تمرینات کاردیو برای چربی سوزی شکم و پهلو

توسط مریم کوهشاری
2222 مشاهده

ورزش کاردیو لاغری روشی برای کاهش وزن سریع است. این تمرینات باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. در نتیجه در مدت زمان سریع‌تری به تناسب اندام می‌رسید. تمرینات کاردیو ترکیبی شامل چندین حرکت و ورزش است که باید در یک دوره زمان با هم انجام شوند. در ادامه به چندین نمونه تمرینات کاردیو برای چربی سوزی شکم می‌پردازیم.

بیضوی و ورزش کاردیو لاغری

یکی از ورزش های کاردیو در خانه استفاده از بیضوی است. این دستگاه برای جلوگیری از ضربه به زانو و پهلو طراحی شده است. در عین حال ورزش کردن با آن به لاغری سریع کمک می‌کند. البته تاثیر آن در کالری سوزی به اندازی تردمیل نیست. اما برای لاغری بدون فرسودگی بدن یک روش عالی محسوب می‌شود.

اگر بخواهید با این دستگاه در یک ساعت در حد متوسط ورزش کنید، تقریبا ۵۰۰- ۶۰۰ کالری می‌سوزانید. بهترین حالت برای چربی سوزی با بیضوی، افزایش شیب است تا عضلات پا و بالا تنه بیشتر درگیر ورزش شوند.

ورزش دویدن برای لاغری

یک ورزش کاردیو لاغری دویدن با سرعت متوسط است. زیرا دویدن با سرعت ثابت اما متوسط راهی مطمئن برای سوزاندن چربی است. در این روش شما خسته نمی‌شود و می‌تواند یک ساعت دویدن با سرعت متوسط حدود ۹۴۰ کالری بسوزانید. در حالی که با ۸.۵ دقیقه دویدن با سرعت بالا این میزان کالری سوازندن می‌شود. اما خیلی زود خسته می‌شوید.

دویدن با سرعت متوسط را هر چند هفته یکبار انجام دهید تا ظرفیت هوازی بدن را افزایش دهید. البته در این کار زیاده روی نکنید. زیرا عضلات بدن را تحت فشار قرار می‌دهد.

تمرینات کاردیو ترکیبی

دویدن روی تردمیل

یکی دیگر از تمرینات کاردیو برای چربی سوزی شکم استفاده از تردمیل است. البته شیب را روی ۲-۳% تنظیم کنید تا دویدن شبیه به دویدن در بیرون از خانه شود. دویدن در این حالت شاید در ابتدا کمی خسته‌کننده باشد. اما در نهایت باعث کاهش وزن می‌شود. دویدن به زانوها و مفاصل فشار وارد نمی‌کند.

پله نوردی برای لاغری

یکی از تمرینات کاردیو ترکیبی پله نوردی است. در این ورزش چربی‌های اضافه بدن به راحتی شکسته می‌شوند. حدود ۵۰۰-۶۰۰ کالری از وزن بدن در یک ساعت پله‌نوردی از بین می‌رود. در این ورزش هم پیاده روی می‌کنید و به دلیل شیب بالا، مجبورید از بدن بیشتر استفاده کنید. این ورزش کاردیو لاغری در عضله سازی نقش مهمی ایفا می‌کند.

ورزش طناب زدن برای لاغری

یکی از ورزش های کاردیو در خانه طناب زدن است که به وسایل و تجهیزات گران هم نیاز ندارد. شما کافیست از یک طناب استفاده کنید و در مدت ۳۰ دقیقه ۵۰۰ کالری بسوزانید. حتی می‌توانید زمان پرش با طناب در حال حرکت این کار را انجام دهید تا قدرت شانه‌ها بیشتر شود. این ورزش شبیه به دویدن است و باعث لاغری در مدت زمان کوتاه می‌شود.

بهتر است در زمان ورزش با طناب بین کار فاصله بیندازید. به مدت یک دقیقه طناب بزنید و بعد ۳۰ ثانیه استراحت کنید. این کار را تا پایان ۳۰ دقیقه تکرار کنید تا از این کار خسته نشوید.

ورزش های کاردیو در خانه

تمرینات کاردیو کتل بل

یکی از تمرینات کاردیو برای شکم و پهلو کتل بل است که ورزشی تکنیکی محسوب می‌شود. کالری سوزی این ورزش بالاست. به طوری که در هر ۳۰ دقیقه بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری از وزن بدن سوزانده می‌شود. همچنین زمان انجام ورزش قدرتی کتل بل، ضربان قلب افزایش می‌یابد. این ورزش به بهبود وضعیت قلب کمک زیادی می‌کند.

بهتر است آن را ۴۰ تا ۵۰ بار پشت سر هم انجام دهید. البته برای هر ۴۰ ثانیه یک بار آن را انجام دهید و سپس ۲۰-۳۰ ثانیه بین حرکت استراحت کنید. به مدت ۳۰ دقیقه ورزش کتل بل را تکرار کنید.

دوچرخه سواری

دوچرخه‌های ثابت یکی از دستگاه‌های پرکاربرد در اکثر سالن‌های بدنسازی هستند. اما اغلب ورزشکاران در صف استفاده از این وسایل نیستند. زیرا در مورد تاثیر دوچرخه در کاهش وزن اطلاعات زیادی ندارند. استفاده از دوچرخه ثابت در هر ساعت نزدیک به ۱۱۵۰ کالری می‌سوزاند. اگر بخواهید آهسته یا کند کار کنید، در یک ساعت ۶۷۵ کالری می‌سوزانید.

برای چربی سوزی با ورزش کاردیو لاغری می‌توانید برای چند دقیقه با سرعت بالا رکاب بزنید. بعد برای ک دقیقه سرعت را کم کنید. این تمرین را با فواصل زمانی مرتبا تکرار کنید.

تمرینات کاردیو برای چربی سوزی شکم

ورزش شنا کردن برای کاهش وزن

یکی از ورزش های کاردیو در خانه شنا کردن است. در این ورزش عضلات دست و پا درگیر می‌شوند. البته ورزش شنا در استخر بیشتر در لاغری تاثیر دارد. زیرا همان با شنا کردن تمام ماهیچه‌های بدن درگیر می‌شوند. در هر یک دقیقه ورزش ۱۴ کالری سوزانده می‌شود.

بهترین روش برای لاغری دز مان شنا کردن پا زدن ساده در آب است. می‌توانید ابتدا چند دور بزنید و سپس یک دور از آب خارج شوید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data