” افزایش انرژی” راه‌های طبیعی برای تقویت انرژی بدن

توسط سپیده سرداری
1329 مشاهده

در این مقاله قصد داریم به معرفی و بررسی راه‌های طبیعی برای افزایش انرژی بپردازیم. ممکن است مصرف بسیاری از خوراکی‌ها و مواد غذایی را برای تقویت انرژی بدن خود امتحان کرده باشید. اما نتایج مثبت واقعی و قابل توجهی را از افزودن این خوراکی‌ها به رژیم غذایی خود مشاهده نکرده باشید. در اینجا قصد داریم راه‌های عملی و طبیعی را برای بالا بردن سطح انرژی و افزایش روحیه و انرژی درونی بدن به شما معرفی کنیم. در ادامه همراه مجله کرفس باشید.

با توجه به اینکه زندگی روزمره بسیاری از ما با سختی‌های فراوان و مشغله‌های فکری زیاد همراه است، ممکن است مرتبا احساس خستگی و کم انرژی بودن را تجربه کنید. اگر به نظر شما این خستگی و کاهش انرژی غیر معقول است و کارهای روزانه شما را تحت تاثیر قرار داده، می‌توانید با ایجاد برخی تغییرات در سبک زندگی، به برطرف کردن آن کمک کنید.

این تغییرات در سبک زندگی در کنار یک رژیم غذایی متعادل و متنوع و خوراکی های انرژی زا یا میان وعده های پر انرژی، که مواد مغذی مورد نیاز بدن شما را تامین می‌کنند، بسیار مفید خواهند بود. در ادامه چند مورد از این روش‌های طبیعی برای افزایش انرژی بدن را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

۱) استرس و اضطراب و خود را مدیریت کنید!

طبیعتا افرادی که زندگی پر مشغله‌ای دارند، ممکن است گرفتار موقعیت‌های استرس‌زا شوند. این افراد که ممکن است است بارها در طول روز گرفتار استرس و اضطراب شدید بشوند، در تمرکز کردن با مشکل جدی مواجه خواهند شد. و این امر انرژی و زمان زیادی را از آن‌ها خواهد گرفت. به همین دلیل متخصصان زیادی وجود ارتباط مستقیم میان استرس بالا و خستگی را بیان می‌کنند.

چنانچه نشانه‌های استرس بالا را در خود مشاهده می‌کنید، سعی کنید با استفاده از روش‌های علمی و اثبات شده و همچنین درصورت نیاز مشاوره با یک روان شناس متخصص، استرس خود را مدیریت و در صورت لزوم کاهش دهید.

استرس، قاتل خاموش ” تکنیک‌های کنترل و مدیریت استرس”

در این مقاله بخوانید!
بالا بردن سطح انرژی

۲) توجه به خواب کافی و افزایش کیفیت خواب

توصیه‌های مکرر و فراوان در خصوص اهمیت خواب کافی و تجربه یک خواب با کیفیت برای تقویت انرژی بدن در طول روز وجود دارند. در حقیقت محققان معتقدند که داشتن یک خواب آرام و مناسب و با کیفیت در شب، می‌تواند باعث افزایش انرژی بدن شما بشود. و راندمان کاری شما را تا حد زیادی اتفزایش دهد. البته منظور از خواب کافی و مناسب، زیاد خوابیدن نیست! بلکه تجربه ساعات خواب کافی همراه با آرامش که از بد خلقی و کاهش انرژی شما جلوگیری کند، مد نظر می‌باشد.

چگونه کیفیت خواب خود را افزایش دهیم؟ “۱۲ روش موثر و اثبات‌شده”

در این مقاله!

۳) ورزش و فعالیت بدنی فراموش نشه!

ورزش روزانه و فعالیت بدنی منظم حتی اگر سبک و اندک باشد، به تقویت انرژی بدن شما کمک خواهد کرد. ورزش به شما این امکان را می‌دهد که در طول شب یک خواب آرام را تجربه کنید. ورزش همچنین اکسیژن رسانی خون را تقویت می‌کند و انرژی بیشتری را در اختیار سلول‌های بدن شما قرار می‌دهد. اما زندگی کم تحرکی دارید، ورزش کردن می‌تواند به افزایش انرژی بدن شما کمک کند. ورزش منظم همچنین احتمال بروز طیف عظیمی از بیماری‌های مختلف را کاهش خواهد داد.

افزایش انرژی در ورزش

۴) از استعمال سیگار و مصرف نوشیدنی‌های الکلی جدا اجتناب کنید!

استعمال دخانیات و مصرف الکل علاوه بر عوارض شدیدی که بر سلامتی بخش‌های مختلف بدن شما دارند، باعث افت سطح انرژی بدن شما خواهند شد. در حقیقت سیگار کشیدن و نوشیدن الکل بدترین کاری است که می‌توانید در حق بدن خود انجام دهید. تلاش برای ترک سیگار به روش‌های علمی و همچنین عدم مصرف نوشیدنی‌های الکلی، به مرور زمان نشانه‌های مثبتی را در افزایش انرژی شما خواهد داشت.

۵) رژیم غذایی حاوی خوراکی‌های مغذی

تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن و جلوگیری از سوء تغذیه، یکی از روش‌های موثر و مناسب برای تقویت انرژی بدن شماست. توجه به ارزش‌های غذایی خوراکی‌هایی که مصرف می‌کنید و بهره بردن از یک رژیم غذایی مناسب که به روش‌های علمی و یا توسط یک متخصص تغذیه تنظیم شده باشد، می‌تواند انرژی بدن شما را تا حد زیادی افزایش دهد. و از خستگی و احساس ضعف در طول روز بکاهد.

 میان وعده های پر انرژی

۶) از مصرف زیاد شکر و خوراکی‌های فراوری شده اجتناب کنید!

هنگامی که احساس خستگی و گرسنگی می‌کنید، اولین و راحت ترین کاری که به ذهنتان می‌رسد، مصرف یک میان وعده شیرین است! در حالی که این یک اشتباه بزرگ محسوب می‌شود! خوراکی‌هایی که از شکر فراوری شده زیادی برخوردار هستند، با آنکه انرژی مناسبی را در کوتاه مدت در اختیار شما قرار می‌دهند، اما تاثیر این انرژی به سرعت از بین خواهد رفت.

۹ راهکار ساده برای کاهش مصرف قند در رژیم غذایی

در این مقاله مطالعه کنید!

به همین دلیل محققان و متخصصان معتقدند که مصرف میان وعده‌های فراوری شده که اغلب حاوی شکر و چربی مضر زیادی هستند، نه تنها برای افزایش انرژی مناسب نیست، بلکه خطر ابتلا به انواع بیماری‌ها را افزایش خواهد داد. در عوض می‌توانید از دانه‌های روغنی سالم مانند دانه چیا و … و انواع آجیل استفاده کنید.

۷) مصرف آب و سبزیجات آبرسان را افزایش دهید!

نوشیدن فراوان یا حداقل به میزان مورد نیاز آب و سایر مایعات سالم علاوه بر فواید بیشماری که برای سلامتی بدن انسان دارد، باعث تقویت انرژی بدن نیز می‌شود. یکی از علائم کمبود آب و مایعات بدن، خستگی و کاهش انرژی می‌باشد. بنابراین چنانچه احساس خستگی در طول روز به شما دست می‌دهد، از میزان مصرف نوشیدنی آبرسان اطمینان حاصل فرمایید.

افزایش روحیه و انرژی

۸) تاثیرات یوگا و مدیتیشن را دست کم نگیرید!

اگر وقت کافی برای اختصاص دادن به انجام تمرینات یوگا و مدیتیشن را دارید، حتما این تمرینات را انجام دهید. یوگا و مدیتیشن علاوه بر اینکه آرامش ذهنی شما را افزایش می‌دهند و باعث کاهش سطح استرس می‌شوند، برای افزایش انرژی بدن نیز مناسب هستند. در حقیقت با انجام یوگا در خانه و مدیتیشن می‌توانید توانایی تمرکز خود را افزایش دهید. و به این ترتیب انرژی کمتری را در فعالیت‌های روزانه از دست خواهید داد.

با فواید مدیتیشن آشنایی دارید؟ “نحوه انجام تمرینات مدیتیشن”

سخن پایانی

در این مقاله در خصوص روش‌های طبیعی برای افزایش انرژی انسان پرداختیم. با ایجاد تغییراتی در سبک زندگی که در این مقاله برای شما معرفی و بررسی کردیم، خواهید توانست احساس خستگی و کاهش انرژی را در طول روز کم کنید. و به تقویت انرژی خود کمک کنید. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

منابع: health، healthline، medicalnewstoday

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data