۷ خاصیت شگفت انگیز آلوئه ورا که نمی‌دانستید!

توسط سپیده سرداری
656 مشاهده

آلوئه ورا گیاهی ژل دار با خواص سلامتی فراوان است. در این مقاله به بررسی خواص شگفت انگیزی از این گیاه که احتمالا آن‌ها را نمی‌دانید، خواهیم پرداخت. به خاطر داشته باشید که فقط نوع فرآوری شده از آلوورا قابلیت خوراکی دارد. و نمی‌توانید از برگ‌هایی که در عطاری‌ها وجود دارد، برای مصرف خوراکی استفاده کنید. شکل فرآوری شده الوئه ورا را به صورت کمپوت و یا نوشیدنی می‌توانید خریداری کنید. آیا می‌دانستید محصولات آلو‌ورا برای درمان رفلاکس معده و حتی سرطان استفاده می‌شوند؟ با ما در ادامه این مقاله همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

  • درمان سوزش سر دل
  • دهانشویه طبیعی
  • پایین آوردن سطح قند خون
  • یک ملین طبیعی
  • مراقبت از پوست و مو
  • مبارزه با سرطان سینه

آلوئه ورا گیاه بومی مناطق شمال آفریقا، اروپای جنوبی و جزایر قناری می‌باشد. قدمت استفاده از این گیاه به دوران مصر باستان برمی‌گردد. این گیاه در همان دوران نیز مصارف دارویی داشته است. امروزه این گیاه را در اغلب اقلیم‌های گرمسیری در سراسر جهان کشت می‌کنند. ممکن برای تزئین خانه‌ها نیز از آن استفاده شود. همچنین ژل آلوورا را معمولا برای تسکین آفتاب سوختگی و بهبود زخم‌های سطحی مورد استفاده قرار می‌دهند. اما استفاده از این گیاه بی‌نظیر نباید به همین موارد ساده محدود شود. تمام موارد گفته شده به حالت خوراکی، باید حتما فرآوری شده و به شکل کمپوت یا نوشیدنی باشد. نه برگ آلوئه ورا که از عطاری خریداری می‌شود!!! برگ‌ها برای استعمال خارجی هستند.

7 Amazing properties of aloe vera

آلوئه ‌ورا برای درمان سوزش سر دل

بیماری رفلاکس اسید معده، یکی از شایع ترین بیماری‌ها در جهان به شمار می‌رود. عوارض آن شامل احساس سوزش در معده، سر دل، مری، سوزش قلب و گاهی سوزش گلو و مزه بد دهان است. تحقیقات زیادی نشان می‌دهند که آلوئه ورا برای درمان رفلاکس اسید معده مفید است. مصرف یک تا سه اونس از ژل این گیاه که فراوری شده و حتما زیر نظر پزشک باشد، نشانه‌های این بیماری را کاهش می‌دهد. منظور از فرآوری شده، مصرف آبمیوه آلوئه ورا، کمپوت و محصولات مشابه است. همچنین مصرف آلوئه‌ ورا ممکن است سایر مشکلات مربوط به هضم غذا را برطرف نماید. کم بودن مقدار سمیت این گیاه، آن را به دارویی ایمن و ملایم تبدیل کرده است. البته مصرف آن حتما باید زیر نظر پزشک انجام شود.

بیماری رفلاکس اسید معده، یکی از شایع ترین بیماری‌ها در جهان به شمار می‌رود. عوارض آن شامل احساس سوزش در معده، سر دل، مری، سوزش قلب و گاهی سوزش گلو و مزه بد دهان است.

در این مقاله به طور کامل درباره رفلاکس مطالعه کنید.

حفظ تازگی محصولات خوراکی

بر اساس نتایج حاصل از یک تحقیق روی حفظ تازگی میوه‌ها و سبزیجات، ژل آلوئه ورا می‌تواند مانع از رشد بسیاری از باکتری‌های مضر بر روی محصولات خوراکی شود. در واقع ژل این گیاه به حفظ تازگی و طراوت میوه‌ها و سبزیجاتی از قبیل سیب و گوجه فرنگی کمک می‌کند. و یک جایگزین مناسب برای مواد شیمیایی مضر است. که به منظور افزایش طول عمر مفید محصولات کشاورزی، مورد استفاده قرار می‌گیرند.

دهانشویه طبیعی

بر اساس نتایج یک مطالعه معتبر که در سال ۲۰۱۴ انجام شد، دانشمندان عصاره آلوئه ورا را یک جایگزین ایمن و موثر برای دهانشویه‌های شیمیایی عنوان کردند. مواد طبیعی و سلامت محور موجود در این گیاه که شامل مقدار قابل توجهی ویتامین C هم می‌شود، برای سلامت دهان و دندان‌ها مفید هستند. همچنین این گیاه می‌تواند خون ریزی لثه، متورم شدن و درد آن را نیز تسکین دهد.

7 Amazing properties of aloe vera that you do not know

پایین آوردن سطح قند خون

محققان معتقدند مصرف دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ورا در روز می‌تواند باعث کاهش سطح قند خون بدن به ویژه در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شود. البته نوشیدنی طبیعی و فرآوری شده در کارخانه! در واقع دانشمندان بر این باورند که در آینده نزدیک این گیاه برای درمان دیابت به شکل جدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. اما نکته‌ای که حتما باید مورد توجه قرار گیرد، این است که مبتلایان به دیابت حتما باید زیر نظر پزشک آب آلو‌ورا را مصرف کنند. زیرا کسانی که داروهای مربوط به بیماری دیابت را مصرف می‌کنند، ممکن است با مصرف این گیاه سطح گلوکز خونشان تا حد زیاد و به میزان خطرناکی کاهش یابد. و مصرف آلوئه ورا حتما باید با احتیاط باشد.

محققان معتقدند مصرف دو قاشق غذاخوری آب آلوئه ‌ورا در روز می‌توان باعث کاهش سطح قند خون بدن به ویژه در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ شود. البته نوشیدنی طبیعی و فرآوری شده در کارخانه!

آلوئه ‌ورا، یک ملین طبیعی

آلوئه ورا یک ملین طبیعی به شمار می‌رود. بر اساس تحقیقات انجام گرفته، ژل این گیاه یک ماده مناسب برای درمان یبوست به شمار می‌رود. البته مصرف آن حتما باید زیر نظر پزشک باشد. زیرا استفاده آن بیشتر از دوز‌های تعیین شده می‌تواند باعث بروز مشکلات جدی شود. به علاوه مصرف این گیاه برای افراد مبتلا به کرون و بواسیر توصیه نمی‌شود. و می‌تواند باعث گرفتگی شکم و اسهال شود. همچنین مصرف آلو‌ورا ممکن است باعث کاهش توانایی جذب دارو‌ها توسط بدن شود.

خواص آلوئه ‌ورا برای مراقبت از پوست و مو

آلوئه ورا دارای خواص بی‌نظیری برای حفظ سلامت پوست است. می‌توانید از ژل این گیاه برای مرطوب کردن و تمیز نگه داشتن پوست خود استفاده کنید. این خاصیت ویژه به این دلیل است که آلوئه ورا اغلب در آب و هوای خشک و ناپایدار رشد می‌کند. و به همین دلیل آب زیادی را در خود ذخیره می‌کند. برگ‌های سرشار از آب ذخیره شده همراه با ترکیبات گیاهی مفید، یک مرطوب کننده موثر و یک تسکین دهنده مناسب برای درد‌های عضلانی به شمار می‌روند. خواص آلوئه ورا برای پوست صورت بسیار زیاد است. خصوصا برای برطرف کردن چروک‌های پوستی و آبرسانی طبیعی پوست. همچنین برای پرپشت شدن موها و جلوگیری از ایجاد موخوره، از ژل آلوئه ورا برای مرطوب نگاه داشتن نوک موها استفاده کنید.

Properties of aloe vera gel for skin and hair health

در این مقاله می‌توانید درباره ماسک آلوورا و خواص آلوئه ورا برای چروک پوست صورت مطالعه کنید.

آلوئه ‌ورا برای مبارزه با سرطان سینه

بر اساس مطالعات جدیدی که در پزشکی صورت گرفته،آلوئه ‌ورا دارای خواص درمانی برای درمان سرطان سینه می‌باشد. عصاره این گیاه توانایی کاهش رشد توده‌های سرطانی را داراست. البته هنوز به تحقیقات بیشتری در این حوزه نیاز است. اما محققان معتقدند در آینده نزدیک گیاه آلوورا برای ساخت داروهای درمان سرطان مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

به خاطر داشته باشید که فقط نوع فرآوری شده از آلوئه ورا قابلیت خوراکی دارد.

سخن آخر

روش‌های مختلفی برای استفاده از آلوورا( به قول جناب خان آلوئه ‌ورا)، ژل، کمپوت و محصولات بدست آمده از آن وجود دارد. تحقیقات بسیاری وجود دارد که خواص درمانی شگفت انگیز این گیاه را اثبات می‌کنند. دانشمندان نیز در حال کشف خواص و روش‌های استفاده جدید از این گیاه هستند. اما نکته بسیار مهم و حیاتی این است که مصرف این گیاه حتما باید زیر نظر پزشک و با احتیاط کامل باشد. به ویژه اگر مبتلا به بیماری‌های خاص هستید و دارو‌های مختلفی را مصرف می‌کنید. زیرا آلوئه ‌ورا در کنار خواص فراوانی که دارد، می‌تواند برای سلامتی شما مشکلاتی را به وجود بیاورد. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data