توصیه‌های مهم برای انتخاب بهترین زمان ورزش برای لاغری

توسط مریم کوهشاری
654 مشاهده

بهترین زمان چربی سوزی به شما کمک تا با سرعت بیشتری به تناسب اندام برسید. بیشتر مردم نمی‌دانند در چه زمان‌هایی باید ورزش کنند. اگر شما هم جزء کسانی هستید که ورزش می‌کنید و رژیم غذایی را هم رعایت می‌کنید، اما همچنان وزن‌تان ثابت می‌ماند، توصیه‌ می‌کنیم تا انتهای این مطلب با ما باشید تا بهترین زمان ورزش برای لاغری را برای شما شرح دهیم.
آنچه در این نوشته می‌خوانید:

  • ورزش صبح یا عصر؟ کدامیک مؤثرتر است؟
  • آیا ورزش صبحگاهی و عصر بر روی تناسب اندام مؤثر است؟
  • چگونه چربی سوزی اصولی را رعایت کنیم؟
  • انجام روش صحیح ورزش برای چربی‌سوزی
  • توصیه‌ی مهم برای انتخاب بهترین زمان چربی سوزی

اکنون که همه به فکر سلامت خود هستند، باید ورزش را هم اصولی انجام دهند. در غیر این صورت وقت خود را بیهوده تلف می‌کنند. در واقع با انتخاب زمان درست برای ورزش کردن، می‌توانید یک سبک سالم را در زندگی خود در پیش بگیرید

ورزش صبح یا عصر؟ کدامیک مؤثرتر است؟

اکنون که همه به فکر سلامت خود هستند، باید ورزش را هم اصولی انجام دهند. در غیر این صورت وقت خود را بیهوده تلف می‌کنند. در واقع با انتخاب زمان درست برای ورزش کردن، می‌توانید یک سبک سالم را در زندگی خود در پیش بگیرید. البته صبح یا عصر ورزش کردن به این معنا نیست که چربی‌سوزی در زمان‌های خاص به حداکثر می‌رسد. پس این موضوع بنیان علمی ندارد.
یک متخصص بالینی فیزیولوژیک در مرکز عملکرد ورزشی NYU Langone به POPSUGAR در این رابطه اعلام کرده است که هیچ زمان مشخصی برای سوزاندن چربی وجود ندارد. پس صبح یا عصر زمان تعیین کننده‌ای نیست. در واقع بهترین زمان برای ورزش بدنسازی آن زمانیست که بیشترین انرژی را دارید. پس اگر در زمان صبح انرژی بیشتری دارید، وقت بهتری برای لاغری و ورزش است.
برای مثال وقتی شغلی دارید که روزانه ۱۲ ساعت کار می‌کنید، اما بعد از آن به ورزشگاه می‌روید. در همین موقع تمرینات سخت باعث کوفتگی و گرفتگی عضلات می‌شود. ورزش و پروسه‌ی لاغری به انرژی نیاز دارد. نمی‌توانید به صرف اینکه لاغر شوید، در خسته‌ترین ساعات روز به ورزش بپردازید.

توصیه‌های مهم برای انتخاب بهترین زمان ورزش برای لاغری

آیا ورزش صبحگاهی و عصر بر روی تناسب اندام مؤثر است؟

اگر چه تاکید اصلی ما بر روی انرژی کافی بدن برای ورزش است و تاکیدی بر روی ورزش صبح یا عصر نداریم. اما اگر بخواهید در زمان صبح و قبل از صرف صبحانه ورزش کنید، به چند دلیل بر روی بدن تاثیر مثبت بر جای می‌گذارد. در زمان صبح بدن به دلیل استراحت کافی در زمان شب، انرژی کافی دارد.
برخی از کارشناسان بر این نظر هستند که صبح‌ بردن هورمون‌های کافی برای پشتیبانی از بدن را دارد. پس احساس ضعف، سستی و بی‌حالی ندارید. این هورمون‌ها انرژی کافی برای فعالیت ورزشی را تأمین می‌کنند. در زمان عصر هم اگر به اندازه‌ی کافی قبل از آن استراحت کرده باشید و گرسنه نباشید، می‌تواند بر روی لاغری و تناسب اندام تاثیر بگذارد.

اگر چه تاکید اصلی ما بر روی انرژی کافی بدن برای ورزش است و تاکیدی بر روی ورزش صبح یا عصر نداریم. اما اگر بخواهید در زمان صبح و قبل از صرف صبحانه ورزش کنید، به چند دلیل بر روی بدن تاثیر مثبت بر جای می‌گذارد.

چگونه چربی سوزی اصولی را رعایت کنیم؟

برای حذف چربی‌های اضافه از بدن و عضله‌سازی باید به ۲ نکته‌ی مهم توجه داشته باشید:
نوع تمرینات ورزشی : برخی از ورزش‌ها تاثیر بیشتری بر روی چربی‌سوزی بدن دارند. ورزش‌هایی که شما را بیشتر خسته کنند و سخت‌تر باشند، قاعدتاً تاثیر بیشتری بر روی چربی‌سوزی و ایجاد عضله در بدن دارند.
انتخاب زمان درست: دومین عامل مهم برای چربی‌سوزی در بدن، انتخاب زمانی است که انرژی بیشتری دارید. اولین قدم برای سوزاندن چربی‌های اضافه در ورزش، داشتن انرژی کافیست تا با توان بیشتری ورزش‌ها را انجام دهید. وقتی بدن بی‌حس و ناتوان است، ورزش‌ها را سرسری انجام می‌دهید. پس تاثیر زیادی بر روی چربی‌سوزی ندارد.

بهترین زمان چربی سوزی / بهترین زمان ورزش برای لاغری

انجام روش صحیح ورزش برای چربی‌سوزی

وقتی بهترین زمان ورزش برای لاغری را انتخاب کنید، انگیزه و توان بیشتری برای انجام حرکات ورزشی دارید. فراموش نکنید که تمرینات باید به شکل صحیح انجام شوند تا بر روی اندام تاثیر بگذارند. تمرینات قدرتی به انرژی زیادی نیاز دارند تا چربی‌سوزی و عضله‌سازی انجام شود. اما بی‌احتیاطی در انجام این ورزش‌ها باعث آسیب‌های جبران‌ناپذیر بر روی بدن می‌شود.
مدت زمانی که برای چربی‌سوزی با ورزش‌های قدرتی نیاز دارید، با توجه به قد، وزن و جنسیت شما متفاوت است. در برخی از افراد برای چربی‌سوزی با تمرینات پرفشار مثل HIIT به ۲ ساعت زمان نیاز دارند. در حالی که برخی در ۳۰ دقیقه هم چربی‌ زیادی می‌سوزانند. پس نمی‌توان برای نوع ورزش زمان مشخص کرد. اما انجام صحیح این ورزش‌ها می‌تواند به افزایش متابولیک بدن کمک کند.

توصیه‌ی مهم برای انتخاب بهترین زمان چربی سوزی

توصیه‌ی مهم برای انتخاب بهترین زمان چربی سوزی

پیدا کردن زمان مناسب برای ورزش کمی چالش‌برانگیز است. مهم‌ترین نکته و توصیه‌ی ما این است که زمان ورزش بر بدن فشار وارد کنید. تا زمانی که خسته نشده‌اید، ورزش را رها نکنید. پس اگر با شکم گرسنه و یا خسته به سراغ فعالیت ورزشی بروید، خیلی زود خسته شده و قبل از اینکه چربی‌سوزی انجام شود، آن را رها می‌کنید.
از سوی دیگر دلزدگی از ورزش هم عامل دیگری است که به دلیل انتخاب زمان نادرست برای پرچربی‌سوزی بوجود می‌اید. اگر می‌خواهید از ورزش و فعالیت بدنی بیشترین نتیجه را بگیرید، باید وقتی که سرحال هستید، به آن بپردازید. با شکم گرسنه و یا شکم بیش از حد سیر به سراغ ورزش نروید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۱ نظر

Avatar
طيبي تیر ۳۰, ۱۳۹۹ - ۳:۰۵ ب٫ظ

من یکی از دوستام چرق بود رفت بدنسازی نه تنها کم نکرد بلکه با همون وزن بدنش سفت سفت شده بود

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data