(قسمت اول)غذاهای خوشمزه بدون گوشت ایرانی

توسط مینا صیادی
240 مشاهده
غذاهای خوشمزه بدون گوشت ایرانی (قسمت اول)
همونطور که تو بخش دستورپخت یه عالمه غذاهای فرنگی بدون گوشت مثل قارچ استراگانف، فتوچینی هویج و … رو یاد گرفتیم. اما امروز میخوایم چند غذای ساده و خوشمزه ایرانی که بدون گوشت و از قضا بسیار محبوب هستند رو، بهتون معرفی کنیم.
میرزاقاسمی
این غذای محبوب و معروف گیلانی تاریخچه‌ای به وسعت علاقه‌منداش که از جنوب تا شمال، شرق تا غرب هستش، داره. این غذا رو اولین بار محمدقاسم‌خان والی که در زمان ناصرالدین‌شاه، حاکم رشت بوده، ابداع کرده.
زمان تهیه: ۳۰ دقیقه
دستور تهیه برای ۴ نفر مناسبه.
مقدار کالری این غذا رو هم می‌تونید از اپلیکیشن کرفس ببیینن.
موادلازم برای تهیه میرزاقاسمی خوشمزه:
بادمجان سرخ‌شده: ۶ عدد
تخم‌مرغ: ۲ عدد
گوجه‌فرنگی: ۲ عدد
سیر: ۴ حبه
فلفل سیاه، زردچوبه و نمک: به مقدار لازم
روغن مایع: به مقدار لازم
طرز تهیه:
بادمجون‌هاتون رو که از قبل پوست کندین و ساطوری و کبابی شده رو میذارین کنار. پوست گوجه‌فرنگی‌هاتون رو هم بگیرین و خرد کنین و بذارین کنار. حالا یه ماهیتابه رو بذارین رو گاز و روغن بریزین توش و صبر کنین تا یکم داغ شه. همزمان سیر رو خرد کنید و بریزین تو ماهیتابه‌ی داغ. حالا گوجه‌های خردشده رو بریزین توی همون ماهیتابه و با سیر تفت بدید اونقدری که آب گوجه تا حدودی کشیده بشه. حواستون بشه که گوجه‌هاتون خشک نشه.
حالا بادمجون دودی و ساطوری‌شده رو به همراه نمک و فلفل و زردچوبه به این ترکیب اضافه می‌کنیم و چند دقیقه باهم دیگه تفت میدین.
حالا دو مدل می‌تونین تخم‌مرغ‌ها رو تو میرزاقاسمی استفاده کنین.
یه مدل اینطوریه که توی یه ماهیتابه‌ی دیگه تخم‌مرغ رو سرخ کنین و هم بزنین و بعد بریزین توی اون یکی ماهیتابه و با بقیه ترکیب هم بزنین.
یه مدل دیگه‌ش هم اینه که باز تخم‌مرغ رو جدا نیمرو می‌کنین اما هم نمی‌زنین. عوضش ترکیب قبلی ماهیتابه‌ی اولی رو تو ظرفی که می‌خواین سرو کنین، میریزین. حالا تخم‌مرغ نیمرو رو برای تزیین روی اون ترکیب می‌ذارین.
خوشحال باشین چون میرزاقاسمی خوشمزه شما آماده‌ست!
نوش جان!
کشک بادمجان
زمان تهیه: ۳۰ تا ۴۵ دقیقه
دستور تهیه برای ۴ نفر مناسبه.
مقدار کالری این غذا رو هم می‌تونید از اپلیکیشن کرفس ببیینن.
مواد لازم برای تهیه کشک بادمجان خوشمزه
بادمجان سرخ‌شده: ۵ عدد
پیاز بزرگ : ۱ عدد
کشک: ۲ پیمانه
سیر: ۲ حبه
نعنا خشک: ۳ قاشق غذاخوری
مغزگردوی آسیاب شده: ۳ پیمانه
روغن، نمک و فلفل: به مقدار لازم
طرز تهیه:
یه ماهیتابه بردارین و روغن بریزین توش و بزارین روی گاز. حالا صبر کنین تا یکم داغ شه. پیاز رو رنده کنین و توی ماهیتابه‌ی داغ بریزین و تفت بدین. یکم که پیاز سرخ شد، حبه‌های سیر رو خرد می‌کنین و میریزین توی تابه‌ی پیاز داغ. باهم تفت میدین.
حالا بادمجونی که از قبل سرخ‌شده رو تو یه قابلمه‌ی دیگه بذارین و توش دو سه تا قاشق آب بریزین. روی گاز بذارین تا بپزه. فراموش نکنین که در قابلمه رو هم بذارین. بعد از اینکه بادمجون پخته شد از قابلمه بیرون بیارینش و با گوشتکوب کامل لهش کنین تا دیگه رشته رشته نباشه. حالا دوباره تو همون قابلمه بریزینش و بذارین یکم تفت بخوره. بعد از اینکه آبش کامل کشیده شد بریزینش تو ماهیتابه‌ی سیر و پیاز. حالا همه رو با هم تفت میدین. در حین تفت دادن مغزگردوهای آسیب‌شده رو به ماهیتابه اضافه می‌کنین. همزمان با مغز گردو یه قاشق از کشک رو به ترکیب تو ماهیتابه اضافه کنین تا یه مقدار از کشک به خورد غذاتون بره. حالا این ترکیب رو توی ظرفی که می‌خواین سرو کنین، بریزین.
همزمان نعناع رو تو یه ماهیتابه‌ی جدا با روغن داغ یکم تفت بدید. حالا این نعنا داغ رو با کشک برای تزیین رو کشک بادمجون خوشمزه‌تون بریزین.
خبر خوب اینه که تا خوردن کشک بادمجون فاصله‌ای ندارین!
نوش جان!

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data