۴ تکنیک بی نظیر برای کاهش ۵ کیلو در یک ماه

توسط admin
3107 مشاهده

کاهش وزن در یک ماه را اغلب در تبلیغات مختلف مشاهده می‌کنید. اما براستی چقدر به این شعارها اعتماد دارید؟ آیا کاهش ۲۰ کیلو لاغری در یک ماه حقیقت دارد؟ علم پزشکی می‌گوید کاهش وزن باید تدریجی باشد. زیرا کاهش یکباره باعث آسیب‌های جدید به بدن می‌شود. در این روند، سیستم گوارش، پوست، مو و بینایی درگیر می‌شوند. ما قصد داریم در ادامه به روش‌هایی برای کاهش ۵ کیلو در یک ماه بپردازیم.

تغییر سبک زندگی، شروع فعالیت‌های بدنی و تغییر رژیم غذایی می‌تواند در کاهش وزن تاثیرگذار باشد. برخی از عادات جزئی در زندگی می‌تواند به کاهش وزن در یک ماه بینجامد.

آیا کاهش ۵ کیلو در یک ماه ممکن است؟

تغییر سبک زندگی، شروع فعالیت‌های بدنی و تغییر رژیم غذایی می‌تواند در کاهش وزن تاثیرگذار باشد. برخی از عادات جزئی در زندگی می‌تواند به کاهش وزن در یک ماه بینجامد. اما میزان آن در افراد مختلف با هم تفاوت دارد. برخی از افراد ممکن است وزن تا ۵ کیلو هم کاهش یابد. در حالی که برخی دیگر به سختی می‌توانند در یک ماه یک کیلوگرم وزن کم کنند.
از نظر علم پزشکی کاهش وزن تا ۵ کیلوگرم در ماه نمی‌تواند آسیب زننده باشد. به شرطی که رژیم غذایی استاندارد باشد. در کنار آن فعالیت بدنی هم داشته باشید. توجه داشته باشید که مصرف داروهای چربی‌ساز می‌تواند آسیب‌های جدی را برای بدنتان ایجاد کند. پس به راه‌های ساده‌تری فکر کنید.

چطور ۵ کیلو در یک ماه کم کنیم؟

برای اینکه بتوانید به کاهش وزن در یک ماه برسید، روش‌های زیر را به شما توصیه می‌کنیم:

  • به سراغ ورزش‌های هوازی بروید
  • میزان مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید
  • کالری شماری را از همین امروز شروع کنید
  • نوشیدنی‌های سالم را انتخاب کنید
کاهش وزن در یک ماه / کاهش 5 کیلو در یک ماه

به سراغ ورزش‌های هوازی بروید

یکی از راه‌های کاهش ۵ کیلو در یک ماه انجام ورزهای هوازی (کاردیو) است. این ورزش‌ها باعث افزایش ضربان قلب می‌شود. همچنین به تقویت ریه و قلب کمک زیادی می‌کند. در عین حال در افزایش متابولیسم بدن هم تاثیرگذار است. اضافه کردن ورزش کاردیو یکی از مؤثرترین روش‌ها برای سرعت دادن به روند کاهش وزن است.
در یک مطالعه مشخص شد بزرگسالانی که در هفته سه بار ورزش هوازی را به مدت ۴۰ دقیقه انجام می‌دهند، وزن آن‌ها در یک دوره‌ی ۶ ماهه تا ۹ درصد کاهش می‌یابد.
پس برای اینکه بتوانید در یک ماه ۵ کیلوگرم وزن کم کنید، می‌توانید حداقل ۲۰ تا ۴۰ دقیقه در طی روز ورزش هوازی انجام دهید. با این روش سرعت کاهش وزن شما بیشتر می‌شود. پیاده‌روی، آهسته دویدن، دوچرخه سواری، شنا و بوکس از جمله ورزش‌های هوازی هستند که متابولیسم بدنتان را بالا می‌برد.

کربوهیدرات‌ها برای تأمین انرژی روزانه بدن کاربرد دارند. قطع کردن آن‌ها برای کاهش وزن کار اشتباهی است. حتی اگر رژیم کاهش وزن ۱۰ کیلو در ۱ ماه به شما داده شده باشد که در آن باید کربوهیدرات را قطع کنید، از اجرای آن منصرف شوید.

میزان مصرف کربوهیدرات را کاهش دهید

کربوهیدرات‌ها برای تأمین انرژی روزانه بدن کاربرد دارند. قطع کردن آن‌ها برای کاهش وزن کار اشتباهی است. حتی اگر رژیم کاهش وزن ۱۰ کیلو در ۱ ماه به شما داده شده باشد که در آن باید کربوهیدرات را قطع کنید، از اجرای آن منصرف شوید. در عوض بهترین کار کاهش میزان مصرف غذاهای حاوی کربوهیدرات است.
کربوهیدرات باعث تجمع سلول‌های چربی در قسمت شکم، پهلو و ران می‌شود. این ماده غذایی از کالری بسیار بالایی برخوردار است. در عین حال میزان مواد مغذی آن کم است. اما وجود آن برای تأمین انرژی روزانه لازم و ضروری است. پس به جای قطع کردن کربوهیدرات‌ها، میزان مصرف خود را کمتر کنید.
غذاهای حاوی کربوهیدرات شامل برنج، نان، غلات، سیب‌زمینی و …. است.

آیا کاهش 5 کیلو در یک ماه ممکن است؟

کالری شماری را از همین امروز شروع کنید

یک راه ایمن برای کاهش ۵ کیلو در یک ماه کالری شماری روزانه است. به این صورت که هر روز میزان غذاهایی را که در طی روز مصرف می‌کنید، یادداشت کنید. قبل از مصرف هر نوع غذا یا نوشیدنی ابتدا آن را وزن کنید. سپس از طریق اپلیکیشن کرفس می‌توانید میزان کالری هر مقدار غذا را محاسبه کنید.
در پایان روز با جمع زدن کالری هر غذایی را که مصرف کرده‌اید، مقدار کالری دریافتی روزانه را محاسبه کنید. همچنین باید میزان کالری را که با فعالیت بدنی از دست داده‌اید، محاسبه کنید. سپس میزان کالری سوزانده شده را از کالری دریافتی کم کنید. عدد بدست آمده میزان کالری باقی مانده در بدن را نشان می‌دهد.
اگر میزان کالری ذخیره شده در بدن بیش از حد باشد، نشان می‌دهد که بدن در حال چاق‌تر شدن است. برای کاهش وزن در یک ماه باید میزان فعالیت را زیاد و کالری دریافتی را کم کنید.

ما قصد داریم در ادامه به روش‌هایی برای کاهش 5 کیلو در یک ماه بپردازیم.

نوشیدنی‌های سالم را انتخاب کنید

یک نکته مهم برای انتخاب رژیم غذایی کاهش وزن در یک ماه مصرف نوشیدنی‌های سالم است. آب‌میوه، نوشابه و نوشیدنی‌های انرژی‌زا حاوی مقدار زیادی قند و کالری هستند. مصرف این نوشیدنی‌ها به مرور زمان باعث افزایش وزن می‌شوند. اگر می‌خواهید در یک ماه ۵ کیلو وزن کم کنید، باید از مصرف این نوشیدنی‌های مضر دست بکشید.
در مقابل به سراغ آب بروید. این نوشیدنی باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شود. مطالعات نشان می‌دهد مصرف هر ۵۰۰ میلی لیتر آب قبل از غذا باعث کاهش مقدار کالری مصرفی تا ۱۳ درصد می‌شود. مطالعات دیگری نشان داد که مصرف ۵۰ میلی لیتر آب یک ساعت بعد از غذا، میزان سوخت و ساز بدن را تا ۳۰ درصد افزایش می‌دهد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data