روش‌های افزایش هورمون تستوسترون در مردان در طب سنتی

توسط admin
4169 مشاهده

هورمون تستوسترون در مردان باعث بروز ویژگی‌های جسمانی و جنسیتی می‌شود. رویش موهای مردانه، افزایش میل جنسی، تغییرات صدا و حتی عضله سازی تا حد زیادی به وجود این هورمون بستگی دارد. افزایش هورمون تستوسترون در مردان می‌تواند مزایای زیادی را برای آن‌ها به همراه داشته باشد. به طوری که حس اعتماد به نفسشان را افزایش دهد. اما چه چیزهایی هورمون مردانه را زیاد میکند؟ در ادامه سعی داریم به روش افزایش این هورمون در مردان بپردازیم.

اگر هورمون تستوسترون در مردان کم شود چه اتفاقی می‌افتد؟

همانطور که افزایش هورمون تستوسترون در مردان باعث بروز ویژگی‌های مردانه می‌شود، کاهش آن نیز مشکلات زیادی را برایشان ایجاد می‌کند. پایین بودن این هورمون باعث اختلال نعوظ می‌شود. همچنین میل جنسی را کاهش میدهد و مشکل هایپوگنادیسم مردانه را ایجاد می‌کند.

کاهش موهای ریش و رشد موهای بدن، کاهش توده عضلانی و ابتلا به افسردگی تنها چند نتیجه کاهش این هورمون مردانه است. احساس خستگی، گرگرفتگی، کاهش قدرت بدنی و ناباروری از دیگر مشکلات ناشی از کاهش هورمون تستوسترون در مردان عنوان شده است.

به همین دلیل افزایش هورمون تستوسترون در مردان اهمیت دارد.

چه چیزهایی هورمون مردانه را زیاد میکند

دلایل پایین بودن تستوسترون در مردان چیست؟

اغلب مردانی که پایین تنه چاق (شکم برآمده) دارند، هورمون تستوسترون آن‌ها کاهش می‌یابد. چاقی یکی از عوامل اصلی جلوگیری از ترشح این هورمون مردانه است. حتی تاثیر قوی بر روی پیری زودرس دارد. به همین دلیل گفته می‌شود برای افزایش هورمون تستوسترون در مردان ابتدا باید وزن را متعادل کنید.

عوامل دیگری که باعث کاهش این هورمون می‌شود عبارتند از:

  • سن مردان: مردان وقتی به ۵۰ سال می‌رسند، سطح هورمون تستوسترون در آن‌ها کاهش می‌یابد.
  • سیگار کشیدن: یکی دیگر از دلایل کاهش این هورمون، مصرف دخانیات است.
  • لاغری بیش از حد: کمبود غیرطبیعی BMI و سوءتغذیه هم می‌تواند منجر به کاهش سطح تستوسترون و کاهش قدرت باروری در مردان شود.
  • سندرم کلاینفلتر: این سندرم یک اختلال ژنتیکی است که در آن به جای داشتن یک کروموزوم X و یک کروموزم Y، فرد یک کروموزوم X اضافی دارد. این سندرم علت شایع ناباروری مردان و کاهش هورمون تستوسترون است.

چه چیزهایی هورمون مردانه را زیاد میکند ؟

راه‌هایی زیادی برای افزایش هورمون تستوسترون در مردان وجود دارد. ساده‌ترین روش تزریق مکمل‌های تستوسترون است. این هورمون بیشتر در بدنسازها کاربرد دارد که به منظور عضله سازی استفاده می‌شود.

البته تزریق این هورمون مکمل باید زیر نظر پزشک انجام شود. اگر میزان آن بیش از حد در مردان کم باشد، باید پزشک مقدار آن را تعیین کند تا قدرت باروری را در مردان افزایش دهد. در صورتی که فقط برای هورمون تستوسترون در بدنسازی آن را مصرف می‌کنید، باید به مقدار کم باشد.

ایا هورمون تستوسترون باعث افزایش قد میشود

برای افزایش هورمون تستوسترون چه بخوریم؟

برای افزایش هورمون تستوسترون در مردان می‌توانید غذاهای زیر را مصرف کنید:

مصرف ماهی تن

تن ماهی می‌تواند سطح تستوسترون را تا حد زیادی افزایش می‌دهد. زیرا این غذا حاوی مقدار زیادی ویتامین D است که در ترشح این هورمون نقش مهمی را ایفا می‌کند. البته اگر ماهی تازه مصرف کنید تاثیر آن در افزایش هورمون تستوسترون بیشتر است.

مصرف آناناس و انگور

تحقیقات زیادی نشام می‌دهد که مصرف آناناس و انگور می‌تواند به افزایش این هورمون مردانه کمک زیادی کند. آناناس حاوی نوعی آنزیم به نام «بروملین» است که به ترشح تستوسترون کمک می‌کند.

مصرف سیر

یکی دیگر از غذاهایی که به افزایش هورمون تستوسترون در مردان کمک زیادی می‌کند، سیر است. حتی شما می‌توانید با کمک این ماده‌ خوراکی نوعی معجون افزایش تستوسترون هم درست کنید. سیر تا حد زیادی به کنترل میزان کورتیزول بدن کمک می‌کند. کورتیزول عامل اصلی کاهش هورمون مردانه است. اما وقتی آن را کنترل کنید، تا حد زیادی هورمون تستوسترون در بدن زیاد می‌شود.

مصرف زرده تخم مرغ

یکی دیگر از راه‌های افزایش هورمون تستوسترون در مردان مصرف زرده تخم‌مرغ است. زیرا میزان کلسترول مفید آن به افزایش قدرت بدنی مردان کمک می‌کند. دلیل این موضوع افزایش ترشح میزان تستوسترون در بدن مردان است.

خوردن روزانه کرفس

کرفس هم یکی دیگر از غذاهایی است که سطح هورمون تستوسترون را افزایش می‌دهد. شاید تعجب کنید اما حتی بو کردن این گیاه هم می‌تواند میزان هورمون مردانه را افزایش دهد.

افزایش هورمون تستوسترون در مردان باعث بروز ویژگی‌های مردانه می‌شود

کاهش میزان استرس و افزایش خواب

بین هورمون‌های استرس و ترشح میزان هورمون تستوسترون بدنسازی ارتباط نزدیکی وجود دارد. اگر میزان استرس در بدن زیاد شود، سطح این هورمون کاهش می‌یابد. همچنین کم‌خوابی یا اختلال در خواب هم باعث کاهش این هورمون در مردان می‌شود.

ایا هورمون تستوسترون باعث افزایش قد میشود

تستوسترون در تغییرات جنسی و جسمی مردان نقش مهمی را ایفا می‌کند. تاثیر آن در افزایش قد مردان فقط به دوران بلوغ مربوط می‌شود. اما بعد از اینکه فرد وارد دوران بعد از بلوغ می‌شود، رشد قد هم در او متوقف می‌شود. بنابراین طبیعی است که هومون تستوسترون در افزایش قد بعد از بلوغ تاثیر نداشته باشد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۱ نظر

Avatar
صمدیان فروردین ۴, ۱۴۰۰ - ۲:۰۲ ب٫ظ

سلام، ممنونم ازمطالب خوب شما، من متاسفانه به دلیل سمینوم بیضه های چپ وراست راازدست داده ام ومدت ۸ساله که ازآمپول تستسترون هریک ماهی استفاده میکنم ومشکل جنسی هم ندارم ولی مدتی هست قندمن ناشتای من ۲۰۰ وگاهی ۲۵۰ هست البته عوارض جانبی ندارم لطفاراهنمایی بفرمایید.

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data