چگونه با روش های ساده رسیدن به هدف را برای خود لذت بخش کنیم؟

توسط نیوشا فخار
۰ نظر

یک عکس از هدف نهاییتان را جلوی چشم قرار دهید.

مثلاً عکس یک بازیگر، مدل و… را جایی مثل روی یخچال یا کنار میز، تصویر دسکتاپ، پشت صفحه موبایل قرار دهید. با تجسم هدف، دقیقاً آنطور که فکر می‌کنید وقتی به آن دست پیدا کنید، خواهد بود. چون تمرکز چیزی است که شما را در دراز مدت با انگیزه نگه می‌دارد. وقتی تمرکز و انگیزه‌ خود را از دست می‌دهید، داشتن چیزی که باعث ‌شود تمرکزتان روی هدف برگردد، شما را با انگیزه نگه می‌دارد.

فقط شروع کردن بسیار مهم است.

گاهی با خود فکر میکنید که برای رسیدن به هدفم باید خیلی تلاش کنم یا اینکه چقدر سخت است یا چقدر طول میکشد. به جای این افکار تنها به خود بگویید باید شروع کنم! مثلاً کفش ورزشی خود را بپوشید و بیرون خانه بروید. بعد از آن همه چیز به طور طبیعی پیش میرود و هرگز به سختی آن چیزی که فکر میکردید نخواهد بود.

آن را به هدف‌های کوچکتر تقسیم کنید.

اصولاً هدف‌های بزرگ یا طولانی مدت ممکن است خسته ‌کننده به نظر برسند و بعد از مدتی ما را نا‌امید کنند. نگهداشتن انگیزه برای یک هدف واحد برای زمان طولانی دشوار است. راه حل ساده است: هدف‌های کوچکی در طول مسیر داشته باشید. مثلاً به جای اینکه به فکر کاهش وزن ۲۵ کیلو در ۸ ماه باشید اول به کاهش ۴ کیلو در یک ماه فکر کنید.

برای خودتان تشویقی در نظر بگیرید.

هر چند وقت یکبار به خودتان جایزه بدهید! مثلاً در مسیر کاهش وزن اگر در طول هفته واقعا رعایت کردید و غذای سالم خوردید، آخر هفته یک دسر خوشمزه به خودتان جایزه بدهید. دقت کنید که این مساله تنها در صورتی باشد که کامل رعایت کرده باشید.

قانونتان این باشد: هرگز دو روز پشت هم از برنامه عقب نیفتم!

اگر یک روز در مهمانی بودید و به ناچار غذاهای زیاد خوردید یا مثلاً از کلاس ورزش خود جا ماندید اشکال ندارد! فردا هنوز مال شماست…کمتر بخورید یا فعالیت ورزشی دیگری داشته باشید. به خودتان بگویید نه! دو روز را از دست نمیدهم!

برای رسیدن به هدفتان یک همراه یا دوست پیدا کنید.

تنهایی با انگیزه ماندن سخت است. اگر بتوانید در این مسیر دوستی یا همکاری پیدا کنید یا حتی به یک گروه آنلاین یا آفلاین بپیوندید که با هم همراه شوید بهترین کار را کرده‌اید. لازم نیست با این افراد هم هدف باشید. کافیست بتوانید از هم سراغ بگیرید و به هم گزارش پیشرفت یا شکست بدهید تا بتوانید همدیگر را تشویق کنید یا به هم انگیزه بدهید.

صبور باشید! رسیدن به هدف زمان میخواهد.

مشکل اینجاست که ما میخواهیم سریع نتیجه بگیریم و مثلاً اضافه وزنی که طی ده سال به وجود آمده را سه ماهه از بین ببریم! اگر مدتی وزنتان ثابت ماند نا‌امید نشوید. کاهش و افزایش وزن به زمان نیاز دارند تا بتوانید به هدف نهایی خود برسید.

بازنشر

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data