اهمیت سرد کردن در ورزش | معرفی حرکات ساده برای سرد کردن بدن بعد از تمرین

توسط admin
7745 مشاهده

سرد کردن بعد از ورزش چیست ؟ آیا با اصول سرد کردن در ورزش آشنایی دارید؟ چرا باید بعد از ورزش سرد کنیم ؟ در این مقاله قصد داریم به این سوالات در مورد اصل سرد کردن در ورزش پاسخ بدهیم و شما را با اصول این امر آشنا کنیم. با مطالعه مقاله و عکس هایی که برای شما قرار داده ایم، می‌توانید به خوبی اصول سرد کردن را فرا بگیرید. ما از به روز ترین مقالات علمی برای آگاهی شما عزیزان استفاده می‌کنیم.

سرد کردن بدن بعد از تمرینات ورزشی پر فشار یک اصل بسیار مهم محسوب می‌شود. که همه ورزشکاران باید به آن عمل کنند. سرد کردن بدن علاوه بر اینکه می‌تواند فواید زیادی برای بدن ورزشکاران داشته باشد، یک موضوع مهم و حیاتی نیز به شمار می‌رود. زیرا عدم توجه به سرد کردن پس از تمرینات سنگین و پر فشار، می‌تواند سلامتی شما را به طور جدی با خطر رو به رو کند.

فواید سرد کردن در ورزش

پس از پایان تمرینات ورزشی پر فشار، اگر حداقل ۱۰ دقیقه را به سرد کردن بدن خود اختصاص دهید، فواید زیادی را به بدن خود هدیه کرده‌اید. انجام حرکات کششی سرد کننده و سایر حرکات سر کننده بدن بعد از پایان تمرین، موجب کاهش خستگی و جلوگیری از آسیب‌های احتمالی می‌شود. سرد کردن بدن جریان خون را تقویت می‌کند. و باعث کاهش استرس و فشار روی عضلات می‌شود.

سرد کردن اصولی بدن همچنین موجب می‌شود قبل از اینکه به فعالیت‌های عادی خود برگردید، ضربان قلب، درجه حرارت بدن و فشار خون را به حالت عادی برگردانید. و از عوارض سرد نکردن در ورزش که ممکن است سلامتی شما را تهدید کنند، جلوگیری کنید.

در ادامه چند مورد از تمرینات ورزشی و حرکات کششی بعد از ورزش به منظور خنک کردن بدن را برای شما معرفی خواهیم کرد. پس در ادامه همراه ما باشید.

حرکت شماره ۱: دویدن آهسته یا پیاده روی و راه رفتن

این حرکت یکی از ساده ترین و مناسب ترین حرکات برای سرد کردن بدن به شمار می‌رود. ۳ الی ۵ دقیقه دویدن سبک یا راه رفتن سریع می‌تواند به شما کمک کند. تا بدن خود را پس از تمرینات سنگین سرد کنید.

حرکت شماره ۲: کشش بالاتنه

انجام این حرکت کششی به سرد کردن بدن بعد از ورزش کمک زیادی می‌کند. برای انجام این حرکت، در حالت نشسته یا ایستاده انگشتان دستان خود را به یکدیگر متصل کنید. و سپس کف دستان خود را به سمت بالا بگیرید. در حالی که ستون فقرات خود را به صورت صاف نگه داشته‌اید، دستان خود را تا حد امکان به سمت بالا و عقب بکشید.

 سرد کردن بعد از ورزش با عکس

حرکت شماره ۳: خم شدن به جلو در حالت نشسته

برای انجام این حرکت کششی، ابتدا باید مانند تصویر بنشینید. و پاهای خود را به صورت کشیده و صاف مقابل خود قرار دهید. سپس مانند تصویر کمر خود را به طور کامل رو به جلو خم کنید. دست‌ها را نیز می‌توانید روی زمین یا روی پاها قرار دهید. این وضعیت را به مدت یک دقیقه حفظ کنید.

عوارض سرد نکردن در ورزش

حرکت شماره ۴: کشش زانو تا قفسه سینه

برای انجام این حرکت، ابتدا به پشت روی زمین بخوابید. و بدن خود را کاملا به حالت صاف دربیاورید. سپس مانند تصویر، یکی از پاهای خود را خم کنید. و سعی کنید زانوی خود را به سمت قفسه سینه خود بکشید. و انگشتان خود را مقابل زانو و ساق خود قرار دهید. این وضعیت را به مدت ۱ دقیقه حفظ کنید. و سپس با پای دیگر نیز آن را انجام دهید. با هر پا ۲ الی ۳ بار این حرکت سرد کردن بدن را انجام دهید.

فواید سرد کردن در ورزش

حرکت شماره ۵: دراز کشیدن به حالت پروانه

این تمرین یک حرکت مناسب برای سرد کردن بدن و کاهش خستگی و فشار عضلات محسوب می‌شود. برای انجام این حرکت، ابتدا به پشت روی زمین دراز بکشید. سپس مانند تصاویر کف پاهای خود را به هم بچسبانید. و زانوهای خود را در طرفین قرار دهید. بازوها و دست‌ها را نیز در کنار بدن قرار دهید. این حرکت را در ۵ دقیقه پایانی سرد کردن انجام دهید.

معرفی حرکات ساده برای ورزش روزانه

حرکات کششی سرد کننده

حرکت شماره ۶: کشش رو به جلو و رساندن سر به زانو

برای انجام این تمرین سرد سازی بدن، ابتدا در حالی که نشسته‌اید، یک پا را دراز کنید. و پای دیگر را مانند تصاویر جمع کنید. و مقابل خود قرار دهید. سپس در حالی که دست‌ها را رو به بالا و به سمت جلو می‌آورید، بدن خود را خم کنید. تا سر خود را به زانوی خود برسانید. این وضعیت را یک دقیقه حفظ کنید. و دوباره با پای مخالف آن را تکرار کنید.

اصول سرد کردن در ورزش

حرکت شماره ۷: قرارگیری پاها به صورت عمودی روی دیوار

این یک حرکت مناسب برای سرد سازی و ریلکس کردن بدن به شمار می‌رود. مانند تصاویر، ابتدا کنار دیوار به یک سمت بدن دراز بکشید. سپس در حالی که پاها را صاف و در حالت عمود روی دیوار قرار می‌دهید، باسن خود را چند سانت از دیوار فاصله بدهید. تا به فرم فردی که در تصویر هست، دربیایید. این وضعیت را ۵ دقیقه حفظ کنید.

سخن پایانی

سرد کردن بدن بعد از تمرینات ورزشی یک اصل بسیار مهم در ورزش محسوب می‌شود. که ممکن است بسیاری آن را نادیده بگیرند. در این مقاله شما را با فواید انجام حرکات سرد سازی بدن بعد از تمرینات پرفشار آشنا کردیم. همچنین چند مورد از حرکات ساده و موثر برای سرد کردن بدن را برای شما معرفی کردیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

منبع : healthline

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data