راه های لاغر شدن سریع در خانه / ۵ روش لاغری سریع در ۳ روز

توسط admin
2139 مشاهده

لاغری همیشه این نیست که به سالن‌های ورزشی گران قیمت بروید. حتی برای لاغر شدن نیاز نیست تا رژیم‌های سفت و سخت بگیرید. راه های لاغر شدن سریع در خانه زیاد هستند. اما به شرط اینکه شما آن‌ها را همیشه اجرا کنید. در واقع به سبک زندگی شما تبدیل شوند. ما در ادامه سعی داریم به چند روش کاهش وزن سریع در یک ماه بپردازیم. پس با ما همراه باشید.

عجله کردن در خوردن غذا یکی از دلایل پرخوری و چاقی است. می‌دانید چرا؟ چون وقتی سرعت غذا خوردن در زمان گرسنگی بالا باشد، هورمون سیری دیرتر ترشح می‌شود.

غذا را آهسته بخورید

عجله کردن در خوردن غذا یکی از دلایل پرخوری و چاقی است. می‌دانید چرا؟ چون وقتی سرعت غذا خوردن در زمان گرسنگی بالا باشد، هورمون سیری دیرتر ترشح می‌شود. در واقع هورمون‌های سیر بعد از گذشت چند دقیق و حتی یک ساعت تولید می‌شوند. وقتی شما غذا را آهسته بخورید، احتمال اینکه هورمون‌های سیری قبل از پر شدن معده ترشح شوند، بیشتر است.
پس قبل از اینکه غذای زیادی را با عجله بخورید، هورمون سیری در فاصله زمانی جویدن غذا ترشح می‌شود. بنابراین مغز پیام را دریافت می‌کند و دستور متوقف کردن غذا را می‌دهد. به طور کلی خوردن غذا به آهستگی می‌تواند باعث کاهش اشتها و احساس سیری شود.

راه های لاغر شدن سریع در خانه / کاهش وزن سریع در یک ماه

موادغذایی حاوی فیبر بخورید

یکی دیگر از راه های لاغر شدن سریع در خانه مصرف غذاهای حاوی فیبر است. این ماده غذایی اشتهای کاذب را از بین می‌برد. اگر یک ساعت قبل از صرف غذا، یک عدد سیب بخورید، متوجه تاثیر فیبر در کاهش اشتها می‌شوید. فیبر یک ماده مغذی است که بدون افزایش کالری بدن، به تثبیت قند خون کمک زیادی می‌کند. همچنین اگر چند ساعت معده خالی بماند، احساس سیری دارد.
مطالعات زیادی نشان می‌دهد که مصرف فیبر تاثیر زیادی کاهش وزن سریع در یک ماه دارد. طبق یک بررسی، افزایش روزانه ۱۴ گرم فیبر بدون ایجاد تغییر در رژیم غذایی تا ۱۰ درصد کالری دریافتی را کاهش می‌دهد. افرادی که در طی روز فقط ۱۴ گرم فیبر مصرف می‌کنند، می‌توانند در ماه تا ۱.۹ کیلوگرم وزن کم کنند.
برای لاغری سریع در ۳ روز می‌توانید روزانه حداقل ۲۵ تا ۳۸ گرم غذاهای حاوی فیبر مصرف کنید. این غذاها شامل میوه، سبزیجات، حبوبات و غلات است.

یکی دیگر از راه های لاغر شدن سریع در خانه مصرف غذاهای حاوی فیبر است. این ماده غذایی اشتهای کاذب را از بین می‌برد. اگر یک ساعت قبل از صرف غذا، یک عدد سیب بخورید

صبحانه را با پروتئین بالا مصرف کنید

یکی از راه های لاغر شدن سریع در خانه مصرف پروتئین بالا در صبحانه است. این کار به کاهش اشتها و کاهش مصرف کالری در طی روز کمک زیادی به شما می‌کند. یک مطالعه نشان داد افرادی که به مدت ۱۲ هفته میزان پروتئین مصرفی را بیشتر کردند، تا ۴۴۱ واحد کالری بدن آن‌ها کمتر شد. به طوری که بعد از ۱۲ هفته به میان ۴.۹ کیلوگرم لاغرتر شدند.
یک مطالعه دیگر در دختران نوجوان هم نشان داد که خوردن صبحانه حاوی پروتئین بالا باعث کاهش اشتها می‌شود. بنابراین در طی روز کمتر احساس گرسنگی داشتند. غذاهایی مثل جو، ماست، تخم مرغ، کره بادام زمینی حاوی مقدار زیادی پروتئین هستند.

. ما در ادامه سعی داریم به چند روش کاهش وزن سریع در یک ماه بپردازیم.

هر شب به اندازه کافی بخوابید

تنظیم یک برنامه منظم برای خواب هم می‌تواند به کاهش وزن سریع در یک ماه منجر شود. طبق یک مطالعه اگر مردها در شب فقط یک ساعت کمتر بخوابند، در طی روز اشتهای آن‌ها بیشتر می‌شود. اگر این روند ادامه یابد تا یک ماه احتمال افزایش وزن تا یک کیلوگرم زیاد می‌شود. بی‌خوابی و کم خوابی شبانه در زنان هم باعث افزایش اشتهای کاذب می‌شود.
به طور کلی اگر در طی شب بین ۷ تا ۸ ساعت بخوابید، برنامه خواب منظم است. در طی روز هم فرصت کافی برای انجام فعالیت‌های روزانه را دارید. در عین حال اشتهای کاذب بعد از بیدار شدن را در طی روز را ندارید. کمبود خواب شبانه احساس گرسنگی را بیشتر می‌کند.

تمرین مقاومت نوعی فعالیت بدنی است که قدرت و توان بدن را افزایش می‌دهید. در این ورزش‌ها چربی‌های اضافه از بین می‌روند. در مقابل ماهیچه‌سازی در بدن اتفاق می‌افتد

تمرینات مقاومت بدنی را شروع کنید

تمرین مقاومت نوعی فعالیت بدنی است که قدرت و توان بدن را افزایش می‌دهید. در این ورزش‌ها چربی‌های اضافه از بین می‌روند. در مقابل ماهیچه‌سازی در بدن اتفاق می‌افتد. البته این روش فقط باعث لاغری نمی‌شود. بلکه سلامتی بدن را هم برایتان به همراه می‌آورد.
در یک مطالعه که بر روی ۹۴ نفر صورت گرفت مشخص شد که افزایش مقاومت بدن، متابولیسم بدن را افزایش می‌دهد. در عین حال توده‌های اضافه چربی هم کاهش می‌یابد. این آزمایش بر روی کسانی انجام شد که حدود ۹ ماه به طور مداوم تمرینات مقاومتی انجام داده بودند. حتی در زمان استراحت بدن آن‌ها در حال متابولیسم بود.
تمریناتی مثل ورزنه‌برداری و یا انجام تمرین با تجهیزات بدنسازی دو روش آسان و مؤثر برای شروع تمرینات مقاومت بدن است.

یکی دیگر از راه های لاغر شدن سریع در خانه مصرف غذاهای حاوی فیبر است

تحمل گرسنگی و مصرف کمتر غذا

یکی دیگر از راه های لاغر شدن سریع در خانه تحمل گرسنگی است. البته به شرط اینکه بعد از شکستن گرسنگی شروع به خوردن غذا تا چند برابر حالت عادی نکنید. بهترین راه خودداری از مصرف غذاست. بعد از چند ساعت گرسنگی، باید به آهستگی فقط مقداری کمی غذا میل کنید.
با این روش مغز پیغام سیری را دریافت می‌کند. این روش می‌تواند به مرور زمان به لاغری و کاهش وزن سریع در یک ماه کمک کند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data