برنامه ورزش در خانه برای لاغری | ۹ حرکت ورزشی

توسط admin
390 مشاهده

برنامه ورزش در خانه برای لاغری برای کسانی که فرصت رفتن به سالن ورزشی را ندارند، توصیه می‌شود. ورزش در منزل هم می‌تواند به اندازه ورزش در باشگاه در تناسب اندام و سلامت بدن تاثیرگذار باشد. البته به شرط اینکه مداوم و همیشگی باشد. اگر تصمیم دارید یک برنامه ورزشی در خانه را دنبال کنید، پیشنهاد می‌دهیم حرکات زیر را انجام دهید:

حرکت ورزشی شنا برای لاغری در خانه

یکی از حرکات ورزشی در خانه شنا سوئدی است که حتماً نام آن را زیاد شنیده‎اید. این ورزش می‌تواند به زیباشدن بالاتنه و قسمت سینه کمک زیادی کند. برای انجام حرکت شنا سوئدی ابتدا روی دو سینه بر روی زمین دراز بکشید. به طوری که دست‎ها همچون ستون در زیر بدن قرار بگیرد. حالا بدن را بلند کرده و سعی کنید با خم کردن آرنج‎ها سینه را به زمین نزدیک کنید.

در این ورزش نباید زانوها زمین را لمس کند. پنجه پا فقط باید بر روی زمین قرار بگیرد.

ورزش پل برای لاغری در منزل

برای لاغر شدن در خانه می‌توانید ورزش پل را هم در برنامه ورزش در خانه برای لاغری بگنجانید. به این صورت که بر روی پشت دراز بکشید و سپس زانوها و باسن را از زمین بلند کنید. چند ثانیه به همین حالت بمانید و سپس به آرامی به حالت قبل برگردید. این حرکت ورزشی را می‌توانید ۱۵ بار تکرار کنید.

انجام حرکت اسکات در منزل

برای ورزش در خانه برای لاغری باید به اسکات را هم انجام دهید. این ورزش هوازی فشار زیادی به بدن وارد نمی کند، اما تاثیر زیادی در لاغری دارد. برای این کار باید پاها را به اندازه عرض شانه‎ها باز کرده و بر روی زانوها به صورت نیم خیز بمانید. به طوری که سنگینی وزن را در ناحیه باسن احساس کنید. این حرکت ورزشی را ۱۵ بار تکرار کنید.

ورزش در خانه برای لاغری / برنامه ورزشی در خانه

انجام ورزش پلانک کرال

یکی دیگر از حرکات ورزشی در خانه انجام ورزش پلانک کرال است. این ورزش کمک زیادی به تقویت عضلات شکم می‌کند. همچنین اگر برای برای ساعات طولانی بنشینید، انجام این ورزش به بهبود وضعیت کمر کمک زیادی می‌کند. برای انجام این ورزش بر روی زمین و رو به شکم دراز بکشید. بدن باید صاف و بدون خمیدگی باشد.

حالا دست‎ها را به حالت زاویه ۹۰ درجه درآورید و روی آن تکیه کنید. دست از قسمت آرنج تا مچ باید بر روی زمین قرار بگیرد و تکیه گاه شما باشد. پاها نیز باید بر روی پنجه باشد. حالا یکی از پاها را بالا ببرید. سپس آن را پایین گذاشته و پای دیگر را حرکت دهید. این حرکت را ۱۵ بار تکرار کنید.

برنامه ورزشی در خانه  /  حرکات ورزشی در خانه

برنامه ورزش در خانه برای لاغری با لانگ

ابتدا روی پاهای خود صاف بمانید. سپس یک قدم بزرگ برداشته و زانوی پای جلو را ۹۰ درجه خم کنید. حالا بر روی زانوی خود قرار بگیرید. چند ثانیه به همین حالت بمانید و سپس بایستید و این حرکت را برای پای بعدی خود تکرار کنید.

برنامه ورزش در خانه برای لاغری برای کسانی که فرصت رفتن به سالن ورزشی را ندارند

پرش با طناب برای کاهش وزن

یک ورزش در خانه برای لاغری انجام ورزش طناب زدن است. تمرینات کاردیو برای تناسب اندام تاثیر شگفت‎انگیزی دارند. شما می‌توانید  هر روز صبح قبل از صرف صبحانه این ورزش را شروع کنید. طناب زدن باید حداقل ۱۵ بار در طی روز انجام شود. پرش از روی طناب تاثیر زیادی در چربی سوزی دارد.

ورزش پلانک جانبی در لاغری

ورزش پلانک جانبی هم باید در برنامه ورزشی در خانه قرار بگیرید. این ورزش برای پاها، کمر، تنه و بازوها مفید است. برای انجاماین ورزش ابتدا بر روی پهلوی خود بر روی زمین دراز بکشید. سپس شانه را زیر بدن قرار داده و روی آرنج خود قرار بگیرید. بدن در این حالت باید صاف و کشیده باشد. تمام وزن بدن باید بر روی آرنج و انگشتان پا باشد.

در همین حالت سعی کنید باسن را از روی زمین جدا کنید. چند ثانیه به همین حالت مانده و سپس حرکت را از نو تمرین کنید.

برای لاغر شدن در خانه می‌توانید ورزش پل را هم در برنامه ورزش در خانه برای لاغری بگنجانید

انجام ورزش کرانچ در منزل

کرانچ هم ورزشی است که باید در برنامه ورزش در خانه برای لاغری قرار بگیرد. برای انجام این ورزش روی زمین دراز بکشید. سپس زانوها را خم کرده و دستها را روی سینه و یا در قسمت پشت سر به هم گره بزنید. گردن باید صاف باشد. در همین حالت سعی کنید بالا تنه خود را بالا بکشید. این حرکت درست شبیه به دراز و نشست است. البته موقع بالا آمدن می‌توانید صورت را به سمت چپ و راست ببرید.

انجام ورزش کرانچ در منزل

ورزش دویدن در منزل

دویدن بهترین ورزشی است که باید روزانه حداقل ۱۰ دقیقه ان را انجام دهید. برای داشتن بدنی سالم و قوی، دویدن می‌تواند بهترین گزینه باشد. نیاز نیست که یک مسیر طولانی را برای دویدن انتخاب کنید. وجود یک مسیر ۲۰ متری هم برای دویدن کافیست. در عوض می‎توانید مسیر را چندین مرتبه بدوید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data