برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو فیفا

توسط مریم کوهشاری
203 مشاهده

برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو می‌تواند به شما کمک کند تا علاوه بر لاغری، بدنی سفت و زیبا داشته باشید. لاغری شرط نیست. بلکه در کنار لاغری باید قوس و برآمدگی بدن هم استاندارد و اصولی باشد. همانطور که می‌دانید داشتن اندام هفتی (۷) برای مردان اندام ساعت شنی برای بانوان زیباتر است. پس فقط غذانخوردن نیست که باعث زیبایی اندامتان می‌شود. بلکه نحوه صحیح ورزش هم در زیبایی اندام تاثیر دارد. در ادامه به چندین روش برای لاغری می پردازیم.

انجام ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو

ورزش‌های هوازی یکی از بهترین روش‌ها برای لاغری است. این نوع ورزش نه تنها در سلامت قلب و عروق بلکه در کاهش چربی‌های اضافه بدن مؤثر هستند. البته برای اینکه ورزش هوازی به تناسب اندام بینجامد، به حداقل ۶ هفته زمان نیاز دارید. در هر هفته باید حداقل ۵ روز و هر روز هم یک ساعت ورزش هواز انجام دهید تا به نتیجه دلخواه برسید.

البته شاید اول کار برایتان سخت باشد. اما اگر از روزی ۱۵ دقیقه شروع کنید، در این کار موفق می‌شوید. سپس مدت زمان آن را روزانه ۵ دقیقه افزایش دهید تا به روزی یک ساعت برسد. از جمله مهم‌ترین ورزشهای هوازی در برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

دراز کشیدن و بالا بردن پاها

یکی از ورزش هوازی مؤثر برای خوش اندام شدن، خوابیدن به سمت پشت است. سپس پاهای خود را به طور مستقیم به سمت بالا ببرید. به طوری که استخوان باسن هم از زمین کمی فاصله بگیرد. حالا دوباره پاها را روی زمین بگذارید و صاف بمانید. این رزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو بی‌نظیر است. البته باید آن را سه ست و هر ست ۲۰ بار انجام دهید.

دراز و نشست معجزه می‌کند

یکی دیگر از ورزش‌های مناسب در برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو دراز و نشست است. برای انجام این ورزش هوازی ابتدا روی تشک دراز بکشید. دست‌ها را در کنار گوشها و یا در زیر سر قرار دهید. حالا پاهایتان را جمع کنید. به طوری که زانوها به سمت بالا بیایند. در همین حالت سعی کنید بالاتنه را به سمت بالا ببرید. گویی که قصد نشستن دارید. وقتی آرنج زانوها را لمس کرد مکث کرده و دوبار به حالت قبل بازگردید.

این حرکت ورزشی را ۲۰ بار تکرار کنید. بعد از مدتی آن را ۳ ست ۲۰ تایی انجام دهید.

دوچرخه زدن بر روی زمین

یک ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو دوچرخه زدن در خانه است. برای انجام این ورزش روی تشک دراز بکشید. حالا دست‌ها را زیر سر ببرید. زانوهای خود را خم کنید. به طوری که پا به حالت ۹۰ درجه و ساق پا موازی با سطح زمین باشد. در این حالت تصور کنید بر روی یک دوچرخه سوارید و باید رکاب بزنید. به همین حالت پاهای خود را در هوا حرکت دهید. این ورزش را به مدت ۳ دقیقه تکرار کنید.

برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو / ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو /

شنا کردن

شنا هم یکی از ورزش‌های هوازی محسوب می‌شود که در روند کاهش وزن تاثیر شگفت‌انگیزی دارد. این ورزش برای مردانی که می‌خواهند سینه برآمده داشته باشند، توصیه می‌شود. همینطور بانوان اگر بخواهند سینه‌های آنها عضلانی و خوش فرم باشد، این ورزش را انجام دهند.

برای انجام ورزش، باید رو به شکم بر روی زمین قرار بگیرید. به طوری که دست‌ها در دو طرف سینه و کف دست‌ها روی زمین قرار بگیرد. وزن بدن بر روی بازو و دست فشار وارد می‌کند. قسمت پنجه (انگشتان) باید زمین را لمس کند. وقتی به سمت پایین می‌روید نباید زانوها خم شود و بدون اینکه زانو زمین را لمس کند به پایین بروید. در این موقع باید آرنج شما به سمت بیرون خم شود. توجه داشته باشید که وزن بالاتنه روی بازوها باشد.

ورزش در خانه برای لاغری شکم و پهلو

حرکت پل در برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو

یکی دیگر از بهترین ورزش‌ها برای لاغری شکم و پهلو در خانه حرکت پل است. برای انجام این ورزش روی زمین و به سمت قسمت پشت دراز بکشید. به طوری که کف پا زمین را لمس کند. حالا زانوها را روی زمین خم کرده و باسن خود را بالا بیاورید. به مدت ۳ ثانیه به همین حالت بمانید. این حرکت ورزشی را باید ۱۵ بار تکرار کنید.

برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو می‌تواند به شما کمک کند

ورزش پلانک کرال

ورزش پلانک کرال را هم باید در برنامه بدنسازی لاغری شکم و پهلو بگنجانید. این حرکت ورزشی تاثیر زیادی در سفت کردن عضلات شکم و زیبایی اندام دارد. برای انجام این ورزش ابتدا روی به شکم بر روی تشک قرار بگیرید. حالا از دست‌ها به عنوان تکیه‌گاه استفاده کنید. به طوری که دست‌ها در زاویه ۹۰ درجه قرار بگیرد.

پاها باید به حالت صاف و کشیده باشد و پنجه پا زمین را لمس کند. حرکت به این صورت است که باید یکی از پاها را به سمت بالا ببرید و سپس پای بعدی. این ورزش باعث افزایش استقامت بدن می‌شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data