عوارض دستگاه آر اف برای لاغری موضعی

توسط admin
7598 مشاهده

چند سالی است که تبلیغاتی در مورد لاغری موضعی را زیاد می‌شنویم. اندام همه آدم‌ها مثل هم چاق نمی‌شود. برخی به چاقی مفرط مبتلا هستند که البته رژیم و ورزش نیاز دارند. اما اندام برخی از افراد هم مشکلاتی دارد. برای مثال ممکن است بازوها بیش از اندازه چاق شوند و یا ناحیه ران، باسن، سینه‌ها برآمده شوند. در چنین مواقعی افراد به فکر لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه RF می‌افتند. اما این دستگاه چیست و چطور شما را به اندام ایده‌ال می‌رساند؟ آیا آسیبی به بدن نمی‌رساند؟

در ادامه ضمن توضیح نحوه عملکرد این دستگاه به عوارض آن هم می‌پردازیم.

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه

دستگاه آر اف وسیله‌ای که برخی از پزشکان با آن چربی‌های اضافه بدن را از بین می‌برند. به گفته کسانی که از این روش استفاده می‌کنند، دستگاه RF برای درمان چاقی موضعی کاربرد دارد. به این صورت که آن را به طور مستقیم بر روی آن ناحیه قرار می‌دهند تا چربی‌ها زیر پوست را مورد حمله قرار دهد.

نحوه عملکرد آن از طریق امواج رادیوفرکانسی است. این امواج بر روی سلول‌های چربی تاثیر می‌گذارد و باعث ذوب شدن چربی‌ها در بدن می‌شود. برای مثال اگر ران بیش از حد چاق باشد، با گذاشتن دستگاه آر اف روی پوست می‌توان چربی این ناحیه را از بین برد.

برخی از افراد از آر اف برای لاغری صورت و لاغری موضعی شکم و پهلو و سایر نقاط بدن استفاده می‌کنند. در هر صورت این دستگاه برای بسیاری از افرد نتایج خوشایندی برای لاغری دارد. اما آیا این روش لاغری باعث آسیب به بدن نمی‌شود؟

عوارض دستگاه آر اف برای لاغری

عوارض دستگاه آر اف برای لاغری چیست؟

لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه RF به چند دلیل آسیب زننده است. در حالی که بسیاری از مراکز و کلینیک‌هایی که از این روش استفاده می‌کنند و آن را روش غیر تهاجمی می‌دانند، اما واقعیت علمی چیز دیگری را می‌گوید. شما شاید بتوانید برای مدت کوتاهی با کمک دستگاه آر اف به تناسب اندام برسید، اما این وزن ایده‌آل چقدر دوام دارد؟ از سوی دیگر آیا سایر نواحی و اعضا بدن تحت تاثیر چنین دستگاهی قرار نمی‌گیرد؟ لاغری موضعی چه خطراتی دارد؟

به طور کلی عوارض دستگاه آر اف برای لاغری عبارتند از:

ورود چربی به خون

چربی‌هایی که در نتیجه لاغری موضعی شکم و پهلو با دستگاه RF ذوب می‌شود، مستقیما وارد جریان خون می‌شود. طبق گفته کلینیک‌هایی که این روش را انجام می‌دهند، دستگاه آر اف باعث ذوب شدن چربی‌ها می‌شود و سپس این چربی‌ها از طریق خون و کبد از بدن دفع می‌شوند.

اما حقیقت اینست که بخش خیلی کم از این چربی از بدن دفع می‌شود. مقدار زیادی از آن همچنان در خون باقی می‌ماند. فکرش را بکنید چربی‌های اضافه در بدن باعث چاقی شده‌اند اما حالا به صورت محلول در خون درآمده‌اند. خوب به نظر شما کدامیک خطرناک‌تر است؟

ابتلا به کبد چرب

یکی دیگر از عوارض دستگاه آر اف برای لاغری ابتلا به کبد چرب است. بخش زیادی از چربی‌های ذوب شده توسط دستگاه RF از طریق خون راهی کبد می‌شود. کبد به طور دوره‌ای پاکسازی می‌شود و وظیفه دفع مواد زائد از بدن را برعهده دارد. این عضو ظرفیت مشخصی دارد که اگر میزان بار آن بیش از حد شود، در کار خود می‌ماند.

از آنجایی که طی یک روز یا حداقل یک هفته حجم زیادی از چربی‌های اضافه راهی این عضو می‌شود، قدرت دفع آن را ندارد. بنابراین به کبد چرب مبتلا می‌شوید.

لاغری موضعی چیست/

خراب شدن پوست صورت

یکی دیگر از عوارض لاغری با دستگاه آر اف، آسیب به پوست است. آسیبی که در همان جلسه استفاده از این دستگاه به پوست می‌رسد شامل قرمزی، کبودی و سوختگی خیلی خفیف است. البته بعد از نهایتا یک هفته تمامی این علائم از بین می‌رود و شما خوشحال از اینکه به سایز ایده‌ال رسیده‌اید. اما خراب شدن پوست که در نتیجه کبد چرب ایجاد می‌شود، بعد از این خود را نشان می‌دهد.

افزایش کلسترول مضر خون

یکی از آسیب‌ها و عوارض لاغری موضعی با دستگاه آر اف بالا رفتن کلسترول مضر خون است. تمامی حجم چربی که در یک ناحیه آب می‌شود، از طریق عروق خونی، به سمت جریان خون می‌رود. این چربی‌های آب شده حاوی کلسترول‌های مضری هستند که میزان چربی خون را به یکباره بالا می‌برند. مقداری از این کلسترول در رگ‌های خونی رسوب می‌کند که مشکلات بیشتری را متوجه بدن می‌کند.

آسیب به قلب و عروق

از دیگر عوارض دستگاه آر اف برای لاغری باید به خطر آن برای قلب اشاره کرد. قلب تحت تاثیر عروق خونی است و تا حد زیادی نرمال بودن مواد خون در سلامت آن تاثیر دارد. وجود حجم زیادی از کلسترول خون باعث کاهش عملکرد قلب می‌شود. در صورتی که کلسترول خون بیش از حد باشد، به مسدود شدن رگ‌های خون و احتمال خطر سکته قلبی یا مغزی می‌انجامد.

عوارض لاغری موضعی

در پایان

با همه این عوارض لاغری با دستگاه RF که گفته شد، باید در تصمیمات خود برای لاغری تجدیدنظر کنید. بهترین روش برای کاهش وزن از گذشته تاکنون، ورزش و رژیم غذایی بوده است. اگر میزان چربی یک ناحیه از بدن بیشتر باشد، عوارض لاغری موضعی با دستگاه آر اف هم افزایش می‌یابد. تنها در مواردی از این روش استفاده کنید که میزان چربی یک ناحیه کم باشد. در نهایت بعد از انجام این روش، ورزش و رژیم غذایی را هم فراموش نکنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۴ نظرات

Avatar
نسیم مرداد ۲۰, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶ ب٫ظ

این مقاله بهیچ عنوان جنبه علمی ندارد و سراسر غلط است گفته اند و می گویند و نقل قول جایی در مقاله علمی ندارد .
لطفا خزعبلات به خورد مردم ندهید و بخاطر کسب و کار خودتان حرف غلط و مفت نزنید تمام چیزهایی که گفته شده کاملا غلط است . آر اف دارای fda می باشد

پاسخ
Avatar
مریم کوهشاری شهریور ۱۳, ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۲ ب٫ظ

اینجا حرف اشتباهی زده نشده. اینجا کسب و کاری وجود نداره که بخوایم بخاطرش دروغ بگیم.

پاسخ
Avatar
فرید مهر ۱۹, ۱۴۰۰ - ۷:۰۱ ق٫ظ

هروقت عضوی از بدن تحت فشار قرارگیرد و بطورغیرطببعی بدن را مجبوربه واکنش کنیم وبخواهیم یک عضورا به سرعت به نتیجه دلخواه برسانیم ان قسمت را از روند طبیعی خارج کردیم و بقیه اعضا کارطبیعی را انجام میدهند پس سرعت دریک عضو باعث اثراتی سوء بر بقیه خواهد گذاشت وصددرصد برای بدن ضررخواهد داشت وبدون عوارض نخواهد بود گاهی جبران ناپذیر پس عقل سلیم را بکاربگیرید

پاسخ
Avatar
مریم کوهشاری مهر ۲۱, ۱۴۰۰ - ۹:۳۶ ب٫ظ

بله قطعا همینطوره

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data