دستور پخت فرنی

توسط متین سکوت
۰ نظر

با ۶ ماهه شدن نوزاد شما، می‌توانید فرنی درست کنید و نوزاد خود را با آن تغذیه کنید. در تهیه کردن این غذا از آرد برنج استفاده می‌شود. دادن این غذا از انتهای ماه ششم و شروع ماه هفتم آغاز می‌شود. با افزایش سن کودک، نوع تغذیه نوزادان هم تغییر می‌کند و می‌توان گفت مقوی‌تر می‌شود. نوزاد نیازمند این است که ذائقه او با غذاهای مختلفی آشنا شود و طعم‌های مختلف را تجربه کند. درست است که نوزادان امکان جویدن غذا را ندارند اما می‌توانند از پوره آن استفاده کنند. ما در این مقاله شما را با دستور پخت فرنی آشنا می‌کنیم.

 فرنی غذایی بسیار مفید است و نوزاد با این غذا می‌تواند طعم شیرینی را کم و بیش حس کند و انرژی لازم را دریافت کند. برای تهیه فرنی، اگر به دنبال اجتناب از آرد گندم و یا گلوتن هستید، آرد برنج یک گزینه خوب برای شما است. این آرد بدون گلوتن است و از برنج ریز خرد شده تهیه می‌شود. البته آرد برنج هم از برنج سفید و هم از برنج قهوه‌ای قابل تهیه می‌باشد.

دستور پخت فرنی با نشاسته

مواد لازم

یک قاشق غذاخوری نشاسته گندم

یک پیمانه آب

یک پیمانه شیر خشک

۴ عدد بادام

دستور پخت فرنی

طرز تهیه

۳ تا ۴ ساعت قبل از پختن فرنی بادام‌ها را داخل آب خیس کنید، بعد پوست آن‌ها را بگیرید و رنده‌شان کنید تا به پودر نرم و لطیفی تبدیل شوند.

بادام‌های رنده شده را از صافی عبور دهید تا صاف و یکدست شده و تکه‌های درشت در آن باقی نماند.

آب را در ظرف لعابی کوچکی بریزید و نشاسته گندم را با پشت قاشق داخل آن صاف کنید تا حل شود.

پودر بادام را به این مواد اضافه کرده و بعد قابلمه را روی حرارت ملایم قرار دهید.

فرنی را به مدت یک ربع تا ۲۰ دقیقه مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. سپس آن را از روی حرارت برداشته کنار بگذارید تا حرارت آن کاملاً از بین برود.

بعد از ولرم شدن فرنی شیر خشک را اضافه کنید و هم بزنید. فرنی شما آماده است. آن را در ظرف مناسبی ریخته و برای کودک سرو کنید.

دستور پخت فرنی با آرد برنج

فرنی با آرد برنج، فرنی با شیر خشک، فرنی با شیر مادر و.. انواع فرنی‌های رایج هستند که به‌سادگی آماده می‌شوند. طرز تهیه فرنی بسیار ساده است. این غذای کمکی خوشمزه را برای نوزاد آماده کنید و او را با طعم خوشمزه فرنی آشنا سازید. بهترین غذای کمکی نوزاد فرنی است. برای تهیه فرنی نوزاد چند دستور مختلف وجود دارد. فرنی ازجمله غذاهایی است که می‌توانید به شیوه‌های مختلف آن را آماده کرده و از شش‌ماهگی به بعد در برنامه غذایی نوزاد و کودک قرار دهید.یکی از رایج‌ترین روش‌های تهیه فرنی برای نوزاد استفاده از آرد برنج است. طرز تهیه فرنی با آرد برنج برای کودک بسیار ساده است و این غذای نوزاد به‌سرعت آماده می‌شود.

مواد لازم

یک قاشق غذاخوری آرد برنج

نصف قاشق غذاخوری شکر

۵ قاشق غذاخوری شیر

طرز تهیه فرنی نوزاد

طرز تهیه

 ابتدا آرد برنج را با آب و شکر روی حرارت قرار دهید تا به جوش بیاید.

 سپس شیر را اضافه کرده و فرنی را هم بزنید تا غلیظ شود.

غلظت فرنی این فرنی باید از شیر مادر کمی بیشتر باشد.

نکته: اگر می‌خواهید این فرنی را با شیر گاو تهیه کنید بهتر است که قبل از مصرف آن را کاملاً بجوشانید تا از بابت سلامت شیر مطمئن شوید.

دستور پخت فرنی با شیر خشک

مواد لازم

مواد موردنیاز برای تهیه فرنی با شیر خشک عبارت است از:

آرد برنج/ ۲ قاشق مرباخوری

شیر خشک/ ۱ پیمانه

آب/ ۱ فنجان

طرز تهیه

ابتدا درون یک ظرف لعابی کوچک مقداری آب بریزید و بعد آرد برنج را به آن بیفزاید، سپس با پشت یک قاشق آرد را کاملاً داخل آب حل نمایید.

در مرحله بعدی ظرف را بر روی حرارت بگذارید، البته باید میزان حرارت ملایم باشد. آنگاه به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه آن را مدام هم بزنید.

پس از غلیظ شدن فرنی (به‌مانند غلظت ماست)، آن را از روی اجاق‌گاز بردارید.

در مرحله بعد باید بعد از خنک شدن فرنی و زمانی که ولرم شد، شیر خشک را به فرنی اضافه نمایید و آن را کاملاً به هم بزنید.

هنگامی‌که فرنی هنوز داغ است، نباید شیر خشک را به آن اضافه کنید.

حال به میزان مصرف نوزاد به او فرنی دهید و مابقی فرنی را داخل ظرف دربسته بریزید و درون یخچال نگهداری کنید. البته مدت نگهداری آن داخل یخچال، تنها ۲ روز است.

بازنشر

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data