1. در حالت حرکت شنا قرار بگیرید. زانوهایتان نباید خم شود.
  2. انگشتان پا روی زمین باشد.
  3. ۳ تا ۵ ثانیه تنفس خود را نگه دارید.
Yoga at home 4

حرکت یک طرفه

  1. حرکت قبل را این بار با یک طرف از بدن خود انجام دهید.
  2. بازوی چپ خود را به سمت سقف و نگاه خود را به سمت نوک انگشتان دست چپ بکشید.
  3. ثابت بمانید و بعد از ۳-۵ تنفس، به مرکز برگردید و طرف دیگر را انجام دهید.
Yoga at home 5

حرکت مار کبرا

در این حرکت یوگا در خانه، به حالت مار کبرا روی زمین دراز بکشید. آرنج های خود را مستقیماً زیر شانه های خود و روی زمین قرار دهید. برای ۵ ثانیه در همین حالت بمانید.

Yoga at home 6

تمرین عضلات همسترینگ

با یک پارچه، کف پای راست خود را نگه دارید. آرنج ها و زانوی شما نباید خم شوند. برای ۵ ثانیه در همین حرکت بمانید. با بلند کردن پای چپ تکرار کنید.

Yoga-at-home 19

حالت پل

به پشت خود دراز بکشید. زانوها را خم کرده و پاهای خود را روی زمین نزدیک به کمر صاف کنید. یک حالت پل بسازید. کمر خود را از روی زمین بلند کنید. دست‌ها به صورت موازی در دو طرف بدن باشند و خم نشوند.

آموزش یوگا در خانه، حرکات دو مرحله‌ای

Yoga-at-home 10
Yoga-at-home 11

حالت کبوتر

پای راست به صورت کاملا کشیده روی زمین باشد. زانوی چپ خود را در آغوش بگیرید و در حالت کبوتر، تا جایی که می‌توانید، به زمین نزدیک شوید و برگردید. سعی کنید کمرشما به سمت چپ نپیچد. ۱۰ حرکت انجام دهید و حالا با دست و پای مخالف، تمرین را تکرار کنید.

Yoga-at-home 12
Yoga-at-home 14

حالت شروع مسابقه

در این حرکت یوگا، هنگام بازدم، پای راست خود را به جلو بین دستان خود بکشید. پای چپ خود را محکم نگه دارید ، زانوی خود را راست کرده تا عضلات چهار سرران درگیر شوند. همین تمرین را با پای چپ تکرار کنید.

Yoga-at-home 15
Yoga-at-home 16

حالت جنگجو

بر روی پاشنه چپ خود بچرخید، بنابراین پای چپ شما با زاویه ۴۵ درجه قرار گرفته. و هردو پا را فشار دهید تا به حالت ایستاده برسید. زانوی راست شما باید در زاویه ای تقریبا ۹۰ درجه خم بماند. و پای چپ شما باید راست بماند.

بازوی راست خود را به سمت جلو و بازوی چپ خود به سمت عقب بگیرید. نیم تنه به طور مساوی بین هر دو پا قرار بگیرد. و شانه‌های شما موازی و کمی پایین‌تر از گوش های شما باشد.

برای پنج نفس عمیق در این حرکت بمانید. و در طرف دیگر تکرار کنید.

Yoga-at-home 17
Yoga-at-home 18

حالت جنگجوی فروتن

در این حرکت از یوگا، انگشتان خود را در پشت به هم بچسبانید، در حالی که به سمت بالا نگاه می کنید، سر خود را به سمت زمین پایین آورید. اگر نمی‌توانید دستان خود را به پشت برسانید، با استفاده از بند یا حوله این کار را انجام دهید.

با سه نفس عمیق در این حالت بمانید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data