رابطه دوچرخه سواری و لاغری شکم / فواید دوچرخه سواری برای سلامت بدن

توسط مریم کوهشاری
2652 مشاهده

رابطه بین دوچرخه سواری و لاغری شکم یکی از سوالات اغلب طرفداران تناسب اندام است. این ورزش به دلیل سنگین بودن، تاثیر زیادی در لاغری شکم، پهلوها و ران دارد. این ورزش کالری سوزی بالایی دارد و اگر برای مدت کوتاه اما هر روز انجام شود، به لاغری کمک زیادی می‌کند. در ادامه ما سعی داریم به فواید دوچرخه سواری و تاثیر آن در لاغری بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند؟

دوچرخه سواری از آن دست ورزش هایی است که می‌تواند به مقدار زیادی کالری سوزی داشته باشد. البته میزان کالری سوزی آن بیشتری به وزن و سرعت پا زدن بستگی دارد. اما به طور متوسط می‌توانید با کمک این ورزش در طی یک روز بیش از ۱۵۰۰ کالری بسوزانید. اگر سرعت بین ۱۴ تا ۱۶ کیلومتر در ساعت و وزن شما هم حدوداً ۹۰ کیلو باشد، با این ورزش می‌توانید در ساعت ۸۰۰ کالری چربی سوزی داشته باشید.

دوچرخه سواری چطور باعث لاغری می‌شود؟

دوچرخه سواری و لاغری شکم زمانی محقق می‌شود که سرعت نسبتاً فشرده‎ای داشته باشید. همچنین باید در طی هفته ۳ بار و هر بار هم حدود ۲ ساعت دوچرخه سواری کنید تا روی بدن تاثیر مثبت بگذارد. البته این میزان ورزش و تمرین دوچرخه سواری برای کسانی است که اضافه وزن بالایی دارند و میخواهند در مدت کوتاهی لاغر شوند.

اگر برای لاغر شدن شکم و پهلو عجله‎ای ندارید، می‌توانید ورزش را با سرعت کمتر شروع کنید. تاثیر این ورزش در لاغری فقط به ساعاتی که در حال رکاب زدن هستید، محدود نمی‎شود. بلکه حتی چند ساعت بعد از لاغری هم کالری سوزی ادامه دارد.

تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری شکم باور نکردنی است. زیرا وقتی در حال رکاب زدن هستید، به بافت چربی‎های شکم فشار وارد می‌شود. همچنین ماهیچه ران تقویت می‌شود.

دوچرخه سواری و لاغری شکم / فواید دوچرخه سواری برای بانوان

تاثیر دوچرخه سواری و لاغری شکم

تاثیر دوچرخه سواری در لاغری و خوش اندامی به دلیل ساخت ماهیچه است. این ورزش می‌تواند عضلات چهارگانه و عضلات عقب ران را درگیر کند. حتی اگر این ورزش را به آرامی و با سرعت کم انجام دهید، تاثیر شگرفی در لاغری و خوش اندامی دارد. اگر این ورزش در سربالایی و سوار بر دنده بالاتر انجام شود، در مدت زمان کوتاه تری به لاغری شکم کمک می‌کند. فراموش نکنید نباید بین ورزش فاصله ایجاد کنید. اگر گفته شد در هفته ۳ بار، باید همان ۳ بار را بدون وقفه انجام دهید.

قوی کردن ماهیچههای پا با کمک ورزش دوچرخه سواری

راه رفتن و دویدن تاثیر زیادی در لاغری اندام دارد. دوچرخه سواری به دلیل اینکه همزمان با حرکت پاها یک وسیله فلزی و سنگین را به حرکت در می‎آورید، تاثیر بیشتری در کالری سوزی دارد. تکرار و تمرین این ورزش تاثیر زیادی بر روی سفت کردن و افزایش مقاومت ماهیچه‎ها دارد.

فواید دوچرخه سواری برای سلامت بدن

دوچرخه سواری و لاغری شکم تنها یکی از مواردی است که اغلب در مورد آن اطلاع داریم. این ورزش فواید بی‎شمار دیگری هم برای بدن به همراه دارد. از جمله فواید و مزیت‏های این ورزش می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

فواید دوچرخه سواری برای بانوان / تاثیر دوچرخه ثابت در لاغری شکم

کاهش استرس با کمک دوچرخه سواری

یکی از مزیت‎های ورزش دوچرخه‎سواری کمک به کاهش استرس و اضطراب بدن است. وقتی در حال رکاب زدن هستید و تمام حواس و تمرکز شما بر روی یک موضوع قرار دارد، از میزان استرس شما می‎کاهد. در عین حال با شروع حرکات پا، در بدن هورمون شادی آور دوپامین ترشح می‌شود. تنفس عمیق و افزایش حجم اکسیژن هم به کاهش استرس در حین دوچرخه سواری کمک زیادی می‌کند.

طبق یک تحقیقات مشخص شد یک ساعت دوچرخه سواری می‌تواند تا میزان ۴۰ درصد استرس را کاهش دهد.

افزایش کشش بدن با کمک دوچرخه سواری

یکی دیگر از فواید دوچرخه سواری کمک به کشش عضلات بدن است. عضلات باسن و ران بیشترین تاثیر را از این ورزش می‌گیرند. انعطاف پذیری بدن با کمک دوچرخه سواری افزایش می‌یابد. همچنین به دلیل اینکه ماهیچه‎های پایین تنه در این ورزش درگیر هستند، قدرت آنها افزایش می‌یابد. کشش عضلانی نه تنها بدن را انعطاف پذیر می‌کند، بلکه باعث تقویت عضلات نیز می‌شود.

بهبود کیفیت خواب با کمک ورزش دوچرخه سواری

یکی دیگر از مزیت‌های انجام ورزش دوچرخه سواری کمک به بهبود وضعیت خواب است. حتماً می‌دانید که کم خوابی و یا بد خوابیدن می‌تواند زحمت شما را برای کاهش وزن به هدر بدهد. این در حالیست که با کمک دوچرخه سواری می‌توانید خواب بهتری داشته باشید. زیرا  با کاهش استرس و افزایش میزان اکسیژن در بدن باعث بهبود وضعیت خواب می‌شود.

 دوچرخه سواری چقدر کالری میسوزاند / کالری سوزی دوچرخه سواری

بهبود عملکرد قلب

قلب از اعضای مهم بدن است که سلامت آن تا حد زیادی به تحرکات جسمی بستگی دارد. دوچرخه سواری تنها برای ۲۰ دقیقه در هفته می‌تواند خطر ابتلا به بیماری قلبی را تا ۵۰ درصد کاهش دهد. البته به شرط اینکه این ورزش را همیشه انجام دهید. پس نه تنها دوچرخه سواری و لاغری شکم با هم مرتبط هستند، بلکه حتی سلامت جسم شما را هم تضمین می‌کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
حسن آبان ۱۱, ۱۳۹۹ - ۱:۵۷ ب٫ظ

اجرتون باسیدالشهدا

پاسخ
Avatar
حسن آبان ۱۱, ۱۳۹۹ - ۵:۵۵ ب٫ظ

احسنت اجرتون با سیدالشهدا

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data