خواص مریم گلی برای پوست | جوانی را به خود هدیه دهید

توسط مریم کوهشاری
۰ نظر

مریم گلی (Salvia) گیاهی دارویی است که تاریخچه‌ی طولانی دارد. در مصر باستان از این گیاه برای بهبود بیماری باروری بانوان استفاده می‌شد. در یونان باستان نیز مریم گلی یک گیاه دارویی مفید محسوب می‌شد. دمنوش این گیاه دارای خواص زیادی برای رحم ، زخم، پوست و درمان سرفه است. در ادامه به خاصیت‌های بی‌شمار مریم گلی می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • داشتن ترکیبات شیمیایی و آنتی اکسیدان‌های فراوان
  • خواص ضد باکتریایی مریم گلی
  • خاصیت ضد قارچ مریم‌گلی
  • خواص آنتی اکسیدانی
  • خواص ضد التهابی مریم گلی
  • خواص مریم گلی برای سیستم گوارش
  • تنظیم قاعدگی با مصرف مریم‌گلی
  • استحکام استخوان‌ها را فراهم می‌کند
خواص مریم گلی برای پوست / خواص مریم گلی برای رحم / مضرات مریم گلی

داشتن ترکیبات شیمیایی و آنتی اکسیدان‌های فراوان

یکی از خواص مریم گلی داشتن چندین آنتی اکسیدان مثل فلاونوئید و پلی فنولیک است. از دیگر خاصیت‌های این گیاه می‌توان به داشتن مواد معدنی مثل پتاسیم، فسفر، منیزیم، بتاکارون و ویتامین آ اشاره کرد. مزیت این مواد بهبود عملکرد مغز، کاهش التهاب بدن، جلوگیری از بیماری‌های مزمن، تقویت قدرت سیستم ایمنی بدن، تنظیم هضم غذا، کاهش مشکلات پوستی، سلامتی و استحکام استخوان‌ها است.
همچنین به دلیل وجود ترکیبات شیمیایی مختلف در مریم گلی، این گیاه از اختلالات شناختی و دیابت هم پیشگیری می‌کند. البته مصرف بیش از حد این گیاه مشکلاتی را نیز به همراه دارد. سایر خواص این گیاه عبارتند از:

یکی از خواص مریم گلی برای مقابله با التهاب است. این گیاه مزیت مقابله با عفونت‌های باکتریایی دارد. پس می‌تواند از رشد باکتری‌های مضر در بدن جلوگیری کند.

خواص ضد باکتریایی مریم گلی

یکی از خواص مریم گلی برای مقابله با التهاب است. این گیاه مزیت مقابله با عفونت‌های باکتریایی دارد. پس می‌تواند از رشد باکتری‌های مضر در بدن جلوگیری کند. در صنعت داروسازی از مریم گلی برای بهبود بیماری‌هایی مانند عفونت‌های باکتریایی در گوش، بینی، گلو، چشم ها، دستگاه تناسلی، مجرای ادرار، روده بزرگ استفاده می‌شود.
همچنین یکی از خواص مریم گلی برای پوست است که می‌تواند التهاب و زخم را از روی پوست بردارد. این گیاه برای بهبود جوش و آکنه از روی پوست کاربرد دارد.

همچنین یکی از خواص مریم گلی برای پوست است

خاصیت ضد قارچ مریم‌گلی

از این گیاه روغن تهیه می‌شود که می‌تواند بدن را در برابر عفونت‌های قارچی و میکروبی محافظت کند. اگر در پوست زخم و یا بریدگی ایجاد شده باشد، برای پیشگیری از عفونت آن قسمت، می‌توانید روغن مریم گلی را روی آن بمالید. زیرا در این گیاه مقدار زیادی کامفن و کافور وجود دارد.
وجود کافور و کامفن در این گیاه خاصیت ضد قارچی به آن می‌بخشد. این روغن قادر است عفونت‌های قارچی را در داخل و خارج از بدن مهار کند. همچنین از عفونت‌های قارچی مانند دیاستری، بیماری‌های پوستی، پای ورزشکار یا درماتیت را تسکین دهد. این خاصیت یکی از مهم‌ترین دلایل خواص مریم گلی برای پوست است.

مریم گلی یکی از بهترین گیاهان دارویی برای مقابله با پیروی و بیماری‌های پوستی است. وجود چندین آنتی اکسیدان در این گیاه روند پیری را کندتر می‌کند.

خواص آنتی اکسیدانی

مریم گلی یکی از بهترین گیاهان دارویی برای مقابله با پیروی و بیماری‌های پوستی است. وجود چندین آنتی اکسیدان در این گیاه روند پیری را کندتر می‌کند. پس از علائم پیری مانند چین و چروک، افتادگی پوست و ماهیچه‌ها، کاهش بینایی و شنوایی پیشگیری می‌کند. همچنین مریم گلی می‌تواند از نقص عملکرد مغز، کاهش حافظه، تخریب بافت‌ها، دژنراسیون ماکولا و اختلالات عصبی هم جلوگیری ‌کند.
ترکیبات آنتی اکسیدانی موجود در مریم گلی عبارتند از: اسید رزماریک، لوتولین و اپیژنین. همه‌ی این مواد مغزی می‌توانند رادیکال‌های آزاد در بدن را خنثی کنند. پس با مصرف دمنوش مریم گلی از ایجاد استرس اکسیداتیو در قلب، سیستم‌های اندام، پوست، مفاصل، ماهیچه‌ها و حتی مغز جلوگیری می‌شود.

این خاصیت یکی از مهم‌ترین دلایل خواص مریم گلی برای پوست است.

خواص ضد التهابی مریم گلی

جویدن مریم‌گلی تاثیر زیادی در تقویت سیستم ایمنی بدن دارد. این گیاه خوش عطر و طعم می‌تواند بیماری و مشکلاتی مثل آرتروز و نقرس و همچنین التهاب عمومی سیستم قلبی عروقی را بهبود ببخشید. اگر در خانه فردی وجود دارد که به بیماری قلبی و فشارخون مبتلاست، از او بخواهید مریم گلی را بجود. فلاونوئیدها و ترکیبات فنلی موجود در این گیاه تاثیر مثبتی بر روی قلب و فشار خون دارد.

خواص مریم گلی برای سیستم گوارش

مریم‌گلی اسیدهای موجود در معده و جریان خون را خنثی می‌کند. بنابراین از این طریق شما را از اسیدیته و اسیدوز معده خلاص می‌کند. پس اگر کسی به زخم‌های گوارشی به دلیل اسیدیته مبتلا باشد، می‌تواند مریم گلی مصرف کند. از سوی دیگر به دلیل کاهش اسید بدن، از ایجاد جوش و بیماری‌های پوستی هم جلوگیری می‌کند. به همین دلیل خواص مریم گلی برای پوست متعدد و از طریق مختلف است.

جوشانده‌ی مریم‌گلی می‌تواند چرخه‌ی قاعدگی را منظم‌ کند. همچنین مصرف آن می‌تواند دردهای شدید قاعدگی را نیز تسکین دهد. مصرف روغن مریم گلی باعث فعال شدن هورمون استروژن در بدن می‌شود.

تنظیم قاعدگی با مصرف مریم‌گلی

جوشانده‌ی مریم‌گلی می‌تواند چرخه‌ی قاعدگی را منظم‌ کند. همچنین مصرف آن می‌تواند دردهای شدید قاعدگی را نیز تسکین دهد. مصرف روغن مریم گلی باعث فعال شدن هورمون استروژن در بدن می‌شود. کمبود این هورمون مشکلات زیادی را برای دوره‌ی عادت ماهیانه‌ی بانوان دارد.
اغلب بانوان در زمان قاعدگی با درد، حالت تهوع، ضعف، خستگی، افسردگی، نوسانات خلقی و سایر علائم مواجه می‌شوند. پس مصرف دمنوش مریم گلی می‌تواند این مشکلات را برطرف کنید. همچنین مصرف این دمنوش در دوران یائسگی بسیار مفید است زیرا سطح هورمون‌ها در بدن بانوان را متعادل می‌کند.

به همین دلیل خواص مریم گلی برای پوست متعدد و از طریق مختلف است.

استحکام استخوان‌ها را فراهم می‌کند

یکی از مهمترین مزایای مصرف مریم گلی در واقع به دلیل سطح بالای ویتامین K آن است. زیرا این ویتامین ضروری برای بدن ست که در بسیاری از غذاهای رایج یافت نمی =‌شود. ویتامین K یک عنصر اساسی در رشد تراکم استخوان‌ها برای سنین بالا محسوب می‌شود.
اگر کسی از پوکی استخوان رنج می‌برد، باید برگ‌های مریم گلی را در مقداری آب جوش دم کند. ویتامین K موجود در این گیاه پوکی استخوان را در همان مراحل اولیه درمان می‌کند.

بازنشر

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data