“سلامت روان” و ۸ راه مراقبت از آن در سال ۲۰۲۰

توسط admin
378 مشاهده

در این مقاله به معرفی و بررسی راه‌های موثر برای مراقبت از سلامت روح و روان خواهیم پرداخت. این مقاله بر اساس تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۲۰ تنظیم گردیده است. و شامل ۸ روش پیشنهادی است که از سوی متخصصان و محققان به منظور مراقبت از سلامت روان افراد پیشنهاد می‌شود. خصوصا در این زمان که افراد به دلیل بیماری کرونا، به این مسائل نیاز دارند. با مجله کرفس همراه باشید.

سلامت روان چیست ؟

با توجه به شیوع ویروس کرونا و ضرورت رعایت فاصله اجتماعی، دید و بازدیدها بسیار کاهش یافته است. این موضوع در کنار در خانه ماندن‌های طولانی مدت، می‌تواند موجب در خطر افتادن سلامت روان افراد شود. و برخی از نشانه‌های آن را در افراد کمرنگ‌تر کند.

برای سلامت روان چه کنیم ؟ در ادامه قصد داریم راه های افزایش سلامت‌روان و تکنیک های سلامت روان را برای شما شرح دهیم. ۲۰ مورد از روش های تقویت سلامت روان که در ادامه برای شما معرفی می‌کنیم را به کار بگیرید. تا از سلامت روح و روان خود در طول قرنطینه‌های خانگی مراقبت کرده باشید.

برای سلامت روان خود چه کنیم ؟

تکنیک های سلامت روان

۱) توجه به کیفیت خواب

در هر مقاله‌ای که در خصوص سلامت روان باشد، تاکید بر توجه به کیفیت خواب را مشاهده خواهید کرد. بنابراین اگر از تجربه یک خواب کامل و عمیق شبانه بی بهره هستید، مشکلات متعددی برای سلامت‌روان شما پیش خواهد آمد. سعی کنید با به کارگیری روش‌های توصیه شده توسط محققان و یا مشورت با پزشک متخصص در موارد جدی‌تر، کیفیت خواب خود را افزایش دهید.

چگونه کیفیت خواب خود را افزایش دهیم؟ ” ۱۲ روش موثر و اثبات‌شده” را در این مقاله بخوانید.

۲) تحرک بدنی خود را افزایش دهید و برنامه منظم ورزشی داشته باشید.

یکی دیگر از نکات بسیار مهم که همانند کیفیت خواب باید به آن توجه کنید، فعالیت بدنی مناسب است. داشتن فعالیت بدنی علاوه بر فواید بیشماری که برای سلامتی جسمی شما دارد، برای مراقبت از سلامت‌روان نیز بسیار ضروری است. بر اساس تحقیقات صورت گرفته، فعالیت بدنی و ورزش کردن می‌تواند موجب بهبود خلق و خوی افراد در کوتاه مدت و بلند مدت شود. بنابراین داشتن یک برنامه منظم ورزشی را برای تقویت سلامت روان خود جدی بگیرید. خصوصا تمرینات مدیتیشن و یوگا در خانه که در بهبود وضعیت روحی شما بسیار موثر است.

با فواید مدیتیشن آشنایی دارید؟ “نحوه انجام تمرینات مدیتیشن”

۳) از روش‌های مختلف برای از بین بردن تنهایی خود استفاده کنید.

تنهایی برای بسیاری از افراد در حال حاضر بزرگترین مشکل به حساب می‌آید. با توجه به اینکه باید فاصله اجتماعی به منظور قطع زنجیره ابتلا به کرونا رعایت کنید، سعی کنید از طریق برخی مکالمات و تماس‌های تصویری برای جبران تنهایی و دلتنگی‌های خود بهره بگیرید. این گونه ارتباط‌ها می‌توانند تاثیرات مثبت فراوانی بر سلامت روح و روان شما داشته باشند.

برای سلامت روان خود چه کنیم

۴) به خورد و خوراک خود اهمیت بیشتری بدهید.

شواهد و تحقیقات بسیاری وجود دارند که تاثیرات آنچه که می‌خوریم را بر روحیه و سلامت روان اثبات می‌کنند. بنابراین سعی کنید از خوراکی‌های سالم و مفید برای تقویت سیستم ایمنی استفاده کنید. همچنین خورن اسیدهای چرب امگا ۳ و یا نوشیدن یک فنجان قهوه در ابتدای صبح برای سلامت روان مفید هستند. از مصرف خوراکی‌هایی نظیر نوشیدنی‌های الکلی و یا استعمال مواد مخدر مانند سیگار به طور جدی پرهیز کنید و از مضرات مصرف الکل غافل نشوید! زیرا این مواد در طولانی مدت تاثیرات منفی فراوانی بر سلامت روان افراد خواهند گذاشت.

۵) درباره احساسات خود صحبت کنید!

صحبت کردن درباره احساسات خود در حفظ و مراقبت از سلامت‌روان کمک می‌کند. این موضوع هرگز یک مشکل و نشانه ضعف شما نخواهد بود. بلکه به شما کمک می‌کند تا راهی برای کنار آمدن با مشکلات پیدا کنید. و موضوعاتی که برای مدت طولانی در ذهن خود نگه داشتید را تخلیه کنید. و احساس سبکی به شما دست بدهد. بنابراین بدون اینکه احساس ضعف کنید، با دیگران در خصوص مشکلات و احساسات خود صحبت کنید. این وظیفه شما برای حفظ سلامت روح و روان تان می‌باشد.

۶) در صورت لزوم از دیگران درخواست کمک کنید!

همه ما انسان‌ها گاهی با مشکلاتی مواجه می‌شویم. که به تنهایی نمی‌توانیم آن‌ها را حل کنیم. و به کمک دیگران نیاز داریم. در حقیقت هیچ یک از ما توانایی فوق بشری نداریم. و در مقابله با مشکلات نیاز به همفکری و مشورت و کمک سایر افراد نیازمندیم. اگر با مشکلی مواجه شدید که توانایی مقابله با آن به صورت تنها را ندارید، از افرادی که به آن‌ها اعتماد دارید درخواست کمک کنید.

 نشانه های سلامت روان

۷) به استراحت و تفریح کردن هم توجه کافی داشته باشید.

بعد از فعالیت‌های ذهنی یا بدنی که در خانه یا محل کار انجام می‌دهید، استراحت و تفریح برای سلامت‌روان شما مفید خواهند بود. سعی کنید در زمان انجام کارهای مختلف و در طول فعالیت‌های روزانه، زمان‌هایی را برای استراحت و بازیابی توان جسمی و روانی خود اختصاص دهید. تا به این ترتیب به سلامت‌روان خود کمک کرده باشید.

۸) استرس خود را کاهش دهید.

اگر احساس می‌کنید که درگیر استرس بیش از حد نرمال هستید، ممکن است سلامت روان شما با مشکل جدی روبه‌رو شود. بنابراین سعی کنید با به کارگیری برخی روش‌های توصیه شده توسط محققان یا مشورت با یک روان پزشک، استرس خود را کاهش دهید. و علائم استرس زیاد را کنترل کنید.

استرس، قاتل خاموش ” تکنیک‌های کنترل و مدیریت استرس”

سخن پایانی

در این مقاله به معرفی و بررسی روش‌های توصیه شده توسط متخصصان برای مراقبت از سلامت‌روان پرداختیم. ممکن است با توجه به اوضاع کنونی و محدودیت‌های اعمال شده جهت کنترل بیماری کرونا، بسیاری در خطر ابتلا به بیماری‌های تهدید کننده سلامت روان قرار گرفته باشند. نکات گفته شده در این مقاله به شما کمک خواهند کرد که به سلامت روح و روان خود کمک کنید. و از سلامت روان خود مراقبت کنید. امیدواریم مطالعه این مقاله برای شما مفید واقع شود.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data