کاربرد ساعت های هوشمند ردیاب سلامت | با معرفی چند محصول پرطرفدار

توسط مریم کوهشاری
1320 مشاهده

اکنون که وارد عصر تکنولوژی شده‌ایم همه چیز رنگ و بوی جدیدی به خود گرفته است. به هر وسیله‌ای که نگاه کنید به صورت هوشمند عمل می‌کند. در سال‌های اخیر تحول شگرفی در بسیاری از محصولات از جمله ساعت‌های مچی صورت گرفته است. اکنون ساعت هوشمند ردیاب سلامت (Smart health tracker) و تناسب اندام جای ساعت‌های قدیمی عقربه‎ای را گرفته‌اند.
شاید کنجکاو باشید بدانید این نوع ساعت‌ها چه کاربردی دارند و در سلامت بدن و تناسب اندام چقدر مؤثر هستند؟ آیا استفاده از این نوع ساعت می‌تواند سلامت بدن را تضمین کند؟ عملکرد این نوع ساعت‌های هوشمند به چه صورت است.
در ادامه به همه این سوالات پاسخ می‌دهیم.

ساعت‌های هوشمند ردیاب سلامت با داشتن چندین سنسور می‌توانند سلامت بدن از جمله درجه‌ی تب، میزان کیفیت خواب شبانه، ضربانه قلب، کالری دریافتی در طی روز، کالری سوزانده شده و … را تعیین کنند.

معرفی بهترین ساعت‌های هوشمند برای ردیابی سلامت بدن

ساعت‌های هوشمند ردیاب سلامت با داشتن چندین سنسور می‌توانند سلامت بدن از جمله درجه‌ی تب، میزان کیفیت خواب شبانه، ضربانه قلب، کالری دریافتی در طی روز، کالری سوزانده شده و … را تعیین کنند. شما از این نوع ساعت‌ها می‌توانید به عنوان مربی استفاده کنید. برخی از مهم‌ترین ساعت‌های هوشمند برای ردیابی سلامت عبارتند از:

  • ساعت ردیاب سلامت سامسونگ گلکسی فیت
  • ساعت هوشمند فیت بیت شارژ ۳
  • ساعت هوشمند اپل واچ سری ۴
  • ساعت ردیاب سلامت فیت بیت ایس ۲
  • ساعت هوشمند گارمین ویوو اسمارت ۴
معرفی بهترین ساعت‌های هوشمند برای ردیابی سلامت بدن

ساعت ردیاب سلامت سامسونگ گلکسی فیت

یکی از ساعت‌های هوشمند برای ردیابی سلامت، تولید شرکت سامسونگ با نام گلکسی فیت (Samsung Galaxy Fit) است. شاید تعجب کنید اگر بگوییم این ساعت تعداد ضربان قلب شما را در یک دقیقه به طور دقیق نمایش می‌دهد. همچنین از طریق این ساعت هوشمند می‌تواند اطلاعات ضروری مربوط به تناسب اندام را بدست آورید.
برای مثال از طریق این ساعت هوشمند ردیاب سلامت می‌تواند ساعاتی را که فعالیت ورزشی دارید، محاسبه و سپس مقدار کالری را که در این مدت سوزانده می‌شود، بدست آورید. قطعاً استفاده از چنین محصولی می‌تواند در روند کاهش وزن کمک زیادی به شما کند.

یکی دیگر از محصولات جدید برای ردیابی سلامت بدن ساعت هوشمند فیت بیت شارژ ۳ (Fitbit Charge ۳) نام دارد. این محصول دارای حسگرهای شمارش ضربان قلب و سنجش میزان اکسیژن خون است

ساعت هوشمند فیت بیت شارژ ۳

یکی دیگر از محصولات جدید برای ردیابی سلامت بدن ساعت هوشمند فیت بیت شارژ ۳ (Fitbit Charge ۳) نام دارد. این محصول دارای حسگرهای شمارش ضربان قلب و سنجش میزان اکسیژن خون است. در زمانی که به فعالیت ورزشی مشغول هستید، این ساعت می‌توانید مسافت‌ طی شده، میزان کالری سوزانده شده و … را محاسبه کند.
مهم‌ترین کاربرد این ساعت هوشمند در محاسبه میزان کالری مصرف شده در طی روز، تخمین دقیق زمان خواب، بررسی کیفیت خواب شبانه و نمایش دقیق میزان سوخت کالری روزانه است. این ساعت ردیاب سلامت می‌تواند به عنوان یک راهنمای کاهش وزن برای شما عمل کند.
ساعت فیت بیت شارژ ۳ ضدآب است و حتی آن را در زمان شنا در استخر هم می‌توانید به همراه داشته باشید.

ساعت ردیاب سلامت سامسونگ گلکسی فیت

ساعت هوشمند اپل واچ سری ۴

وقتی از کالای دیجیتال صحبت به میان می‌آید، اپل در صدر قرار می‌گیرد. ساعت هوشمند اپل واچ سری ۴ (Apple Watch Series ۴) یکی دیگر از ساعت‌های هوشمند ردیاب سلامت است. این محصول هم می‌توانند همچون یک راهنما برای تناسب اندام عمل کند.
با کمک این ساعت هوشمند می‌توانید میزان کالری که در طی روز از مصرف غذاها بدست می‌آورید و میزان کالری را که در نتیجه‌ی فعالیت بدنی از دست می‌دهید، محاسبه کنید. اگر میزان کالری باقی مانده بیش از حد نیاز بدن باشد، نشان‌دهنده روند افزایش وزن است.
ساعت هوشمند اپل واچ سری ۴ دارای حسگرهایی است که تعداد ضربان قلب و قدم‌هایی را که در طی روز برمی‌دارید، نمایش می‌دهد. این محصول فشارخون و نور محیط را نیز اندازه‌گیری می‌کند.

فیت بیت ایس ۲ (Fitbit Ace ۲) یکی دیگر از ساعت‌های هوشمند است که برای سنجش و پایش وزن بدن و کالری شماری در دوره‌ی فعالیت بدنی کاربرد دارد. از این ساعت می‌توانید برای ارزیابی فعالیت ورزشی برای کودکان زیر ۱۲ سال استفاده کنید.

ساعت ردیاب سلامت فیت بیت ایس ۲

فیت بیت ایس ۲ (Fitbit Ace ۲) یکی دیگر از ساعت‌های هوشمند است که برای سنجش و پایش وزن بدن و کالری شماری در دوره‌ی فعالیت بدنی کاربرد دارد. از این ساعت می‌توانید برای ارزیابی فعالیت ورزشی برای کودکان زیر ۱۲ سال استفاده کنید. این ساعت ردیاب سلامت دارای سنسورهایی برای شمارش قدم‌ها، مانیتور خواب، مانیتور ضربان قلب و میزان مصرف کالری در طی روز است. در واقع از آن می‌توانید برای بررسی تاثیر ورزش در کاهش وزن و تناسب اندام کودکان استفاده کنید.

از طریق این ساعت هوشمند ردیاب سلامت می‌تواند

ساعت هوشمند ردیاب سلامت گارمین ویوو اسمارت ۴

یکی دیگر از ساعت‌های هوشمند فوق‌العاده برای ردیابی سلامت بدن، گارمین ویوو اسمارت ۴ (Garmin Vivosmart 4) است. این ساعت با وجود داشتن سنسورهای متعدد قادر به ارزیابی خواب عمیق کاربر است. این قابلیت با کمک سنسور حرارتی مادون قرمز و سیستم تشخیص حرکتی ۶ محوری انجام می‌شود.
از سوی دیگر ساعت هوشمند گارمین ویو اسمارت ۴ می‌توان ضربان قلب، تعداد قدم‌هایی که در طی روز برداشته می‌شود و کالری سوزانده شده را محاسبه کند. این ساعت ضدآب است و می‌توانید در زمان شنا آن را در استخر به همراه ببرید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data