چطوری با شنا لاغر بشیم؟ بهترین نوع شنا برای لاغری

توسط مریم کوهشاری
190 مشاهده

 ‎شنا یکی از ورزش­های مؤثر در لاغری است. در زمان انجام این ورزش کالری زیادی را از دست می­دهید. پس به چربی سوزی کمک زیادی می­کند. در عین حال به دلیل حرکاتی که در حین ورزش کردن دارید، ماهیچه‎­ها و عضلات تا حد زیادی تقویت می­شوند. البته بهترین نوع شنا برای لاغری را هم باید انتخاب کنید. برای مثال حرکت شنا سوئدی برای لاغری شکم مناسب است. اما نمی­تواند به اندازه شنا در استخر در لاغری تاثیرگذار باشد.

شنا کردن چطور باعث لاغری می­شود؟

شنا تمامی ماهیچه‎­های بدن را تحت تاثیر قرار می­دهد. ماهیچه دور کمر و شانه­‎ها در این ورزش بیشتر درگیر می­شوند. زیرا بدن برای ماندن در آب به کشش زیادی نیاز دارد. این در حالیست که ماهیچه شانه و کمر این کشش را تأمین می­کند. هر یک از انواع حرکات شنا یکی از اعضاء بدن را درگیر می­کند. به طور کلی می­توان بهترین نوع شنا برای لاغری را به صورت زیر دسته بندی کنیم:

حرکت شنای آزاد: این حرکت باعث درگیر شدن ماهیچه­‎های قفسه سینه، ساعد، دو سوکور و گردن می­شود.

شنای پروانه: این حرکت شنا ماهیچه‎­های قفسه سینه، پشت شانه­‎ها، چهارسرها و ساق­های پا را درگیر می­کند.

شنای کرال پشت هم با درگیر کردن وسط و بالای کمر، تراپزی، چهارسر و گلوت­ها باعث لاغری و تقویت عضلات بدن می­شود.

حرکت شنا سوئدی برای لاغری شکم

چقدر باید شنا کنیم تا لاغر شویم؟

 حرکت شنا برای لاغری شکم و به طور کلی لاغری زمانی تأثیرگذار است که در هفته حداقل – ۳ بار انجام شود. هر بار شنا کردن هم باید به مدت ۳۰ دقیقه انجام شود. در طی این مدت ضربان قلب افزایش می‎­یابد. با تداوم این ورزش بعد از حداقل ۳ ماه شاهد کاهش وزن خود خواهید بود.  

اگر به مدت یک ساعت شنا کنید، حدود ۸۰۰ کالری چربی می­سوزانید. حالا اگر همین رویه را ۴ بار در هفته تکرار کنید، بعد از گذشت یک ماه، یک کیلو ۳۰۰ تا یک کیلو و ۸۰۰ گرم وزن شما کم می­شود. البته حتی اگر بهترین نوع شنا برای لاغری را انتخاب کنید، باعث سرعت شما در زمان شنا کردن بالا باشد.

اگر فقط برای ۳۰ دقیقه در استخر شنا کنید اما سرعت شما در این ورزش بالا باشد، حدود ۲۵۰ کیلوکالری می­سوزانید. حالا اگر این ورزش را در هفته ۴ بار تکرار کنید، در طی یک ماه بیش از نیم کیلو وزن شما کم می­شود.

آیا باید ورزش شنا را همیشه انجام دهیم؟

بدن انسان اگر به حال خودش رها شود، تنبل و چاق می­شود. شما حتی اگر با ساده­ترین ورزش­‎ها هم لاغر و خوش­ اندام شده باشید، لازم است تا همیشه روی این کار مداومت کنید. شنا هم از آن دسته ورزش­هایی است که باید همیشگی و مداوم باشد تا به نتیجه برسید.

بهترین نوع شنا برای لاغری / حرکت شنا سوئدی برای لاغری شکم

چطور با ورزش شنا به تناسب اندام برسیم؟

برای اینکه وزن خود را به حد ایده­آل برسید و لاغر شوید، می­توانید در ورزش شنا موارد زیر را مدنظر قرار دهید:

از بهترین نوع شنا برای لاغری شروع نکنید

حرکات شنا انواع مختلفی دارد. بهترین نوع شنا اگرچه به لاغر شدن سریع کمک می­کند، اما نباید در همان ابتدا به سراغ این حرکات سخت بروید. بهترین گزینه برای افراد مبتدی و تازه کار، حرکات کرال و آزاد است. زیرا این نوع حرکات شنا ساده هستند و در همان ابتدا شما را دلزده نمی‎­کند.

چطوری با شنا لاغر بشیم؟ بهترین نوع شنا برای لاغری

افزایش سرعت شنا با حرکات سخت­تر

چند حرکت شنا برای لاغری شکم شامل کرال پشت و پروانه است. این حرکت­ها را باید با سرعت بالا انجام دهید. در این صورت باعث کالری­‎سوزی بیشتری در بدن می­شود. در زمان شنا کردن نفس کشیدن باید تحت کنترل شما باشد. ناتوانی در نفس کشیدن عامل اصلی خستگی در زمان شنا کردن است. وقتی بتوانید نفس کشیدن را در حین شنا کردن مدیریت کنید کمتر خسته شده و در نتیجه مدت زمان بیشتری را ورزش می­‎کنید.

  •  

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data