۳۲ خوراکی با کالری صفر!!! (قسمت اول)

توسط سپیده سرداری
620 مشاهده

کالری‌ها، انرژی لازم برای عملکرد مناسب بدن و زنده ماندن را فراهم می‌کنند. با کاهش کالری دریافتی از رژیم غذایی خود و استفاده از یک رژیم غذایی کم کالری، می‌توانید به کاهش وزن خود کمک کنید و به وزن ایده‌آل خود برسید. در واقع مصرف خوراکی‌هایی با کالری تقریبا صفر، باعث می‌شود تا در هنگام هضم، بدن مقداری انرژی مصرف کند. و این انرژی را از طریق چربی‌های اضافی که در بدن خود ذخیره کرده اید تامین می‌کند. در این مقاله به معرفی ۳۲ خوراکی کم کالری که با نام خوراکی‌های کالری صفر شناخته می‌شوند، خواهیم پرداخت. اگر سعی در کاهش کالری دریافتی خود دارید، با در ادامه این مقاله همراه باشید.

سیب

سیب یکی از میوه‌های بسیار مغذی و محبوب در سراسر جهان می‌باشد. مقدار کالری گزارش شده این میوه حدود ۵۰ کالری در هر ۱۲۵ گرم می‌باشد و همچنین حدود ۳ گرم فیبر در این مقدار گزارش شده است. از آنجایی که بدن برای هضم سیب مجبور به سوزاندن انرژی است. و مقدار کالری خالص بدست آمده کمتر مقدار سوزانده شده است، باعث کاهش وزن می‌شود.

آروگولا

آروگولا یا شابانک، یک گیاه برگدار به رنگ سبز تیره می‌باشد که طعم آن شبیه فلفل است. این گیاه معمولا در انواع سالاد‌ها استفاده می‌شود و سرشار از ویتامین K می‌باشد. همچنین این گیاه دارای مقادیر قابل توجه  فولات، کلسیم و پتاسیم است. در هر ۱۰ گرم از این گیاه تنها ۳ کالری وجود دارد. این یعنی کالری صفر!!!

Arugula

مارچوبه

مارچوبه یک گیاه گلدار می‌باشد. که در سه نوع سبز و سفید و بنفش می‌روید. هر سه نوع این گیاه بسیار سالم و مفید هستند. البته نوع بنفش رنگ آن دارای ترکیباتی به نام آنتوسیانین است که برای سلامت قلب مفید هستند. در هر ۱۳۰ گرم این گیاه تنها ۲۷ کالری وجود دارد. و سرشار از فولات و ویتامین K است.

چغندر

چغندر یک گیاه ریشه‌دار است که دارای رنگ قرمز یا بنفش پررنگ است. چغندر برای کنترل فشار خون بسیار مفید است. در هر ۱۳۰ گرم چغندر حدود ۵۰ کالری وجود دارد و سرشار از پتاسیم است.

کلم بروکلی

کلم بروکلی یکی از گیاهان بسیار مغذی و کم کالری می‌باشد. و به دلیل سرشار بودن از آنتی‌اکسیدان‌ها، خاصیت ضد سرطانی دارد. در هر ۱۰۰ گرم کلم بروکلی تنها ۳۰ کالری وجود دارد و برای کاهش وزن بسیار مفید است.

آب گوشت و مرغ و سبزیجات

عصاره گوشت و مرغ و سبزیجات از مواد مغذی به شمار می‌روند. که هم می‌توان آن‌ها را به تنهایی مصرف کرد. و هم می‌توان برای تهیه انواع سوپ‌ها آن‌ها را به کاربرد. بسته به نوع آب گوشت یا مرغ یا سبزیجات، در هر ۲۵۰ میلی لیتر حدود ۷ تا ۱۲ کالری وجود دارد.

Brussels-sprouts

جوانه بروکسل

جوانه بروکسل یک گیاه بسیار مغذی و کم کالری است. این گیاه شبیه مینی کلم‌ها می‌باشد و می‌توان آن‌ها را به صورت خام یا پخته مصرف کرد. برکسل‌ها سرشار از ویتامین C هستند و برای تقویت سیستم ایمنی مفید می‌باشند. در هر ۱۰۰ گرم از این گیاه حدود ۳۰  کالری وجود دارد.

کلم

کلم یکی از گیاهان سالم و خوش طعم است که در انواع سفید و بنفش وجود دارد. کلم‌ها به عنوان یکی از عناصر اصلی در سالاد‌ها شناخته می‌شوند. کالری این گیاه بسیار کم است و حدود ۲۰ کالری در هر ۱۰۰ گرم کلم وجود دارد.

هویج

هویج یکی از گیاهان محبوب در سراسر جهان به شمار می‌رود. که معمولا دارای رنگ نارنجی هستند. اما انواع بنفش و زرد و قرمز و سفید رنگ آن نیز وجود دارد. هویج سرشار از ویتامین A است و به همین دلیل برای سلامت چشم‌ها بسیار مفید است. در هر ۱۳۰ گرم هویج تنها ۵۰ کالری وجود دارد و برای کاهش وزن و سلامت چشم‌ها بسیار مفید است.

Cauliflower

گل‌کلم

گل کلم گیاهی با رنگ سفید است که انواع بنفش و نارنجی و زرد رنگ هم دارد. این گیاه کم کالری را به عنوان جانشین مواد خوراکی با کربوهیدرات بالا می‌شناسند. در هر ۱۰۰ گرم گل کلم تنها ۲۵ کالری و فقط ۵ گرم کربوهیدرات یافت می‌شود.

کرفس

کرفس یکی از محبوب ترین و کم کالری ترین گیاهان می‌باشد. ساقه‌های بلند این گیاه سرشار از آب و فیبر می‌باشد. در هر ۱۳۰ گرم از این گیاه تنها ۲۰ کالری وجود دارد.

خیار

خیار گیاهی با طراوت است که عضو اصلی بساری از سالاد‌ها می‌باشد. خیار سرشار از آب است و در هر ۵۰ گرم از این گیاه تنها ۸ کالری وجود دارد. حدودا کالری صفر!

Fennel

رازیانه

رازیانه گیاهی پیاز دار است که طعم آن نزدیک به طعم شیرین بیان است. این گیاه کالری صفر را می‌توان هم به صورت خام و هم به صورت پخته شده مصرف کرد. در هر ۱۰۰ گرم رازیانه حدود ۳۰ کالری یافت می‌شود.

پاپایا

پاپایا یک میوه نارنجی رنگ با دانه‌های سیاه است. این میوه شبیه به خربزه است و در مناطق گرمسیری رشد می‌کند. این میوه سرشار از ویتامین A است و برای سلامت چشم مفید است. همچنین به عنوان یک منبع مناسب از پتاسیم شناخته می‌شود. در هر ۱۴۰ گرم از این میوه حدود ۵۰ کالری وجود دارد.

در اینجا به پایان بخش اول این مقاله رسیدیم. امیدواریم قسمت اول این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد. با ما در قسمت دوم این مقاله همراه باشید. و با خوراکی‌های کالری صفر بیشتری آشنا شوید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data