ورزش در بارداری

توسط نیوشا فخار
231 مشاهده

حفظ و انجام ورزش منظم در دوران بارداری به سلامت جسمی و روحی مادر کمک می‌کند. تمرینات ورزشی استقامت بدن را افزایش می‌دهند، موجب کاهش ناراحتی‌های رایج این دوران مثل کمر درد و خستگی‌های مفرط می‌شوند؛ همچنین باعث کاهش استرس شده و استقامت مورد نیاز برای زایمان را به وجود می‌آورند.

ورزش در آب

شنا در آب بهترین ورزش برای خانم‌های باردار است. شنا تمام عضلات شکم و دست و پاها را تقویت می‌کند و همچنین به علت خاصیت بی‌وزنی ایجاد شده توسط آب، فشارهای وارد بر کمر و زانو کم می‌شود و در نتیجه برای خانم‌هایی که دچار کمردرد دوران بارداری هستند بهترین ورزش شناخته می‌شود. بین شناهای مختلف شنای کرال پشت و پا دوچرخه بسیار مفیدند. اگر شنا بلد نیستید کافی‌ست درون آب راه بروید. می‌توانید با توجه به قدرت بدنی خود بین نیم ساعت تا دو ساعت در آب شنا کنید. دقت کنید که حتماً استخری را انتخاب کنید که تمیز باشد و بعد استخر هم به خوبی خود را شستشو دهید.

پیاده‌روی

پیاده‌روی بهترین ورزش بعد از شنا برای دوران بارداری است. پیاده‌روی عضلات پا و لگن را تقویت می‌کند، گردش خون را تنظیم کرده و باعث خون رسانی بهتر به جنین می‌شود. می‌توانید با روزی نیم ساعت پیاده‌روی شروع کنید و با توجه به توان خود تا روزی دو ساعت هم ادامه دهید تا در هفته‌های آخر نزدیک زایمان سر بچه در جهت درست و رو به پایین بیاید.

حتماً در طول مسیر با خود آب همراه داشته باشید و هر زمان حس کردید نبضتان خیلی شدید شده یا فشارتان افت کرده استراحت کنید.

اگر شرایط زیر را دارید به هیچ وجه ورزش نکنید و حتماً با پزشک خود مشورت کنید:

-بیماری قلبی یا دیابت

-سابقه زایمان زودرس

-آسم یا تنگی نفس

-دهانه رحم ضعیف

-لکه بینی یا دیدن خون

-پایین بودن جفت

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data