لاغری با ایکس بادی | عوارض ایکس بادی چیست

توسط مریم کوهشاری
469 مشاهده

ایکس بادی یکی از جدیدترین تمرینات ورزشی است که با کمک دستگاه ایکس بادی انجام می شود. این تمرینات ورزشی به شما در رسیدن به تناسب اندام کمک می‌کند. شاید لاغری با ایکس بادی سریع‌تر از سایر تمرینات ورزشی اتفاق بیفتد. به همین خاطر است بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان ترجیح می‌دهند با کمک ایکس بادی  سریع‌تر به وزن ایده‌الشان برسند. اما آیا این تمرین ورزشی عوارضی را هم بدنبال دارد؟ نحوه کاهش وزن با ایکس بادی به چه صورت است؟ مضرات این ورزش چیست؟

تا انتهای این مطلب با ما همراه شوید تا به سوالات بالا پاسخ دهیم.

لاغری با ایکس بادی

نحوه کاهش وزن با دستگاه ایکس بادی مثل سایر ورزش‌ها به تمرین و مداومت نیاز دارد. در این ورزش متابولیسم بدن تا حد زیاد بالا می‌رود. البته همزمان بر روی تمامی عضلات بدن تاثیر می‌گذارد. برای تمرینات X-body باید هر هفته به مدت ۲ بار و هر بار ۲۰ دقیقه این ورزش را انجام دهید. جالب است بدانید در هر جلسه بین ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری از وزن بدن در اثر ایکس بادی از بین می‌رود.

عوارض ایکس بادی چیست

تاثیر ایکس بادی در لاغری چقدر است؟

در ورزش با ایکس بادی تمامی عضلات بدن از جمله عضلات اسکلتی، عضله قلب و سیستم تنفسی درگیر می‌شوند. حتی تمریناتی که در این ورزش انجام می‌دهید تا چندین روز بر روی سوخت و ساز بدن تاثیر می‌گذارد. بنابراین عضلات در حالت بازیابی قرار گرفته و میزان متابولیسم بدن بالا می‌رود.

لاغری با ایکس بادی به دو شکل انجام می‌شود که عبارت است از:

انجام ورزش‌های قدرتی

یکی از تاثیرات ایکس بادی بر روی بدن از طریق تمرینات قدرتی انجام می‌شود. شما وقتی حرکات قدرتی را بیشتر انجام می‌دهید، توده عضلانی بدون چربی در بدن افزایش می‌یابد. همزمان میزان سوخت و ساز بدن هم بالاتر می‌رود که نقش حیاتی بر روی تناسب اندام دارد.

انجام ورزش‌های هوازی

فعالیت‌های هوازی در چربی‌سوزی تاثیر زیادی دارد. همچنین به افزایش میزان گردش خون در بدن کمک زیادی می‌کند. اگر بخواهید در مدت کوتاهی با کمک ایکس بادی به تناسب اندام برسید، انجام ورزش‌های هوازی لازم است.

در ورزش ایکس بادی کالری سوزی چقدر است؟

تاثیر ایکس بادی در لاغری خود را با چربی‌سوزی و از بین بردن کالری نشان می‌دهد. همان طور که گفتیم شما در هر ۲۰ دقیقه از این ورزش به اندازه ۵۰۰ تا ۷۰۰ کالری از چربی‌های اضافه بدن را می‌سوزانید. اما داستان به همین‌جا ختم نمی‌شود. زیرا بعد از ورزش سوخت و ساز بدن همچنان ادامه دارد. به طوری که بدن در زمان استراحت تا ۱۸۰۰ کالری انرژی مصرف می‌کند.

لاغری با ایکس بادی

تاثیر X body بر روی پهلو و شکم

یکی از تاثیرات مهم ورزش با ایکس بادی بر روی چربی‌های اضافه در ناحیه شکم پهلو است. این تمرینات ورزشی می‌تواند عضلات و چربی‌های اضافه در پهلو و شکم را با تحریک الکتریکی تحت تاثیر قرار دهد. به این صورت که ابتدا چربی‌های اضافه را از بین می‌برد. سپس به افزایش و تقویت عضلات در ناحیه شکم و پهلو کمک می‌کند.

نحوه انجام ورزش ایکس بادی

اگر حرکات ورزشی با ایکس بادی بدون وقفه و استراحت انجام شود تا مدت‌ها بر روی بدن تاثیر می‌گذارد. در طی انجام این ورزش بلند کردن وزنه‌های سنگین انجام می‌شود. البته این کار باید تحت نظر مربی و با دقت صورت بگیرد. در غیر این صورت بلند کردن وزنه بیشتر از توان بدن باهم آسیب جسمی می‌شود.

برخی از افراد بدون توجه به توانشان اقدام به انجام ورزش‌های بیش از حد سنگین می‌کنند. البته آن‌ها هدفشان اینست که در مدت کوتاه‌تری لاغر شوند. اما وقتی در حال ورزش سنگین هستند، تعادل بدن به‌هم می‌خورد. وقتی بدن تحت فشار بیشتری قرار بگیرد، نتیجه برعکس می‌گیرید. 

عوارض ایکس بادی چیست ؟

ایکس بادی تا زمانی که متعادل و تحت نظارت مربی باشد، عارضه‌ای را به دنبال ندارد. در عین حال باید رژیم‌های غذایی هم تحت نظر مربی باشد. در غیر این صورت خیلی زود خسته شده و کلاس‌های ورزشی ایکس بادی را رها می‌کنید.

متاسفانه یکی از معایب ایکس بادی رها کردن آن زودتر از نتیجه گرفتن است. این ورزش به رژیم غذایی سخت نیاز ندارد. بلکه فقط باید تمرینات استقامت و قدرت بدنی بدرستی و بدون توقف انجام شوند. بعد از این است که به نتیجه می‌رسید.

تاثیر ایکس بادی در لاغری چقدر است؟

مزیت انجام ورزش ایکس بادی

به طور کلی ایکس بادی اگر به درستی و استاندارد انجام شود، با مزیت‌های زیر همراه است:

بهبود کمر درد

وقتی تعادل عضلات پشت، شکم و یا کف لگن به هم می‌خورد باعث درد در کمر و ستون فقرات می‌شود. جالب است بدانید لاغری با ایکس بادی باعث بهبود و تعادل در عضلات بدن می‌شود. در نتیجه به بهبود وضعیت کمر و ستون فقرات کمک زیادی می‌کند.

کمک به تعادل بدن در زمان ایستادن

یک تاثیر ایکس بادی در لاغری بهبود وضعیت ایستادن است. به این صورت که قدرت عضلات بدن را افزایش می‌دهد. برخی از افراد به دلیل ضعف عضلانی نمی‌توانند برای مدت طولانی بایستند. ستون فقرات، لگن، کمربند شانه، پاها و زانو تا حد زیادی تحت تاثیر ورزش Xbody قرار می‌گیرد. بنابراین وقتی عضلات را با کمک تمرینات ایکس بادی تقویت می‌کنید حتی در شرایط مختلف مهم می‌توانید تعادل خود را حفظ کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۲ نظرات

Avatar
فاطمه فروردین ۱۴, ۱۴۰۰ - ۱:۱۹ ب٫ظ

چطوری ایکس بادی رو به فعالیت هام اضافه کنم؟ چیزی تحت این عنوان وجود نداره

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری فروردین ۲۰, ۱۴۰۰ - ۶:۱۴ ب٫ظ

ایکس بادی با دستگاه x باددی انجام میشه

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data