درمان افتادگی سینه با ورزش در منزل و بدون تجهیزات

توسط admin
1361 مشاهده

بخشی از سینه‌ها از عضلات تشکیل شده است. وقتی ورزش و رژیم غذایی عضله سازی داشته باشید، باعث سفت شدن و عضله سازی در این قسمت می‌شود. اما وقتی رژیم غذایی پرکالری و پرچرب داشته باشید، چربی جای عضلات را می‌گیرد. به همین دلیل سینه‌ها نرم و بعد از مدتی افتاده می‌شوند. اگرچه راههایی با طب سنتی برای درمان این مشکل وجود دارد؛ اما ما می‌خواهیم به درمان افتادگی سینه با ورزش بپردازیم.

بالا کشیدن سینه با ورزش کشش افقی

برای انجام این ورزش پاها را به اندازه عرض شانه ها باز کنید. حالا یک وزنه را بلند کرده و تا ناحیه شانه بالا بیاورید. زمان بالا آوردن وزنه، زانو را خم نکنید. زانوهای خود را صاف نگهدارید و فقط کمر را خم کنید. وقتی وزنه را بالا آوردید، چند ثانیه کمر را صاف نگهدارید و سپس به وزنه را پایین بیاورید.

این حرکت ورزشی را ۳ ست و در هر ست هم ۱۰ بار تکرار کنید.

انجام ورزش شنا برای خوش فرم شدن بالاتنه

یک روش بالا کشیدن سینه با ورزش شنا کردن است. در این ورزش باید کف دست‌ها را روی زمین قرار دهید. بدن صاف و کشیده باشد. نوک پایتان را هم بر روی زمین قرار دهید. حالا گردن صاف باشد. سعی کنید حرکت شنا سوئدی را انجام دهید. به گونه‌ای که با هر حرکت شانه‌ها به سمت زمین بیاید. سپس تلاش کنید خود را بالا ببرید.

حرکت شنا را برای ۳ ست و در هر ست ۱۵ مرتبه انجام دهید. درمان افتادگی سینه با ورزش شنا سریع‌تر به نتیجه می‌رسد.

یک روش برای بالا کشیدن سینه مردان با ورزش انجام کشش رو به جلو است

کشش های رو به جلو برای درمان افتادگی سینه

یک روش برای بالا کشیدن سینه مردان با ورزش انجام کشش رو به جلو است. در همان پوزیشن قبلی قرار بگیرید، بازوها را به سمت جلو بکشید. سپس دست‌های خود را در مقابل قفسه سینه قرار داده و بازوها را بکشید. این حرکت ورزشی را سه ست و در هر ست ۱۰ بار انجام دهید.

در حرکت بعدی، بازوها را به سمت قفسه سینه باز و بسته کنید. سپس آنها را پایین آورده و کمی استراحت کنید. این حرکت را هم در سه ست و هر مرتبه ۱۰ بار تکرار کنید.

درمان افتادگی سینه با ورزش برای بانوان

یک حرکت دیگر برای درمان افتادگی سینه بانوان، انجام حرکت ورزشی با آرنج است. برای انجام این حرکت ورزشی ابتدا آرنج خود را خم و راست کنید. سپس بازوهای خود را به سمت جلو و در سطح قفسه سینه بالا ببرید. حالا نوبت به آرنج می‌رسد که باید آن را خم کنید. در همین حالت بازوها باید حالت عمودی قرار بگیرند.

در حرکت آخر بازوها را باز کنید و پایین بیاورید. این حرکت ورزشی را در ۲ ست و هر ست هم ۱۰ مرتبه تکرار کنید.

انجام حرکت شنای دیواری

یکی دیگر از راههای بالا کشیدن سینه با ورزش انجام حرکت شنای دیوار است. رو به دیوار قرار بگیرید. به اندازه نیم متر از پنه پا از دیوار فاصله داشته باشد. حالا کف دست های خود را روی دیوار و در مقابل شانه قرار دهید. حالا باید سعی کنید با خم کردن آرنج، شانه‌ها را به کف دست (بر روی دیوار قرار دارد) نزدیک کنید. در این زمان باید پاها روی پنجه قرار بگیرند. یک ثانیه به همین حالت قرار بگیرید. حالا مجددا به حالت قبل باز گردید.

یک روش بالا کشیدن سینه با ورزش شنا کردن است

ورزش با دمبل برای درمان افتادگی سینه

یکی دیگر از حرکت‌های ورزشی برای بالا کشیدن سینه استفاده از دمبل است. برای انجام این حرکت ورزشی، ابتدا بایستید و پاها را به اندازه عرض شانه‌ها باز کنید. با دست راست خود دمبل را بگیرید و سپس همان دست را به صورت مورب رو به زمین بگیرید.  

حالا دست را بالای شانه ببرید و صاف نگه دارید. چند ثانیه به همین حالت بمانید و مجددا به حالت قبل برگردید. این حرکت را در ۲ ست و هر ست ۱۵ مرتبه تکرار کنید.

انجام ورزش مار کبری

یک روش برای درمان افتادگی سینه با ورزش مار کبری است. در این روش با رو به شکم بر روی تشک دراز بکشید. به طوری که پاها صاف باشند. حالا بازوهای خود را در موازات شانه قرار دهید. نیم تنه را بالا بکشید و نفس را حبس کنید.به مدت ۱۵ – ۲۰ ثانیه در همین حالت قرار بگیرد.

سپس نفس را آزاد کرده و به حالت قبلی برگردید.

درمان افتادگی سینه با ورزش / بالا کشیدن سینه با ورزش

دوش گرفتن بعد از ورزش

برای درمان افتادگی سینه با ورزش به استراحت هم نیاز دارید. بعد از این که تمرینات ورزشی را انجام دادید، بهتر است به حمام رفته و یک دوش بگیرید. این کار باعث گردش بهتر خون در این قسمت‌های بدن می‌شود. برای چند ثانیه قسمت‌ بالاتنه را در زیر دوش سرد بگیرید تا خون در آن جریان پیدا کند.

شاید تعجب کنید اما تاثیر حمام آب سرد برای باز کردن رگ‌های خونی بیشتر از دوش آب گرم است. در عین حال باعث بهتر شدن پوست سینه هم می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data