۴ باور غلط در مورد فواید ورزش

توسط حمید صالحی
۰ نظر

بیشتر افراد فکر می‌کنن تنها با ورزش سخت و یا فعالیت بالای بدنی در پایان هفته به بدنی سالم خواهند رسید و دیگر نیازی به رژیم غذایی و یا ترک دخانیات برای زندگی سالم نخواهند داشت. اگر شما جزو این دسته از افراد هستید باید بگوییم سخت در اشتباه هستید. برای داشنتم دلیل این اشتباه با ما همراه باشید.

۴ باور غلط در مورد فواید ورزش

۱. ورزش به تنهایی موجب لاغری شکم می‌شود

واقعیت: هر کسی به گونه‌ای اضافه وزن پیدا می‌کند، اما چاقی شکمی‌ مشکل رایج آقایان است. حتی اگر ورزش کنید و بی‌نهایت ورزش‌های شکمی مانند دراز و نشست انجام دهید، شما برای از دست دادن چربی اطراف شکم‌تان به اندازه‌ی کافی کالری نمی‌سوزانید و نخواهید توانست ماهیچه‌هایی را که ساخته‌اید را ببینید. برای قامت صاف‌تر و عضلات شکمی‌خوشایندتر، نیاز دارید که کالری کمتری مصرف کرده و بیشتر ورزش کنید. در حالی که ترکیبی از ورزش‌های قلبی و استقامتی انجام می‌دهید، باید رژیم کم‌چربی و کم کربوهیدرات یا به عبارت بهتر رژیم کالری شماری هم داشته باشید، اما به خاطر داشته باشید که هنوز به برخی ورزش‌های شکمی‌ نیاز دارید.

۴ باور غلط در مورد فواید ورزش

۲. سریع‌ترین راه برای ساخت ماهیچه‌ها، تمرین بیشتر با وزنه‌های سبک‌تر است.

واقعیت: اگر دنبال این هستید که سریعا عضلانی شوید، از قوانین زیر تبعیت کنید:

وزنه‌های سنگین‌تر با تکرار کمتر، ماهیچه‌های شما را سریع‌تر عضلانی می‌کند. اگر فقط دنبال خوش‌هیکلی هستید، تکرار بیشتر با وزنه سبک‌تر نیز همان اثر را دارد که باعث بهبود قدرت ماهیچه‌هایتان می‌شود. (وزنه سنگین وزنه‌ای است که تنها برای هشت تکرار یا کمتر می‌توانید استفاده کنید. وزنه سبک را می‌توانید برای ۱۲ تا ۲۰ تکرار استفاده کنید).

بهترین برنامه ی بدن‌سازی شامل ترکیبی از بالا بردن قدرت و استقامت بدن است. دلیل دیگر انجام هر دو تمرین این است که اگر همیشه از یک وزنه (سنگین یا سبک) با یک تکرار ثابت استفاده کنید، بدن شما عادت می‌کند و در نتیجه پیشرفت، کم یا حتی متوقف می‌شود.

۴ باور غلط در مورد فواید ورزش

۳. یوگا مخصوص افراد خاص است

واقعیت: کسالت یکی از اصلی‌ترین دلایل ترک ورزش است و هنوز اغلب مردم در مقابل رفتن به کلاس ورزشی مقاومت می‌کنند. علی‌رغم این واقعیت که کلاسهای ورزشی بهترین روش‌های فعال بودن هستند و امتیازات آنها تنها روانی نیست. وقتی یک ورزش را همیشه انجام دهید، ماهیچه‌هایتان تناسب می‌یابند و شما به اوج می‌رسید. تغییر وزنه‌هایی که بلند می‌کنید، ماهیچه‌هایتان را تغییر می‌دهد و آنها را قوی‌تر می‌سازد.

روابط اجتماعی نیز بسیاری از مردم را از ترک ورزش باز می‌دارد. کسانی که فکر می‌کنند یوگا تنها برای خانم‌های لاغر و کشیده است، دوباره فکر کنند. حتی یک جلسه در هفته، یوگا، کمک می‌کند تا بدنی انعطاف‌پذیر داشته باشید، استرس را کاهش دهید و از صدمات و آسیب‌ها پیشگیری کنید. در واقع باید بگوییم که اکثر افراد به علت نوع تمرینات یوگا پس از مدتی به بدنی متناسب، انعطاف‌پذیر و کشیده دست پیدا خواهند کرد.

۴ باور غلط در مورد فواید ورزش

۴. من آخر هفته‌ها ورزش می‌کنم، پس بیمار نخواهم شد

واقعیت: فعال بودن در آخر هفته برای کسانی که در طول هفته مشغول کار هستند، شاید برنامه خوبی به نظر برسد، اما این فکر که بدن‌تان را فقط برای چند ساعت وادار به تحرک و ورزش کنید تا یک هفته کم فعالیتی را جبران نماید، اشتباه است. این کار باعث آسیب رساندن به بدن نیز خواهد شد.

اینکه آخر هفته فوتبال بازی کنید، یا مسافتی طولانی را پیاده‌روی کرده و یا بیش از حد ورزش کنید؛ تا جبران استراحت در طول هفته را کرده باشید، هم غیرموثر و هم خطرناک است. شما نمی‌توانید ماهیچه‌ها، قلب یا شش‌هایتان را به طور موثر تمرین دهید و درد حاصل ممکن است باعث شود نتوانید روزها از رخت‌خواب برخیزید.

کلید رسیدن به تناسب اندام واقعی، تمرین منظم و مرتب است، حتی اگر این تمرین به اندازه ۳۰ دقیقه فعالیت در بیشتر روزهای هفته باشد.

بازنشر

You may also like

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data