زندگی بهتر در سال ۲۰۲۱، راهکارهای ساده از نظر روانشناسان!

توسط admin
180 مشاهده

برای یک زندگی خوب چه باید کرد ؟ برای بهتر زیستن چه باید کرد ؟ چگونه آینده خوبی داشته باشیم ؟در این مقاله قصد داریم ۸ روش موثر برای بهبود کیفیت زندگی و تجربه زندگی بهتر که در سال ۲۰۲۱ معرفی شده‌اند را با هم بررسی کنیم. این روش‌ها، در حقیقت تغییراتی در سبک زندگی به شمار می‌روند. که به شما کمک می‌کنند احساسات بهتری را تجربه کنید. و از زندگی خود بیشتر از گذشته لذت ببرید. با مجله کرفس همراه باشید.

برای آینده بهتر چه کارهایی باید بکنیم ؟ راهکارهای روانشناسی برای زندگی بهتر کدامند؟ برای پاسخگویی به این سوالات و یافتن اصول زندگی موفق ، مطالعه این مقاله را از دست ندهید!

۱) از خودتان شروع کنید!

همیشه ابتدا از خودتان آغاز کنید! دستیابی به خودآگاهی و خودشناسی یکی از مهم ترین عوامل برای کمک به کیفیت زندگی خودمان و اطرافیانمان می‌باشد. همیشه تغییرات بزرگ در زندگی، با ایجاد تغییرات مفید در خودمان شکل می‌گیرند. در حقیقت تا زمانی که خودمان را خوب نشناسیم و علایق، احساسات، روحیات و نقاط قوت و ضعف خود را خوب درک نکنیم، نمی‌توانیم دنیای خود را تغییر دهیم.

همیشه سعی کنید هدف خود را به طور کامل و دقیق مشخص کنید. این هدف بر اساس خودشناسی که به آن دست یافته‌اید، مشخص خواهد شد. دستیابی به خودشناسی و تعیین هدف، شما را به تجربه زندگی بهتر در آینده نزدیک خواهند کرد.

یوگا و مدیتیشن میتوانند در این مسیر بسیار کمک کننده باشند!

راهکارهای روانشناسی برای زندگی بهتر

۲) زمان زیادی را به مطالعه اختصاص دهید.

بدون شک یکی از بهترین کارهایی که می‌توانید برای آن برنامه ریزی کنید و فرصتی را به انجام آن کار اختصاص دهید، مطالعه کتاب‌های مفید است. کتاب می‌تواند بهترین دوست هر یک از ما باشد. مطالعه کتاب خوب، آگاهی شما نسبت به دنیای پیرامون را افزایش می‌دهد. و باعث تغییر نوع نگرش هر یک از ما به دنیای پیرامون خود خواه دشد.

به عقیده بسیاری از دانشمندان بزرگ، اختصاص زمان برای مطالعه کتاب به اندازه اختصاص زمان برای ورزش کردن اهمیت دارد. زیرا مطالعه کتاب همانند ورزش افکار و تقویت روح و روان فرد خواننده می‌باشد. برای تجربه زندگی بهتر و موفقیت در آینده، کتاب بخوانید!

۳) کیفیت و گستردگی خبرهای دریافتی خود را افزایش دهید.

سعی کنید خبرهای منفی را تا حد امکان از خود دور کنید. همچنین سعی کنید که گستردگی خبرهای دریافتی خود را افزایش دهید و خبرهای مناطق مختلف جهان را نیز مطالعه کنید. توجه به اخبار منطقه‌ای و بین المللی بسیار مهم است. با توجه به این نکات، آگاهی عمومی شما از مسائل مختلف جهان افزایش می‌یابد. و به شناخت بهتری از موضوعات مختلف دست پیدا می‌کنید.

۴) از شبکه‌های اجتماعی مضر فاصله بگیرید!

سعی کنید تا حد امکان از شبکه‌های مجازی نا کارآمد و مضر دور شوید. این شبکه‌های اجتماعی علاوه بر اینکه زمان زیادی را از شما می‌گیرند، باعث ایجاد احساس نا آرامی و استرس در شما می‌شوند. بنابراین با گشت و گذار در این شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر اینکه ارزشمند ترین سرمایه خود یعنی زمان را تلف کرده‌اید، خود را درگیر احساسات منفی خواهید کرد. رابطه افسردگی و شبکه های اجتماعی ، یک رابطه مستقیم است!

ورزش چشم برای رفع خستگی | خیلی زیاد به صفحه موبایل نگاه می‌کنید؟!

در این مقاله بخوانید!
 اصول زندگی موفق

۵) توجه و تمرکز خود روی مشاغل کوچک را از دست ندهید!

یکی از مسائلی که امروزه توجه کافی به آن نمی‌شود، خشونت نظام سرمایه داری می‌باشد. خرج کردن پول در مشاغل بزرگ که سرمایه متمرکز دارند، بسیار آسان‌تر می‌باشد. هنگامی که مشاغل خرد و کوچک نادیده گرفته شوند، افرادی که مشغول به کسب درآمد از این طریق هستند با فقر مواجه خواهند شد. در نتیجه زندگی خوبی در انتظار این افراد نخواهد بود. و از آن جایی که زندگی همه افراد جامعه به هم مرتبط است، آینده و زندگی بهتر در انتظار ما نیز نخواهد بود.

۶) در صورت امکان، کمک مالی و حمایت خود را دریغ نکنید!

وقتی که اخبار را در سراسر جهان دنبال می‌کنید، متوجه می‌شوید که همه کسب و کارها و سازمان‌های غیر دولتی برای اینکه همچنان به فعالیت خود ادامه بدهند، نیاز به پول دارند. به همین دلیل اگر به دنبال سرمایه گذاری در یک زمینه مفید می‌گردید، بهتر است از این نوع کسب و کارها و افراد محلی خود حمایت کنید.

۷) اتحاد خود را افزایش دهید!

سعی کنید همیشه و در همه موضوعات، در کنار مردم و عدالت قرار بگیرید. با این کار اتحاد عمومی در جامعه در موضوعات مختلف افزایش پیدا خواهد کرد. از این طریق، جامعه می‌تواند از افرادی که تحت ظلم و ستم قرار دارند، حمایت کند. و یک آینده و زندگی بهتر را برای آن‌ها فراهم سازد.

به یکدیگر عشق بورزید!

برای یک زندگی خوب چه باید کرد

۸) ایده‌ها و علم خود را با دیگران به اشتراک بگذارید.

بسیاری از افراد هستند که زمان کافی برای اختصاص دادن به فعالیت‌های مفید را دارند، فقط نمی‌دانند که چکاری را انجام دهند. این افراد همواره از ما می‌خواهند که فقط انجام دادن کاری را به آن‌ها پیشنهاد دهیم. اگر ایده خوبی دارید که می‌تواند به دیگران کمک کند، حتما آن را به اشتراک بگذارید.

“سلامت روان” و ۸ راه مراقبت از آن در سال ۲۰۲۰

این مقاله هم هست!!!

سخن آخر

در این مقاله به بررسی راهکارهای مفید پیشنهادی برای ایجاد تغییر در سبک زندگی و به وجود آوردن یک آینده و زندگی بهتر برای خود و اطرافیانمان پرداختیم. به وجود آوردن این تغییرات ممکن است سخت و طاقت فرسا باشند اما برای یک زندگی بهتر همگانی بسیار مفیدند. این راهکارها در سال ۲۰۲۱ توسط متخصصان پیشنهاد شده‌اند. امیدواریم مطالعه این مقاله به شما برای تجربه یک زندگی بهتر کمک کند.

منبع : healthline

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data