معرفی بهترین ورزش برای کاهش وزن خانمها (۷ ورزش فوق العاده)

توسط admin
534 مشاهده

اغلب بانوان به دلیل شرایطی که دارند و همیشه در منزل هستند، دچار چاقی می‌شوند. ماندن در خانه، نگهداری از فرزند و انجام کارهای منزل از جمله دلایل چاقی بانوان است. از سوی دیگر نداشتن یک رژیم غذایی مناسب هم باعث افزایش وزنشان می‌شود. البته با کمک بهترین ورزش برای کاهش وزن خانمها می‌توان از این شرایط رها شد. برخی از ورزش‌ها تاثیر زیادی در لاغری سریع دارد. ما هم قصد داریم به همین موضوع بپردازیم.

اگر قرار باشد از بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو نام ببریم، پیاده‌روی در اولویت ما قرار می‌گیرد. این ورزش ساده و آسان برای همه بانوان با هر شریطی قابل انجام است. حتی بانوان باردار هم می‌توانند با پیاده‌روی از چاقی خود پیشگیری کنند.

ورزش پیاده روی راحت‌ترین ورزش برای بانوان

اگر قرار باشد از بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو نام ببریم، پیاده‌روی در اولویت ما قرار می‌گیرد. این ورزش ساده و آسان برای همه بانوان با هر شریطی قابل انجام است. حتی بانوان باردار هم می‌توانند با پیاده‌روی از چاقی خود پیشگیری کنند. همچنین این ورزش به تجهیزات یا وسایل ورزشی هم نیاز ندارد. در عین حال به مفاصل شما هیچ فشاری وارد نمی‌شود.

پس آن را در اولویت ورزش خود قرار دهید. البته نحوه پیاده‌روی هم اهمیت زیادی دارد. برای یک فرد با وزن ۷۰ کیلوگرم نیم ساعت پیاده‌روی در طی روز لازم است. این پیاده‌روی باید با سرعت ۶.۴ کیلومتر در ساعت باشد تا ۱۶۷ کالری سوزانده شود.

بهترین ورزش برای کاهش وزن خانمها /

دویدن برای لاغری بانوان

دویدن هم می‌توانید در فهرست بهترین ورزش برای کاهش وزن خانمها قرار بگیرد. البته بین دویدن با پیاده‌روی تفاوت قائل شوید. در پیاده‌روی شما فقط راه می‌روید. ولی در دویدن شما به مدت کمتری سعی در کالری‌سوزی بیشتر می‌کنید. برای مثال همان فرد ۷۰ کیلویی با دویدن به مدت ۳۰ دقیقه حدود ۳۷۲ کالری را می‌سوزاند.

تحقیقات زیادی نشان می‌دهد که دویدن و پیاده‌روی سریع بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو است. زیرا اندام‌های داخل بدن را درگیر می‌گیرد. در عین از بروز بیماری‌های قلبی و دیابت هم پیشگیری می‌کند.

دوچرخه سواری ورزشی است که در ایران بیشتر مورد توجه مردان قرار گرفته است. در حالی‌که این ورزش می‌تواند به لاغری بانوان کم زیادی کند. در زمان رکاب زدن، عضلات ران و شکم تقویت می‌شود.

دوچرخه سواری ورزش موردعلاقه مردان برای بانوان

دوچرخه سواری ورزشی است که در ایران بیشتر مورد توجه مردان قرار گرفته است. در حالی‌که این ورزش می‌تواند به لاغری بانوان کم زیادی کند. در زمان رکاب زدن، عضلات ران و شکم تقویت می‌شود. در عین حال با هر حرکتی که می‌کنید، بخشی کمی از چربی‌های اضافه در قسمت پهلو و شکم سوزانده می‌شود.

البته زمانی می‌توان گفت دوچرخه سواری بهترین ورزش برای کاهش وزن خانمها است که به طور مداوم آن را انجام دهید. این ورزش از بروز بیماری سرطان و بیماری‌های قلبی شما را مخافظت می‌کند. همچنین ورزشی است که فشار زیادی به مفاصل وارد نمی‌کند.

بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو

وزنه برداری برای بانوان خطرناک نیست؟

وزنه برداری بیشتر به عنوان یک ورزش مردانه شناخته شده است. در ایران کمتر زنی را می‌بینید که به این ورزش علاقه داشته باشد. با این حال باید بگوییم که این ورزش تاثیر زیادی در کاهش وزن خانمها دارد. براساس تحقیقات به عمل آمده، اگر یک زن ۷۰ کیلوگرم تقریبا در هر روز تنها نیم ساعت وزنه برداری کند، ۱۱۲ کالری از بدن او سوزانده می‌شود. این ورزش اگر سه بار در هفته انجام شود، سرعت سوخت و ساز بدن را تا ۷.۷ درصد افزایش می‌دهد.

از آن جهت وزنه برداری بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو است که بعد از اتمام ورزش همچنان روند کالری سوزی در بدن را دارد. البته ناگفته نماند که وزنه برداری فشار زیادی به مفاصل وارد می‌کند. به همین دلیل برای بانوانی که با این بیماری دست و پنجه نرم می‌کنند، توصیه نمی‌شود.

یکی دیگر از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن خانمها، تمرینان اینتروال است. این ورزش نسبت به وزنه برداری، دوچرخه سواری و حتی دویدن تاثیر بیشتری در لاغری دارد.

انجام تمرینات اینتروال برای بانوان

یکی دیگر از بهترین ورزش ها برای کاهش وزن خانمها، تمرینان اینتروال است. این ورزش نسبت به وزنه برداری، دوچرخه سواری و حتی دویدن تاثیر بیشتری در لاغری دارد. به طوری که گفته می‌شود اگر آن را برای مدت یک ماه به طور مرتب انجام دهید، شاهد سرعت گرفتن کاهش وزن خود خواهید بود.

این ورزش با مدت زمان کمتر، سرعت بیشتری در افزایش متابولیسم بدن دارد. در عین حال به چربی‌سوزی شکم و پهلو کمک زیادی می‌کند. این ورزش به صورت تمرینات فیزیکی هستند که فشار زیادی را به بدن وارد می‌کنند. به همین دلیل بانوان باردار و یا بانوانی که شرایط خاص فیزیکی دارند، نباید آن را انجام دهند.

اگر قرار باشد از بهترین ورزش برای لاغری شکم و پهلو نام ببریم

استخر رفتن معجزه لاغری برای بانوان است

شنا از جمله ورزش‌هایی است که در فهرست بهترین ورزش برای کاهش وزن خانمها قرار می‌گیرد. این ورزش می‌تواند در هر ۳۰ دقیقه حدود ۲۳۳ کالری را بسوازند. البته نحوه شنا کردن هم در افزایش متابولیسم بدن تاثیر می‌گذارد. این ورزش را باید ۳ بار در هفته انجام دهید تا شاهد لاغری خود باشید. البته شنا فقط باعث تناسب اندام نمی‌شود، بلکه در کاهش کلسترول و قندخون هم مؤثر است. از سوی دیگر شما را از ابتلا به بیماری‌های قلبی نیز محافظت می‌کند.

انجام ورزش یوگا برای همه خانمها

یوگا از ورزش‌هایی است که علاوه بر کاهش وزن خانمها به رفع استرس هم کمک می‌کند. این ورزش برای بانوان باردار و خانم‌هایی که مشکل جسمی دارند، توصیه می‌شود. البته سایر بانوان هم می‌توانند از آن پیروی کنند. میزان تاثیر ورزش یوگا در لاغری برای هر نیم ساعت، سوزاندن ۱۴۹ کالری است.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data