نکاتی درباره تناسب اندام

توسط سارا عربی
396 مشاهده

خوشبختانه تناسب اندام و توجه به رژیم های لاغری (یا رژیم های چاقی) در این روزها بسیار پرطرف‌دار شده است. نگاه تخصصی به موضوع تناسب اندام، ضروری‌تر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد. اگر می‌خواهید به اندامی مناسب برسید و از آن مهم‌تر، سالم و شاداب بمانید، باید حواستان به رژیم غذایی و ورزش باشد. هر فردی هم دارای تیپ بدنی خاصی است که نیازهای غذایی و ورزشی مختص به خود را دارد. پس باید رژیم غذایی و برنامه ورزشی خاص خودتان را داشته باشید. این کار تخصص می‌طلبد، تخصصی که برای کسب آن، افرادی درس خوانده‌اند و دوره‌هایی را گذرانده‌اند

نزد یک مشاور تناسب اندام بروید

با احترام به تمام دوستان و آشنایان، دریافت رژیم غذایی و برنامه تمرین خاله، عمه، دایی و عمو اصلا کار درست و مناسبی نیست. اگر می‌خواهید اندام خوبی داشته باشید و تناسب را در ماهیچه‌ها و پیچ‌وخم‌های بدنتان به‌خوبی ببینید، باید از مشاور تناسب اندام کمک بگیرید. برنامه تمرین و رژیم غذایی هر فرد مختص به همان فرد است.

مشاوران تناسب اندام افرادی هستند که به فرایند تخصصیِ تدوین رژیم غذایی و تمرین‌های ورزشی تسلط کامل دارند. برنامه‌های ورزشی برای تمرین در منزل یا باشگاه و… را هم باید متخصصانی به شما ارائه دهند که تحصیلات عالی آناتومی و فیزیولوژی دارند. این افراد با در نظر ‌گرفتن شرایط جسمانی هر فرد و نیازها و خواسته‌هایش اقدام به ارائه برنامه تمرین می‌کنند. پس در کنار پیروی از رژیم غذایی مخصوص و برنامه تمرین در منزل یا باشگاه می‌توانید به اندامی ایدئال و جذاب برسید.

تناسب اندام
یک مشاور خوب میتواند نقش بسیار زیادی در زیبایی اندام شما داشته باشد

چگونه یک مشاور تناسب اندام عالی برای خود انتخاب کنیم؟

انتخاب مشاور تناسب اندام از آن انتخاب‌های مهمی است که نباید بی‌دقت و سرسری انجام شود. اگر با مشاوری آشنا شده‌اید و می‌خواهید کار و سابقه‌اش را ارزیابی کنید، باید بی‌تعارف از او بخواهید که مراجعان قبلی‌اش را به شما معرفی کند تا از آنان درباره روند کار و میزان رضایتمندی‌شان از کار مشاور مطلع شوید.

اگر مراجعان قبلی دارای شرایط بدنی و وضعیت مشابه شما (تیپ بدنی، سن و…) باشند، بهتر می‌توانید از آنها نظرسنجی کنید و ببینید که از برنامه تمرین یا تغذیه راضی بوده‌اند یا خیر. درباره تخصص و منظم‌ بودن مربی از آنها سؤال کنید و ببینید که دورنمای کار با مربی موردنظر چگونه خواهد بود. احتمال دارد که امکان دسترسی به شماره مراجعان قبلی مشاور تناسب اندام ممکن نباشد. در این صورت، مراجعه به باشگاهی که در آن فعالیت می‌کند و اعضای باشگاه می‌تواند مفید باشد.

مشاور شما باید در دسترس باشد

مشاور تناسب اندام شما هرقدر هم متخصص و خبره باشد برای اینکه بتواند به شما کمک کند باید دسترسی به آن برای شما امکان پذیر باشد تا دشوار بودن دسترسی به مشاور باعث بروز اختلال در مسیر کاهش وزن شما نشود. در دسترس بودن صرفا به این معنی نیست که محل فیزیکی مشاور به شما نزدیک باشد. مشاور لاغری شما باید برای پاسخگویی به سوالاتتان، به روز کردن برنامه هایتان و مشورت دادن به شما در موارد گوناگون در دسترس باشد.

باید با مشاور خود ارتباط برقرار کنید!

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در انتخاب مشاور تناسب اندام باید در نظر داشته باشید، ارتباط خوبی است که با او برقرار می‌کنید. پس قبل از شروع کار، باید حتما با مشاورتان جلسه داشته باشید یا تماس بگیرید تا ببینید با او ارتباط برقرار می‌کنید یا خیر. همیشه برخورد نخست و اثری که افراد در آن برخورد روی شما می‌گذارند، بسیار مهم است. پس به غریزه و احساس درونی‌تان در برخورد نخست با آدم‌ها اعتماد داشته باشید. یادتان باشد که اثرگذاربودن مشاور تناسب اندام روی شما بسیار مهم است؛ چون قرار است به شما انگیزه ورزش کردن بدهد و به اجرای برنامه‌های ورزشی و غذایی تشویق‌تان کند.

مشاور شما باید شناخت کافی از شما داشته باشد. بهترین مشاور هم اگر شناخت کافی از شرایط جسمانی، تغذیه ای، شغلی و روانی شما نداشته باشد نمی تواند کمک زیادی به شما کند. بنابراین یکی از راه هایی که می توانید از طریق آن اطمینان پیدا کنید که مشاور خوبی انتخاب کرده اید این است که ببینید مشاور شما اقدامات لازم برای کسب شناخت کافی از شما را انجام می دهد یا خیر.

تناسب اندام
یک برنامه مناسب برای اندامی زیبا داشته باشید

انعطاف‌پذیر بودن برنامه‌ها و هماهنگی مشاوران تناسب اندام و تغذیه با شما هم از اهمیت زیادی برخوردار است. باید به‌ دنبال کسانی باشید که با درک درست شرایط‌تان بنا به نیازها و خواسته‌هایتان، برنامه‌ای منعطف طراحی می‌کنند؛ مثلا بعضی از افراد ذائقه خاصی دارند یا در ساعت مشخصی از روز، بهره‌وری تمرینات ورزشی‌شان بیشتر می‌شود. مشاور خوب با درک و لحاظ ‌کردن این نکات است که برنامه‌ای کاربردی در اختیارتان می‌گذارد.

زمینه تخصص او را در نظر بگیرید!

در انتخاب مشاور تناسب اندام حتما درباره سوابق و سال‌های کاری او هم سؤال کنید. یادتان باشد که باید درباره وضعیت جسمانی و بیماری‌های احتمالی‌تان هم با مشاور صحبت کنید تا بداند که چه تمرین‌ها و مواد غذایی برایتان مفید است و چه معذوریت‌ها و محدودیت‌هایی در این میان وجود دارد. اگر تحت درمان پزشکیِ خاصی هستید، باید حتما با مشاور صحبت کنید تا با پزشک معالجتان در ارتباط قرار بگیرد و درباره‌ شرایط جسمانی‌تان اطلاعات بیشتری کسب کند.

بررسی سوابق و زمینه تخصصی مشاور تناسب اندام مهم است. حتما به‌سراغ کسانی بروید که دارای مدارک معتبر و تحصیلات مرتبط هستند. اما یادتان باشد؛ این موارد شروط لازم برای انتخاب مشاور تناسب اندام و تغذیه هستند نه شروط کافی. سابقه مشاور و روند کاری او را از مراجعان قبلی‌اش یا ازطریق وب‌سایتش جویا شوید. بدین ترتیب، خیالتان بابت حرکت در مسیری صحیح راحت می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data