زنجبیل برای لاغری / درست کردن چای با پودر زنجبیل برای لاغری

توسط مریم کوهشاری
3749 مشاهده

زنجبیل ماده‌ای ارزشمند است که در طب سنتی کاربردهای مختلفی دارد. این گیاه دارای طبع گرم و خشک است و به اشکال متنوعی برای لاغری استفاده می‌شود. از جمله می‌توان به شربت، دمنوش یا چای و حتی پودر زنجبیل اشاره کرد. مصرف آن در دراز مدت به کاهش چربی‌های شکم و پهلو کمک می‌کند. البته به شرط اینکه در کنار آن ورزش و رژیم غذایی هم در برنامه‌ی لاغری خود داشته باشید. شربت زنجبیل برای لاغری (Weight loss with ginger) به اندازه‌ی دمنوش و پودر مؤثر است.
البته اشکال مختلف زنجبیل باید با طریقه‌ی خاصی مصرف شود. همچنین باید مقدار و زمان مصرف آن را بدانید. در ادامه سعی داریم به تاثیر زنجبیل بر روی کاهش وزن و همچنین طریقه‌ی مصرف آن بپردازیم.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

 • چای با پودر زنجبیل برای کاهش وزن
 • چطور چای زنجبیل درست کنیم؟
 • نحوه‌ی مصرف چای با پودر زنجبیل
 • مصرف چای زنجبیل و لیمو ترش
 • ترکیب زنجبیل با گریپ فروت
 • لاغری با پودر زنجبیل

وقتی برای مدت طولانی چاق بمانید، چربی‌های اضافه جا خوش می‌کنند. به طوری که لاغر کردن برایتان سخت و دشوار می‌شود. وقتی در همان ابتدای اضافه وزن برای لاغری اقدام کنید، سریع‌تر لاغر می‌شوید

چای با پودر زنجبیل برای کاهش وزن

وقتی برای مدت طولانی چاق بمانید، چربی‌های اضافه جا خوش می‌کنند. به طوری که لاغر کردن برایتان سخت و دشوار می‌شود. وقتی در همان ابتدای اضافه وزن برای لاغری اقدام کنید، سریع‌تر لاغر می‌شوید. زیرا بافت‌های چربی آنقدر قدرتمند نشده‌اند. پس به‌راحتی سلول‌های چربی شکسته شده و شما سریع‌‌تر لاغر می‌شوید.
بنابراین وقتی لاغر کردن برایتان سخت و دشوار می‌شود، در کنار رژیم غذایی و ورزش به دمنوش هم نیاز دارید. در این زمان چای زنجبیل با به دلیل دارا بودن خواص ترموژنی به سوزاندن چربی‌ها کمک می‌کند. در واقع این دمنوش سوخت و ساز بدن را تا حد زیادی افزایش می‌دهد.

شربت زنجبیل برای لاغری

چطور چای زنجبیل درست کنیم؟

برای درست کردن چای زنجبیل ابتدا ۱۰۰ گرم از این گیاه را رنده کنید. سپس آن را با دو لیوان آب داخل یک ظرف فلزی بریزید. برای جلوگیری از ورود تفاله‌های زنجبیل به داخل چای، می‌توانید زنجبیل رنده‌شده را داخل یک تور نازک ریخته و آن را گره بزنید (درست مثل چای کیسه‌ای). حالا آن را داخل ظرف بریزید. ظرف را به مدت ۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید.

برای مصرف این دمنوش باید آب و زنجبیل خیس خورده را بر روی بدن بمالید. البته باید اجازه دهید زنجبیل به مدت ۳ در داخل آب بماند تا نتیجه‌ی بهتری را دریافت کنید. در هفته ۳ مرتبه این روش را تکرار کنید.

نحوه‌ی مصرف چای با پودر زنجبیل

برای مصرف این دمنوش باید آب و زنجبیل خیس خورده را بر روی بدن بمالید. البته باید اجازه دهید زنجبیل به مدت ۳ در داخل آب بماند تا نتیجه‌ی بهتری را دریافت کنید. در هفته ۳ مرتبه این روش را تکرار کنید. اگر قصد دارید فقط قسمتی از بدن‌تان لاغر شود، می‌توانید چای زنجبیل را فقط به همان قسمت (برای مثال شکم) بمالید. برای تاثیر بهتر می‌توانید مقداری دارچین هم به این چای اضافه کنید. لاغری با دارچین و زنجبیل و عسل سریع‌تر اتفاق می‌افتد.

مصرف چای زنجبیل و لیمو ترش

یکی دیگر از راه‌های کاهش وزن با کمک زنجبیل، استفاده‌ی همزمان این دو مواد خوراکی است. لیموترش حاوی چندین آنتی اکسیدان و ویتامین ث است که استفاده از آن، فواید زنجبیل برای لاغری را دوچندان می‌کند. این دمنوش باعث پاکسازی کبد و کاهش کلسترول خون می‌شود.
وقتی لیمو ترش را به شربت زنجبیل برای لاغری اضافه می‌کنید، خاصیت دیورتیک و سم‌زدایی پیدا می‌کند. در نتیجه تاثیر بیشتری در کاهش وزن دارد. برای درست کردن این شربت باید به صورت زیر عمل عمل کنید:

 • لیموترش: نصف یک عدد
 • زنجبیل: یک تکه متوسط
 • یک لیوان آب
 • عسل طبیعی: یک قاشق غذاخوری
شربت زنجبیل برای لاغری / لاغری با پودر زنجبیل

برای لاغری با چای زنجبیل باید زنجبیل را به آب داغ اضافه کنید. حالا اجازه دهید به مدت ۵ دقیقه با حرارت ملایم بجوشد. سپس لیموترش را به آن اضافه کنید. برای درست کردن شربت بهتر است عسل هم به آن اضافه کنید و بعد از اینکه خنک شد آن را میل کنید.
برای اینکه سریع‌تر لاغر شوید بهتر است شربت زنجبیل را قبل از وعده‌های غذایی میل کنید.

یکی دیگر از راه‌های لاغری با زنجبیل، ترکیب آن با گریپ فروت است. این میوه تاثیر زیادی در افزایش متابولیسم بدن دارد. وقتی با زنجبیل ترکیب شود، تاثیر آن دوچندان افزایش می‌یابد.

ترکیب زنجبیل با گریپ فروت

یکی دیگر از راه‌های لاغری با زنجبیل، ترکیب آن با گریپ فروت است. این میوه تاثیر زیادی در افزایش متابولیسم بدن دارد. وقتی با زنجبیل ترکیب شود، تاثیر آن دوچندان افزایش می‌یابد.
برای درست کردن این معجون به مواد زیر نیاز دارید:

 • گریپ فروت: ۴ عدد
 • پودر زنجبیل: ۱ قاشق کوچک
 • آب لیموترش: یک قاشق چایخوری

ابتدا آب گریپ فروت را بگیرید و سپس پودر زنجبیل را به آن اضافه کنید. حالا مقدار کمی آب لیمو ترش هم داخل این مخلوط بریزید. برای لاغری باید این معجون را در زمان صبح و به صورت ناشتا میل کنید. این معجون از تجمع چربی‌های اضافه در قسمت شکم پیشگری می‌کند. همچنین مانع از افزایش کلسترول خون می‌شود.

لاغری با پودر زنجبیل

لاغری با پودر زنجبیل

شما می‌توانید زنجبیل را پودر کنید و آن را در ظرف شیشه سر بسته در مکانی تاریک و خنک قرار دهید. پودر زنجبیل به مدت یک ماه می‌تواند در یخچال نگهداری شود. فراموش نکنید همزمان با مصرف این پودر، به تمرینات ورزشی متناوب هم نیاز دارید. در این صورت تاثیر زنجبیل برای لاغری تا ۳۶ درصد افزایش می‌یابد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data