حرکات ورزشی بارفیکس در منزل

توسط admin
2435 مشاهده

در مقاله امروز قصد داریم حرکات ورزشی بارفیکس را به طور کامل مورد بررسی قرار بدهیم. میله بارفیکس یک ابزار ورزشی بسیار مفید و پرکاربرد برای ورزشکاران محسوب می‌شود. اگر شما هم یک میل بارفیکس در خانه دارید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید. تا از فواید انجام حرکات ورزشی بارفیکس باخبر شوید. افرادی که به دنبال ورزش‌های خانگی برای افزایش قد هستند، حرکات ورزشی با میله بارفیکس را در برنامه ورزشی خود قرار می‌دهند.

با داشتن یک میله بارفیکس دیواری در خانه، می‌توانید حرکات متعددی از قبیل بارفیکس معمولی، بارفیکس از پشت، بارفیکس دست جمع، بارفیکس خوابیده و … را انجام دهید. توجه داشته باشید که اگر قصد خرید میله بارفیکس دارید، به استاندارد بودن آن و حداکثر وزنی که می‌تواند تحمل کند، دقت کنید. نحوه نصب بارفیکس در منزل نیز باید طبق دستورالعمل سازنده صورت بگیرد.

ورزش بارفیکس چه فوایدی برای بدن دارد؟

فواید بارفیکس و انجام حرکات ورزشی بارفیکس زیاد هستند. بارفیکس زدن به شما کمک می‌کند تا عضلات قسمت پشت بدن، عضلات کمر، عضلات بازو و شانه و به ویژه عضلات پشت بازو را تقویت کنید.

علاوه بر تقویت عضلات، بارفیکس برای بهبود سطح آمادگی جسمانی و افزایش کلی قدرت بدن نیز بسیار مفید است. این موضوع به ویژه برای ورزشکارانی که به قدرت بدنی بالا نیاز دارند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

بارفیکس و افزایش قد

حرکت ورزشی بارفیکس همچنین یک تمرین کششی خیلی مفید به شمار می‌رود. افرادی که به دنبال ورزش‌های خانگی برای افزایش قد هستند، حرکات ورزشی با میله بارفیکس را در برنامه ورزشی خود قرار می‌دهند.

در این مقاله ورزش‌های افزایش قد را بررسی کرده‌ایم. برای مطالعه روی لینک سبز رنگ بزنید.

بارفیکس برای مبتدیان

اگر شما هم به تازگی تصمیم گرفته‌اید که شروع به ورزش بکنید و حرکت بارفیکس را تجربه کنید، احتمالا انجام دادن آن برایتان بسیار دشوار خواهد بود. بعضی در ابتدای کار حتی قادر به انجام یک حرکت کامل بارفیکس ساده نیز نخواهند بود. در ادامه به معرفی چند حرکت ورزشی برای افزایش توان شما خواهیم پرداخت. با انجام این حرکات، به تدریج می‌توانید عضلات خود را تقویت کنید. و به مرور زمان قادر به انجام حرکت بارفیکس خواهید شد.

کمک گرفتن از کش‌های ورزشی برای بارفیکس

کمک گرفتن از کش‌های ورزشی (کراس فیت)

با کمک گرفتن از کش‌های ورزشی سایز بزرگ و استاندارد، می‌توانید حرکت بارفیکس را برای خود ساده‌تر کنید. از کش‌های سایز بزرگ با تراکم و درجه کشسانی مختلف می‌توانید به این منظور استفاده کنید. به طوری که ابتدا کش را به میله بارفیکس گره می‌زنید. و سپس هنگامی که از میله بارفیکس آویزان شدید، کش را زیر پاهای خود قرار می‌دهید. و اقدام به بارفیکس زدن می‌کنید. به مرور زمان می‌توانید از کش‌های با قدرت کشسانی کمتر استفاده کنید.

حرکات ورزشی برای تقویت پشت بازو

برای انجام حرکات ورزشی با میله بارفیکس، به بازوهای قدرتمند نیاز دارید. به ویژه برای انجام حرکت بارفیکس ساده هنگامی که پشت دستانتان به سمت شما قرار دارند. برای انجام این حرکت نیاز به بازوهای قوی به ویژه پشت بازو قوی دارید. به همین دلیل تقویت پشت بازو به مرور زمان منجر به سهولت در انجام حرکت بارفیکس خواهد شد.

انجام حرکت شنای ساده منجر به تقویت پشت بازو می‌شود. اگر یک برنامه ورزشی روزانه دارید، سه نوبت هشت تایی انجام شنا را به برنامه خود اضافه کنید. همچنین اگر انجام حرکت شنا برای شما دشوار است، می‌توانید دستانتان را در ارتفاع بالاتری قرار دهید. به عنوان مثال می‌توانید دستانتان را روی تخت یا مبل قرار دهید. هچنین قرار دادن زانوها روی زمین به آسان‌تر شدن حرکت بارفیکس کمک می‌کند.

حرکات ورزشی برای تقویت پشت بازو

دمبل زدن نیز منجر به تقویت بازوهای شما خواهد شد. با استفاده از دمبل‌های سه تا پنج کیلویی می‌توانید بازوهای خود را برای انجام ورزش بارفیکس آماده کنید. اگر هم به دمبل دسترسی ندارید، بطری‌های یک بار مصرف پلاستیکی را از خاک یا آب پر کنید. و حرکت دمبل زدن را انجام دهید.

حرکات ورزشی متنوع با میله بارفیکس در خانه

با در اختیار داشتن یک میله بارفیکس استاندارد در خانه، می‌توانید حرکات ورزشی متنوعی را تجربه کنید. این حرکات شامل انواع حرکات کششی و قدرتی می‌شوند. که با انجام آن‌ها می‌توانید عضلات خود را تقویت کنید. و آمادگی جسمانی خود را افزایش دهید. همچنین اگر یک ورزشکار حرفه‌ای به شمار می‌روید، می‌توانید آمادگی جسمانی خود را محک بزنید. در ادامه این حرکات را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱) بارفیکس ساده

این تمرین ساده ترین شکل انجام حرکت بارفیکس است. که در دو حالت صورت می‌گیرد. تفاوت انجام این دو، در شکل گرفتن میله بافیکس است. به طوری که در یکی از روش‌ها کف دستانتان به سمت شما قرار دارد. و در روش دوم پشت دستانتان به سمت شما قرار می‌گیرند. در بیشتر برنامه‌های ورزشی، روش دوم که به پشت بازوهای قوی‌تری هم نیاز دارد، انجام می‌شود.

حرکات ورزشی بارفیکس در منزل

۲) بالا آوردن پاها

برای انجام این حرکت، در حالی که از میله بارفیکس آویزان هستید، سعی کنید زانوی خود را بالا بیاورید. سپس هنگامی که زانو شما کاملا به سمت بالا آمد، مانند تصویر زانوی خود را صاف کنید. و دوباره به حالت اول برگردید. این حرکت ورزشی از حرکات با فشار بالا به شمار می‌رود. که ممکن است انجام آن کمی هم سخت باشد. اما برای تقویت عضلات ناحیه کمر بسیار مناسب است.

استفاده صحیح از بارفیکس

۳) حرکت پاها به طرفین

برای انجام این حرکت، درحالی که دست‌ها را به اندازه عرض شانه‌ها باز کردید و از میله بارفیکس آویزان هستید، پاها را به سمت بالا بیاورید. و مانند تصاویر مقابل خود قرار دهید تا با کمر زاویه نود درجه پیدا کنند. سپس همانند تصاویر، بدون حرکت و تغییر زاویه لگن، تنه خود را از یک سمت به سمت دیگر بچرخانید. سعی کنید تا حد امکان حرکت قفسه سینه و قسمت بالا تنه را محدود کنید.

بارفیکس در منزل

۴) بالا آوردن زانوها

این حرکت کمی از بالا آوردن پاها ساده تر است. به طوری که ابتدا در حالتی که از میله بارفیکس آویزان هستید، زانوهای خود را تا حد امکان بالا می‌آورید. سپس زانوها را خم می‌کنید. و مانند تصاویر ران خود را به بدن خود می‌چسبانید. تا جایی که زانوها قفسه سینه را لمس کند. اگر به دلیل کمبود قدرت نمی‌توانید حرکت بالا آوردن پاها را انجام دهید، این حرکت را امتحان کنید.

بارفیکس برای بلند قد شدن

۵) عمود کردن پاها تا بالای میله

این حرکت ورزشی با بارفیکس نیز یکی از حرکات سخت و پرفشار محسوب می‌شود. که ورزشکاران حرفه‌ای با انجام آن می‌توانند بدن خود را به چالش بکشند. دستانتان را کمی بیشتر از عرض شانه باز کنید. و از میله بارفیکس آویزان شوید. سپس در حالی که قسمت میانی را ثابت نگه داشته اید، پاها را به عقب ببرید و سپس به سمت جلو بیاورید. تا مانند تصاویر، پاها به بالای میله بارفیکس برسند. هنگام انجام این حرکت، از استاندارد بودن میله بارفیکس و فیکس بودن آن سر جای خود اطمینان حاصل فرمایید.

سخن پایانی

در این مقاله حرکات ورزشی با  میله بارفیکس را برای شما بررسی کردیم. و فواید آن برای بدن انسان را برای شما شرح دادیم. سپس چند راهکار برای مبتدیان که بارفیکس زدن برای آن‌ها دشوار است، معرفی کردیم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

منابع:

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data