لاغری سریع با پیلاتس

توسط admin
2402 مشاهده

پیلاتس ورزشی است که نمیتواند تاثیری قوی بر لاغری فرد بگذارد. به اصطلاح میگویند ورزشی کم اثر است. نمیگوییم که هیچ تاثیری ندارد ولی میتوان گفت به نسبت دیگر ورزش ها تاثیر کمتری دارد و با این ورزش به نسبت ورزش های دیگر کالری کمتری میسوزانید. اما خب اگر این ورزش را دوست دارید یا به هر دلیل میخواهید لاغری سریع با پیلاتس داشته باشید باید آنرا با موارد دیگر ترکیب کنید. شما میتوانید تمرینات پیلاتس را با یک رژیم غذایی مناسب و چند تمرین ورزشی دیگر ترکیب کرده و لاغری سریع با پیلاتس را تجربه کنید.

اصلا پیلاتس چیست؟

پیلاتس ابتدا توسط یک فرد آلمانی انجام شد. این ورزش بر روی یک تشک و با استفاده از ابزار خاص صورت میگیرد. پیلاتس را میتوان به صورت فردی یا گروهی انجام داد. اگر میخواهید این ورزش را انجام دهید و بیماری خاصی دارید بهتر است قبل از شروع این ورزش آنرا با مربی ورزشتان در میان بگذارید.

لاغری سریع با پیلاتس
پیلاتس چیست؟

پیلاتس بانوان

مدت زیادی است که ورزش پیلاتس بانوان محبوب شده و اکثر خانم ها در سنین مختلف تمایل دارند این ورزش را به صورت گروهی و در باشگاه انجام دهند. یکی از دلایل محبوبیت پیلاتس بانوان میتواند این باشد که برخی از انواع آن را خانم های باردار و افراد مجروح نیز میتوانند انجام دهند. ورزش پیلاتس به قدرتمند شدن ماهیچه ها و سفت شدن عضلات کمک شایانی میکند. حتی خانم ها در سنین بالاتر میتوانند برای بهبود کمردرد از این ورزش بهره ببرند. این افراد پس از گذشت زمان، تداوم در انجام این ورزش و یک رژیم غذایی مناسب میتوانند لاغری سریع با پیلاتس داشته باشند.

ورزش پیلاتس و لاغری

چاقی و اضافه وزن یکی از شایعترین مشکلات افراد جامعه است. مشکل اضافه وزن میتواند برای هر کسی رخ دهد و پیامدهای بدی به دنبال دارد. چاقی باعث بسیاری از بیماری های دیگر میشود پس بهتر است مشکل چاقی را برطرف کنیم تا خود به خود مشکلات دیگرمان نیز حل شوند. قطعا میدانید که یکی از عوامل بروز این مشکل، کمبود تحرک است. اما سوال پیش می آید. افراد مسن و یا افرادی که بیماری های خاص، آرتروز، دیسک کمر، مشکلات قلبی یا فشار خون دارند چطور ورزش کنند؟

لاغری سریع با پیلاتس
آیا همه میتوانند حرکات پیلاتس را انجام دهند؟

برای این دسته افراد پیلاتس بهترین گزینه است. تمرینات پیلاتس اکثرا خوابیده، نشسته و یا ایستاده است و نیازی به پرش یا دویدن ندارد. شما با تمرینات پیلاتس، بدون انجام حرکات سنگین و نفس گی، تحرک لازم را خواهید داشت و میتوانید لاغری سریع با پیلاتس را تجربه کنید.

حرکات ورزش پیلاتس

پیلاتس انواع مختلفی دارد و بسیار گسترده است. ولی چیزی که کاملا مشهود است این است که این ورزش ترکیبی از حرکات کششی و قدرتی است که با تمرکز زیاد انجام شده و نیازمند تنفس های عمیق در حین کار است. عده ای باور دارند که این ورزش شبیه ورزش یوگاست البته این باور اشتباه نیست. حرکات ورزش پیلاتس تا حدودی شبیه یوگاست. این ورزش انرژی زیادی از شما نمیگیرد پس در نتیجه کالری زیادی هم نمیسوزاند. در حال حاضر تنها ورزشی که هیچ عارضه و آسیبی به بدن شما نمیرساند، پیلاتس است.

بهترین ورزش برای چربی سوزی

 بیشتر افرادی که به دنبال یک تمرین ورزشی برای لاغری میکردند این سوال را بارها و بارها میپرسند: بهترین ورزش برای چربی سوزی چیست؟ قبل از هرچیز این نکته را به خاطر داشته باشید که باید به ورزشی که انتخاب میکنید علاقمند باشید. اگر علاقه در کار نباشد ورزش را وسط کار رها میکنید و طبیعتا نتیجه ی دلخواه را نمیبینید. بیشتر مردم ورزشی که آنها را سرگرم نکند یا حس خوبی به آنها ندهد را دوست ندارند. پس علاقه هم شرط است.

شما حتی میتوانید چند ورزش را با هم ترکیب کنید و از تاثیرات ورزش های مختلف بهره ببرید. این گونه تمرین های ورزشی برایتان از حالت تکراری و یکنواختی در می آید.

لاغری سریع با پیلاتس
بهترین ورزش‌های چربی سوز چه هستند؟

بیایید با هم چند ورزش چربی سوز را مورد بررسی قرار دهیم. سعی کنید از بین آنها بهترین هایی که فکر میکنید با روحیه ی شما سازگارند را انتخاب کنید و شروع کنید. در جلوی هرکدام میزان کالری که در یک ساعت میسوزانند نوشته شده.

هر ساعت طناب زدن برابر است با سوزاندن ۱۰۷۴ کالری

هر ساعت تکواندو برابر است با سوزاندن ۹۳۷ کالری

هر ساعت تمرین تاباتا برابر است با سوزاندن ۹۰۰ کالری

هرساعت شنای سرعتی  برابر است با سوزاندن ۸۹۲ کالری

هرساعت اسکی صحرانوردی برابر است با سوزاندن ۸۵۰ کالری

هرساعت ورزش روی پله ها برابر است با سوزاندن ۸۱۹ کالری

هرساعت پاروزنی سرعتی برابر است با سوزاندن ۸۱۰ کالری

هرساعت کیک بوکسینگ برابر است با سوزاندن  ۷۶۹ کالری

هرساعت بسکتبال  برابر است با سوزاندن ۷۲۸ کالری

هرساعت اسکیت سواری برابر است با سوزاندن ۶۸۳ کالری

هر ساعت ایروبیک پیشرفته برابر است با سوزاندن ۶۶۴ کالری

۵ کیلومتر دویدن برابر است با سوزاندن ۵۵۵ کالری

هرساعت اسکی روی آب برابر است با سوزاندن ۵۴۶ کالری

تمرین شنای آرام برابر است با سوزاندن ۵۲۸ کالری

هرساعت دوچرخه سواری برابر است با سوزاندن ۵۰۸ کالری

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو چیست؟

لاغری شکم و پهلو در ذهن بیشتر افراد کار دشواری است. در حالی که با چند تمرین ساده میتوانید شکم و پهلوی خود را آب کنید. به خودتان سخت نگیرید فقط کافیست به تمرینات خود تداوم ببخشید.

تمرین پلانک: بارها گفته شده که این تمرین معجزه میکند. پلانک برای آب کردن شکم از بهترین ورزش هاست. سعی کنید روزی چند ثانیه این ورزش را انجام دهید. میتوانید از ۲۰ ثانیه شروع کنید و کم کم زمانش را افزایش دهید.

لاغری سریع با پیلاتس
تمرین پلانک برای شکم

دوچرخه سواری: یکی دیگر از ورزش های محبوب برای لاغری شکم و پهلو دوچرخه سواری است. دوچرخه سواری نیز مانند دویدن تاثیر خوبی در لاغری شکم و پهلو میگذارد. میتوانید این ورزش را۲ یا ۳ روز در هفته انجام دهید.

درازنشست: سعی کنید حرکت دراز نشست را از ۲۰ تا شروع کنید و کم کم تا هفته های بعد به ۴۰ تا برسانید. اما دقت کنید که باید بی وقفه انجامش دهید.

ورزش شکم در خانه

تا اینجا فهمیدیم که تمرینات پیلاتس برای عضله سازی و سفت کردن شکم است و کمتر برای لاغری بکار میرود. پس برای لاغری شکم چه کنیم؟ حتما لازم نیست برای ورزش کردن به باشگاه بروید، هزینه کنید یا برنامه های سنگین داشته باشید. ورزش شکم درخانه هم ممکن است. برای مثال ورزش هایی که بالاتر ذکر شد همگی قابل انجام در خانه هستند و در صورت تداوم در انجام آنها نتیجه ی زحماتتان را حتما خواهید دید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data