روش‌های لاغری شکم و پهلو با جراحی یا رژیم غذایی؟

توسط مریم کوهشاری
1375 مشاهده

روش‌های لاغری شکم و پهلو (Abdominal and lateral slimming) به شما کمک می‌کند بدون این‌که سایر قسمت‌های بدن را لاغر کنید، فقط روی همین نقاط متمرکز شوید. چربی‌سوزی در شکم و پهلو همیشه سخت‌تر از سایر نواحی بدن است. وقتی بدن در حال افزایش وزن است، اولین جایی که چاق‌تر می‌شود، شکم است. بعد از آن، چربی‌ها به قسمت پهلو‌ها رفته و قسمت پایین کمر را پهن‌ می‌کند.
روش‌ های لاغری پهلو و شکم شامل روش‌های طبیعی و جراحی است. سرعت و زمان خلاص شدن از دست چربی‌ها در هر یک از این روش‌ها متفاوت است. در ادامه سعی داریم به بررسی مؤثرترین روش‌ های لاغری پهلو و شکم بپردازیم. در انتها این شما هستید که می‌توانید یکی از این روش‌ها را برای لاغری شکم و پهلو انتخاب کنید.

ماساژ یکی از روش‌های لاغری شکم و پهلو

چرا به چاقی شکم و پهلو مبتلا می‌شویم؟

دلایلی زیادی وجود دارد که باعث چاقی شکم و پهلو می‌شوند. از جمله این دلایل می‌توان به تغذیه‌ی نامناسب، نداشتن تحرک و فعالیت بدنی، ژنتیک، هورمون‌ها و مصرف نوشیدنی‌های الکلی اشاره کرد. فست‌فود مهم‌ترین غذایی است که این روزها در بین مردم با محبوبیت زیادی روبه رو شده و باعث ابتلا به چاقی شکم و پهلو می‌شود.
میزان کالری که در نتیجه‌ی مصرف غذاهای فست فود وارد بدن می‌شود، بیش از حد نیاز بدن است. این امر به افزایش وزن و چاقی شکم و پهلو منجر می‌شود. در برخی از افراد نیز چاقی شکم و پهلو به دلیل ژنتیک است که از نسل قبل به آن‌ها منتقل می‌شود. اما به هر دلیلی که به چاقی شکم یا پهلو مبتلا باشید، از بین بردن و لاغر کردن این قسمت‌ها غیرممکن نیست.

روش‌های لاغری شکم و پهلو به صورت طبیعی

روش‌های لاغری پهلو و شکم به صورت طبیعی شاید کمی سخت و زمان‌بر باشد، اما روشی مطمئن و قابل اعتماد است. این روش‌ها اگر به درستی انجام شوند، هیچ آسیبی به بدن شما وارد نمی‌کنند. روش‌های طبیعی برای از بین بردن چاقی در این قسمت‌ها شامل موارد زیر است:
۱- ماساژ یکی از روش‌های لاغری شکم و پهلو
۲- رژیم غذایی مناسب
۳- ورزش و تحرک بدنی

۱- ماساژ یکی از روش‌های لاغری شکم و پهلو

یکی از روش‌های کاهش وزن در ناحیه شکم و پهلو، استفاده از ماساژ است. شاید تعجب کنید اما ماساژ درمانی علاوه بر اینکه به رفع انبساط ماهیچه‌ها و عضلات کمک می‌کند، می‌تواند به لاغری شکم و پهلو نیز کمک کند. البته ماساژ دادن باید در همان ناحیه‌ی مورد نظر انجام شود. در طی مدت زمان طولانی نتیجه‌ی آن را مشاهده خواهید کرد. البته ماساژ به تنهایی نمی‌تواند شکم و پهلوی شما را به طور کامل لاغر کند و تنها یکی از روش‌های لاغری شکم و پهلو شناخته شده است. در کنار آن باید سایر روش‌ها را نیز اجرا کنید.

روش‌های لاغری شکم و پهلو به صورت طبیعی

۲- رژیم غذایی مناسب برای کاهش وزن در شکم و پهلو

روش‌های لاغری پهلو و شکم با کمک رژیم غذایی مناسب یکی از توصیه‌های مهم متخصصان تغذیه و مربیان بدنسازی است. شما هر چقدر هم از روش ماساژ برای لاغری شکم و پهلو استفاده کنید، تا زمانی که رژیم غذایی مناسب نداشته باشید، هیچ نتیجه‌ای را دریافت نمی‌کنید.
رژیم غذایی نیز باید به همراه ترک عادت‌های نادرست غذایی باشد. برای مثال شما مدتی است که مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب را ترک می‌کنید. اما از سوی دیگر در مصرف غذاهای کم کالری نیز زیاده‌روی می‌کنید. در بیشتر افرادی که به چاقی شکم و پهلو مبتلا هستند، وقتی رژیم غذایی پرکالری را ترک می‌کنند، بدن دچار ضعف و بی‌حالی می‌شود.
آن‌ها برای غلبه بر ضعف و در عین حال حفظ رژیم غذایی، به سمت غذاهای کم کالری می‌روند. اما گاهی مصرف این غذاها آنقدر زیاد است که همچنان کالری بیش از حد نیاز وارد بدن می‌شود. از جمله عادات غذایی درست می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:
• مصرف شام در ساعات اولیه شب
• مصرف صبحانه به طور کامل
• مصرف کمتر برخی از غذاهای نشاسته‌دار مثل برنج و نان
• نوشیدن ۸ لیوان آب در طی شبانه‌روز

رژیم غذایی نیز باید به همراه ترک عادت‌های نادرست غذایی باشد. برای مثال شما مدتی است که مصرف غذاهای پرکالری و پرچرب را ترک می‌کنید.

روش‎های لاغری شکم و پهلو

۳- انجام ورزش برای لاغری پهلو و شکم

یکی دیگر از روش‌ های لاغری شکم و پهلو ورزش و تحرک جسمانی است. در ورزش‌های هوازی حرکات خاصی وجود دارد که باعث لاغری قسمت‌های خاصی از بدن می‌شود. از جمله مهمترین این روش‎ها می‎توان به درازنشست اشاره کرد. بسیاری از افرادی که از انجام ورزش برای کاهش وزن در پهلو و شکم خودداری می‌کنند، ترس از لاغر شدن صورت و یا سایر قسمت‌های بدنشان را دارند.
اما اگر ورزش را به شکل صحیح انجام دهید و در بین انجام حرکات ورزشی، به مقدار کافی آب بنوشید و کالری به اندازه‌ی نیاز بدن مصرف کنید، سایر قسمت‌های بدن خیلی لاغر نمی‌شوند. بلکه فقط چربی‌های نواحی شکم و پهلو آب می‌شود. برخی از افراد به اشتباه در زمان انجام ورزش، به دور شکم نایلون‌های پلاستیکی می‌پیچیند. زیرا تصور می‌کنند با این کار شکم و پهلو سریع‌تر لاغر می‌شوند.
اما این روش تنها باعث خروج آب از ناحیه‌ی شکم و پهلو می‌شود و چربی‌ها هیچ تغییری نمی‌کنند. فراموش نکنید که حرکات ورزشی برای لاغری پهلو و شکم را باید تحت نظر مربیان تناسب اندام انجام دهید. بعد از یادگیری کامل، می‌توانید در منزل نیز آن‌ها را تمرین کنید.

برخی از افراد به اشتباه در زمان انجام ورزش، به دور شکم نایلون‌های پلاستیکی می‌پیچیند. زیرا تصور می‌کنند با این کار شکم و پهلو سریع‌تر لاغر می‌شوند.
اما این روش تنها باعث خروج آب از ناحیه‌ی شکم و پهلو می‌شود و چربی‌ها هیچ تغییری نمی‌کنند.

ماساژ یکی از روش‌های لاغری شکم و پهلو به صورت طبیعی

روش‌ های لاغری شکم و پهلو با کمک جراحی

یکی دیگر از روش‌ های لاغری پهلو و شکم با کمک تکنولوژی پیکرتراشی انجام می‌شود. از جمله این روش‌ها می‌توان به لیپوساکشن، لیپولیز و یا کرایولیپولیز اشاره کرد. در روش پیکرتراشی با کمک دستگاه‌های مکنده، قسمتی از چربی نواحی شکم و پهلو برداشته می‌شود. از مزیت‌های این روش می‌توان به سرعت نتیجه‌گیری آن اشاره کرد.

یکی دیگر از روش‌ های لاغری پهلو و شکم با کمک تکنولوژی پیکرتراشی انجام می‌شود. از جمله این روش‌ها می‌توان به لیپوساکشن، لیپولیز و یا کرایولیپولیز اشاره کرد.


البته وب سایت کرفس در مورد نتیجه‌ی مطلوب روش‌های جراحی برای کاهش وزن در ناحیه پهلو و شکم هیچ تضمینی به شما نمی‌دهد. چرا که هیچ روش جراحی بدون عارضه نیست. در این زمینه بهترین روش برای کاهش وزن این قسمت‌ها، روش رژیم غذایی و ورزش است که اگرچه دیرتر حاصل می‌شود، اما هیچ عارضه‌ای را به دنبال ندارد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data