طرز تهیه حریره بادام با برنج و شیرخشک

توسط مریم کوهشاری
89 مشاهده

آشنایی با طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد ۶ ماهه برای هر مادری ضرورت دارد. همچنین بزرگسالان هم می‌توانند حریره بادام را مصرف کنند. این غذا با داشتن طعم بسیار لذیذ، در بین کودکان هم محبوبیت دارد. اگر در خانواده افراد لاغری هستند که معده حساس دارند، بهتر است همین حالا روش درست کردن حریره بادام را یاد بگیرید. در ادامه با کرفس همراه شوید تا شما را با روش پخت این دسر خوشمزه آشنا کنیم.

طرز تهیه حریره بادام با برنج

برای درست کردن این دسر به مواد زیر نیاز دارید:

 • بادام ۳ عدد
 • شیر ½ لیوان
 • آب به اندازه کافی
 • شکر ۱ قاشق چایخوری
 • آرد برنج ۱ قاشق سوپخوری
 • وانیل (ختیاری): نصف قاشق چایخوری

دستور پخت دسر

برای طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد و بزرگسال به صورت زیر عمل کنید:

مرحله اول: پوست کندن بادام

در این مرحله ابتدا باید بادام را در قابلمه بریزید و نصف لیوان آب به آن اضافه کنید. حالا آن را روی اجاق قرار دهید تا آب به جوش بیاید. ۳۰ بعد از اینکه آب به جوش آمد، شعله را خاموش کرده و بادام را آبکش کنید. روی آن آب سرد بریزید تا بتوانید پوست بادام را به راحتی جدا کنید.

طرز تهیه حریره بادام با شیر خشک

مرحله دوم: ترکیب مواد با هم

در این مرحله از طرز تهیه حریره بادام با برنج باید بادام را پودر کنید. ابتدا آن را داخل مخلوط کن بریزید و سپس شکر و ۶ قاشق غذاخوری آب به آن اضافه کنید. میکسر را روشن کنید تا مواد با هم ترکیب شوند. حالا مجددا مواد را داخل یک قابلمه کوچک یا شیرجوش بریزید و روی حرارت قرار دهید. در همین زمان شیر را هم به آن اضافه کنید تا مواد یکدست شود.

مرحله سوم: اضافه کردن آرد برنج

وقتی شیر کمی گرم شد، آرد برنج را کم کم وارد ترکیب کرده و مدام هم بزنید. شعله را کم کنید و با هم زدن مدام منتظر غلیظ شدن حریره بمانید. وقتی به اندازه ماست سفت شد، شعله را خاموش کنید. در اینجا طرز تهیه حریره بادام با برنج تمام شد.

برای طعم بهتر آن می‌توانید در پایان به حریره وانیل یا دارچین اضافه کرده و آن را میل کنید. البته برای نوزاد ۶ ماهه بهتر است آن را بدون این افزودنی‌ها مصرف کنید.

طرز تهیه حریره بادام با شیرخشک

روش دوم برای طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد ۶ ماهه استفاده از شیرخشک است. در مطلب دیگری به خواص شیرخشک برای چاقی صورت و افزایش وزن بزرگسالان پرداخته‌ایم. حالا اگر آن را به حریره بادام اضافه کنید، مطمئنا تاثیر بیشتری در وزن‌گیری نوزاد و افراد لاغر خواهد داشت.

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد ۶ ماهه

مواد لازم برای تهیه حریره بادام

 • بادام: ۶ عدد
 • شیرخشک: ۲ قاشق سوپ‌خوری
 • شیر پاستوریزه، یک استکان (حدود ۶۰ میلی‌لیتر)
 • شکر: ۱ قاشق چایخوری
 • آب: نصف استکان (حدود ۳۰ میلی‌لیتر)

مرحله اول: آماده کردن بادام

همانطور که در روش طرز تهیه حریره بادام با برنج آموزش دادیم، ابتدا باید پوست بادام را بگیرید. این کار را با جوشاندن بادام به مدت ۳۰ ثانیه در آب انجام دهید. سپس بادام را داخل مخلوط کن بریزید تا پودر شود. در همین حال باید به اندازه ۶ قاشق آب و شکر هم داخل مخلوط‌کن بریزید تا یک مایع سفید رنگ بدست بیاید.

مرحله دوم: ترکیب مواد با هم

مایع سفید را با شیر ترکیب کرده و روی حرارت کم قرار دهید. مدام آن را هم بزنید و سپس شیرخشک را هم داخل مواد بریزید. شعله را کم کرده و مدام آن را هم بزنید. به مدت ۲۰ دقیقه صبر کنید تا مواد به اندازه ماست سفت شود. حالا طرز تهیه حریره بادام با شیرخشک تمام شد.

شما می‌توانید این دسر خوشمزه را به کودک ۶ ماهه بدهید و یا آن را برای بزرگسال درست کنید.

طرز تهیه حریره بادام برای نوزاد ۶ ماهه

چطوری حریره بادام را به نوزاد بدهیم؟

این دسر یکی از غذاهای مقوی است و نباید در آن زیاده‌روی کنید. بخصوص نوزادان که باید از ماه ششم شروع به خوردن غذا کنند. بهتر است روزانه یکبار و قبل از شیر دادن به اندازه مساوی از شیر، حریره بادام به نوزاد ۶ ماهه بدهید. از ماه هفتم می‌توانید میزان آن را دو برابر کنید.

در مطلب دیگری می‎توانید دستور پخت فرنی برای نوزاد و طرز تهیه اوتمیل را هم بخوانید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data