۹ روش برای پرپشت شدن مو با طب سنتی

توسط admin
13102 مشاهده

پرپشت شدن مو با طب سنتی بهترین راهی است که زیبایی را به شما برمی‌گرداند. موهای پرپشت علاوه بر زیبایی خیره‌کننده، سن شما را هم جوان‌تر نشان می‌دهد. بیشتر مواقع ریزش مو دلیل ژنتیک دارد. اما گاهی هم به دلیل سوءتغذیه ایجاد می‌شود. پس لازم است تا با این مشکل مقابله کنید و موهای از دست رفته‌ی خود را بازگردانید. در ادامه با چندین روش به شما کمک می‌کنید تا موهای پرپشت و زیبا داشته باشید.
آنچه در ادامه می‌خوانید:

  • شستشوی سر با چای مریم گلی
  • استفاده از تخم مرغ
  • آب پرتقال
  • روغن نارگیل
  • پرپشت شدن مو با طب سنتی و آلوئه ورا
  • تخم کتان برای زیاد شدن موی سر
  • با روغن زیتون موهای پرپشت داشته باشید
  • مصرف دانه شنبلیله
  • روغن کرچک یک روغن شفابخش

شستشوی سر با چای مریم گلی

یکی از راه‌های پرپشت شدن مو با طب سنتی شستشوی سر با چای مریم گلی است. این گیاه می‌تواند ریزش مو را متوقف کند. اگر چه طعم تلخی دارد، اما برای پوست سر مناسب است. اگر دلیل ریزش موی سر، شوره و یا التهاب پوست سر باشد، با این چای می‌توانید آن را بهبود ببخشید.

پرپشت شدن مو با طب سنتی /

استفاده از تخم مرغ

تخم‌مرغ حاوی پروتئین‌های مفیدی است که به تقویت موی سر کمک می کنند. اگر روزانه یک عدد تخم مرغ میل کنید، ریزش موی سر تا حد زیادی کاهش می‌یابد. البته روش طبخ تخم مرغ هم اهمیت زیادی دارد. بهتر است آن را آب پز میل کنید. موهای شما بطور مستقیم توسط امولسیفایرهای موجود در تخم‌مرغ محافظت می‌شوند. موها با کمک امولسیون، رطوبت را بسیار بهتر حفظ می‌کنند.

آب پرتقال یک داروی خانگی محبوب برای پرپشت کردن مو است. زیرا این ماده‌ی غذایی خوشمزه و مغذی می‌تواند مواد معدنی مورد نیاز موها را تأمین کنید.

آب پرتقال

آب پرتقال یک داروی خانگی محبوب برای پرپشت کردن مو است. زیرا این ماده‌ی غذایی خوشمزه و مغذی می‌تواند مواد معدنی مورد نیاز موها را تأمین کنید. البته برای تاثیرگذاری بهتر است آن را به کف سر بمالید و ماساژ دهید. بعد از مدتی به ضخامت موها افزوده می‌شود.

روغن نارگیل

روغن نارگیل ماده‌ای مؤثر برای ضخیم کردن موی سر است. این روزغن بوی بدی ندارد و در رشد موها و افزایش ضخامت آن‌ها تاثیر می‌گذارد. از سوی دیگر به دلیل تاثیرگذاری بر روی پوست سر، باعث کاهش ریزش مو می‌شود. بهتر است آن را در زمان شب بر روی پوست سر ماساژ دهید و در زمان صبح موها را بشویید.

پرپشت شدن مو با طب سنتی /  پرپشت شدن مو با پیاز

پرپشت شدن مو با طب سنتی و آلوئه ورا

بیشتر افراد به دلیل خاصیت مرطوب‌کنندگی از آلوئه ورا استفاده می‌کنند. این گیاه دارویی از جمله معدود گیاهانی است که می‌تواند همزمان برای پوست و مو استفاده شود. اگر به ریزش مو مبتلا هستید، هر روز به اندازه چند قاشق ژله‌ی آلوئه ورا را بر روی پوست سر بمالید. البته این ژله را نخورید و فقط آن را بر روی پوست سر بمانید.
بعد از یک ساعت موهای خود را بشویید. این ژله‌ی گیاهی باعث آبرسانی در قسمت ریشه‌های مو می‌شود. پس با تقویت پیازچه‌ی مو می‌تواند از ریزش آن‌ها جلوگیری کند.

بیشتر افراد به دلیل خاصیت مرطوب‌کنندگی از آلوئه ورا استفاده می‌کنند. این گیاه دارویی از جمله معدود گیاهانی است که می‌تواند همزمان برای پوست و مو استفاده شود.

تخم کتان برای زیاد شدن موی سر

یکی دیگر از راه‌هایی که با آن می‌توانید موهای خود را حجم دهید، مصرف دانه‌ی کتان است. این دانه حاوی روغن‌های مفید برای بدن است. همچنین به دستگاه گوارش هم کمک می‌کند. با مصرف تخم کتان ریزش موها قطع می‌شود. بعد از مدتی موهای پرپشت‌تر خواهید داشت.

پرپشت شدن مو با طب سنتی و آلوئه ورا

با روغن زیتون موهای پرپشت داشته باشید

یکی دیگر از راه‌های پرپشت شدن مو با طب سنتی مصرف روغن زیتون است. البته به جای مصرف می‌توانید آن را به موها و کف سر هم بمالید. زمانی که از روغن نارگیل استفاده می‌کنید، مقداری هم روغن زیتون به آن اضافه کنید. این روغن‌های گیاهی باعث درخشش، زیبایی و پرحجم شدن موها می‌شوند.
توصیه‌ی ما این است که به اندازه‌ی یک قاشق چایخوری روغن زیتون را در کف سر بمالید. بعد از اینکه آن را خوب روی کف سر و موها ماساژ دادید، موها را با آب ولرم بشویید. مصرف روغن زیتون در وعده‌های غذایی هم باعث پر پشت شدن موها می‌شود.

شاید تعجب کنید که دانه‌ی شنبلیله هم یک راه برای تقویت موی سر با مواد طبیعی محسوب می‌شود. این ماده‌ی غذایی حاوی مقدار زیادی آهن و ویتامین C است. پس می‌تواند موهای شما را تقویت کند

مصرف دانه شنبلیله

شاید تعجب کنید که دانه‌ی شنبلیله هم یک راه برای تقویت موی سر با مواد طبیعی محسوب می‌شود. این ماده‌ی غذایی حاوی مقدار زیادی آهن و ویتامین C است. پس می‌تواند موهای شما را تقویت کند. البته بهتر است آن را به صورت ماسک بر روی سر بزنید تا همانند یک داروی گیاهی مؤثر عمل کنید.
دانه‌ی شنبلیله را پودر و با مقدار کمی روغن زیتون ترکیب کنید. این خمیر را هر شب بر روی کف سر بگذارید. بعد از مدتی موهای شما پرپشت می‌شوند.

یکی از راه‌های پرپشت شدن مو با طب سنتی شستشوی سر با چای مریم گلی است

روغن کرچک یک روغن شفابخش

اگر بگوییم بهترین روغن برای پرپشت شدن مو «روغن کرچک» است، بیراه نگفته‌ایم. این روغن می‌تواند از ریزش موها پیشگیری کند. موهای از دست رفته را باز گرداند و به رشد سریع موها نیز کمک کند. این روغن را باید بر روی کف سر خود بمالید. البته روغن کرچک بوی خوبی ندارد. اما فکر کردن به پرپشت شدن موها ارزش استفاده از این روغن را دارد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data