رژیم چربی سوزی شکم تا چه میزان در لاغری شکم مؤثر است؟

توسط مریم کوهشاری
1082 مشاهده

رژیم چربی سوزی شکم بهترین و جدیدترین روش برای لاغر کردن این قسمت از بدن است. در این روش اغلب از غذاهایی که حاوی فیبر هستند، استفاده می‌شود. زیرا با مصرف این نوع غذاها احساس سیری می‌کنید. در نتیجه اشتهای شما برای خوردن غذای بیشتر کمتر می‌شود. البته رژیم لاغری شکم نباید به سایر قسمت‌های بدن از جمله استخوان‌ها و مو آسیب وارد کند. در عین حال باید کالری کمتری به بدن برسد تا باعث چاقی شکم نشود. در ادامه به چندین مورد مهم از موادغذایی که باید در این نوع رژیم غذایی مصرف کنید، می‌پردازیم.

  • مصرف فیبر در رژیم چربی سوزی شکم
  • مصرف مواد حاوی پروتئین در طی رژیم
  • خودداری از مصرف کربوهیدرات‌ها
  • تأمین آهن و ویتامین‌های مورد نیاز بدن در زمان رژیم
  • انجام حرکات ورزشی برای لاغری شکم

مصرف فیبر در رژیم چربی سوزی شکم

یکی از مواد مغذی که در زمان رژیم لاغری شکم باید به آن توجه داشته باشید، تأمین فیبر است. سیستم گوارش به این ماده نیاز زیادی دارد. از سوی دیگر وجود فیبر کافی در غذا باعث می‌شود تا احساس سیری کنید. در نتیجه میل شما برای خوردن غذای بیشتر کمتر می‌شود. فیبر در موادغذایی از جمله میوه‌ها، سبزیجات و غلات یافت می‌شود. از جمله مهم‌ترین غذاهایی که حاوی مقادیر بالایی از فیبر هستند می‌توان به هویج، انواع توت، موز، سیب، اسفناج، کلم و لوبیا اشاره کرد. همچنین برنج قهوه‌ای، نان غلات و نان سبوس‌دار نیز حاوی مقدار زیادی فیبر است. این غذاها را می‌توانید در رژیم لاغری خود بگنجانید.
در طی دوره‌ی چربی‌سوزی شما روزانه به حداقل ۲۵ گرم فیبر نیاز دارید. این غذاها باید در کنار سایر موادغذایی مصرف شود.

یکی از مواد مغذی که در زمان رژیم لاغری شکم باید به آن توجه داشته باشید، تأمین فیبر است. سیستم گوارش به این ماده نیاز زیادی دارد. از سوی دیگر وجود فیبر کافی در غذا باعث می‌شود تا احساس سیری کنید.

مصرف مواد حاوی پروتئین در طی رژیم

برای رژیم چربی سوزی شکم موادغذایی حاوی پروتئین هم اهمیت دارند. فراموش نکنید که پروتئین مانع از نفخ شکم می‌شود. همچنین این ماده‌ی غذایی مانع از کاهش وزن یکباره می‌شود. بسیاری از افراد به اشتباه پروتئین را از رژیم غذایی خود حذف می‌کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف کافی پروتئین در زمان رژیم لاغری، به تناسب اندام کمک می‌کند. برخی از موادغذایی که حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند، شامل بوقلمون، مرغ، ماهی، نخود، قارچ، گوشت گاو، آجیل (بادام و گردو)، تخم‌مرغ، ماست، پنیر و سایر لبنیات است. پروتئین در برخی از گیاهان و موادغذایی حیوانی وجود دارد. هر دو باید به یک اندازه استفاده شود.

خودداری از مصرف کربوهیدرات‌ها

در رژیم چربی سوزی شکم باید از مصرف بیش از حد برخی از موادغذایی که حاوی کربوهیدرات هستند، خودداری کنید. تمامی موادغذایی که حاوی قند هستند، باعث چاقی شکم می‌شوند. از جمله‌ی این موادغذایی می‌توان به نوشابه، آب‌میوه‌های صنعتی، قند و شکر، شکلات، چیپس، ماکارونی و برنج اشاره کرد. مصرف بیش از حد این غذاها باعث بالا رفتن قند خون نیز می‌شود. البته برخی از غذاهای حاوی کربوهیدرات از جمله سیب‌زمینی و نان را نباید از رژیم غذایی خود حذف کنید. برخی از میوه‌ها و خشکبار از جمله انجیر، توت، موز، سیب، انگور را برای لاغری شکم فراموش نکنید.
مصرف این غذاها باعث تأمین کربوهیدرات‌های مورد نیاز بدن می‌شود. اما به دلیل اینکه قند آن‌ها طبیعی و پایین است، باعث چاقی شکم نمی‌شود. توجه داشته باشید که بدن به کالری نیاز دارد که با کربوهیدرات‌های این موادغذایی می‌توان آن را تأمین کنید.

در رژیم چربی سوزی شکم باید از مصرف بیش از حد برخی از موادغذایی که حاوی کربوهیدرات هستند، خودداری کنید. تمامی موادغذایی که حاوی قند هستند، باعث چاقی شکم می‌شوند.

تأمین آهن و ویتامین‌های مورد نیاز بدن در زمان رژیم

رژیم لاغری شکم باید به گونه‌ای باشد که آهن و سایر ویتامین‌های مورد نیاز بدن نیز تأمین شود. در غیر این صورت با ریزش شدید مو، کم خونی، ضعف و بی‌حالی روبه‌رو می‌شوید. برخی از موادغذایی حاوی مقادیر بالایی از آهن و ویتامین‌های مورد نیاز بدن هستند. در زمان رژیم چربی سوزی شکم باید این غذاها را نیز مصرف کنید. برای مثال اسفناج حاوی مقدار زیادی آهن است. از سوی دیگر باعث چاقی شکم هم نمی‌شود. اما به دلیل اینکه آهن گیاهی دیرتر جذب بدن می‌شود، باید موادغذایی حیوانی از جمله جگر و گوشت و آجیل‌هایی مثل تخمه کدو نیز مصرف کنید.

انجام حرکات ورزشی برای لاغری شکم

برای کوچک کردن شکم لازم است تا در کنار رژیم غذایی، به حرکات ورزشی هم توجه داشته باشید. زیرا رژیم به تنهایی کافی نیست و فقط وزن شما را کم می‌کند. اما ممکن است تأثیر زیادی در کوچک کردن شکم نداشته باشد. برخی از ورزش‌های هوازی و دراز و نشست تاثیر زیادی در کاهش چربی‌های شکم دارد. ورزش‌های دیگری از جمله وزنه زدن، پیاده‌روی و طناب زدن نیز به کاهش چربی‌ها کمک می‌کند. همچنین این ورزش‌ها تاثیر زیادی در عضله‌سازی دارند.

برای کوچک کردن شکم لازم است تا در کنار رژیم غذایی، به حرکات ورزشی هم توجه داشته باشید. زیرا رژیم به تنهایی کافی نیست و فقط وزن شما را کم می‌کند. اما ممکن است تأثیر زیادی در کوچک کردن شکم نداشته باشد

کلام آخر

برخی واژه‌ی «لاغری» را به جای «تناسب اندام» به اشتباه می‌گیرند. در حالی که بسیاری از افراد ممکن است در مدت زمان کوتاه وزن خود را کم کنند، اما به تناسب اندام نمی‌رسند. تناسب و زیبایی اندام به این معناست که برخی از قسمت‌های بدن را به طور کلی صاف کنید. شکم یکی از این قسمت‌هاست که باید آن را صاف کنید. اما در فرآیند لاغری چربی‌های شکم به سختی از بین می‌روند. بنابراین با یک رژیم غذایی استاندارد و ورزش‌ صحیح بعد از مدتی می‌توانید به رویای خود تحقق ببخشید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data