همه چیز درباره قهوه دالگونا، نوشیدنی محبوب این روزها

توسط سپیده سرداری
287 مشاهده

قهوه دالگونا چیست؟ اخیرا نام قهوه دالگونا را زیاد شنیده‌ایم. در شبکه‌های اجتماعی این قهوه سر و صدای زیادی به پا کرده و در کل دنیا طرفداران بسیاری، عاشق این نوع از قهوه شده‌اند. اما چه کسی برای اولین بار نحوه درست کردن قهوه دالگونا را به مردم جهان یاد داد؟ اصلا تاریخچه این قهوه به کدام کشور برمی‌گردد؟ چرا این قهوه اینقدر محبوب شده؟ و یک دستور رژیمی از قهوه دالگونا برای کسانی که رژیم دارند و نمی‌توانند از مقدار شکر موجود در قهوه استفاده کنند!

تاریخچه قهوه دالگونا

اصلیت این نوشیدنی به ماکائو، هند و پاکستان برمی‌گردد. اما داستان از جایی شروع شد که بازیگر کره‌ای یونگ ایل وو پس از سفری که به ماکائو داشت، قهوه دالگونا را در یکی از کافی‌شاپ‌های کشتی سازی، سرو کرد. و بسیار از طعم آن لذت برد. طرز تهیه قهوه را از صاحب کافی‌شاپ پرسید و به کشورش بازگشت.

در همین دوران کرونا که بیشتر مردم جهان در قرنطینه خانگی به سر می‌برند، یونگ ایل وو روزی تصمیم می‌گیرد تا فیلمی از نحوه درست کردن این قهوه ساده در یوتیوب منتشر کند.

چرا قهوه دالگونا؟

بزرگترین خصوصیت قهوه دالگونا این است که طعم ملایمی داشته و هر شخص با هر سلیقه و ذائقه‌ای می‌تواند طعم ملایم قهوه را دوست داشته باشد. خصوصیت بعدی ساده بودن آن است. به راحتی و با کمترین مواد اولیه در خانه تهیه می‌شود. و به انتخاب خود شخص می‌توان با شیر گرم یا سرد میل کرد. حتی شیر بادام یا شیر سویا برای افرادی که نمی‌توانند از شیر گاو استفاده کنند، نیز جایگزین می‌شود.

شیک بودن شکل و شمایل قهوه، برای کسانی که مدتهاست نتوانستند به دلیل رعایت اصول بهداشتی در مبارزه با کرونا به کافی‌شاپ مراجعه کنند، هیجان انگیز است.

ولی از نظر من مهمترین دلیل محبوبیت قهوه دالگونا رژیمی بودن آن است. بدون این که شما بخواهید حتی از یک قطره خامه استفاده کنید، و تنها با آب ساده، این بافت خامه‌ای زیبا تشکیل می‌شود.

History-of-Dalgona-Coffee-2

می‌بینید که کاربران شبکه‎های اجتماعی به فکر همه مردم بوده‌اند. به این شکل که سه ابزار مختلف برای ایجاد فرم خامه‌ای و هم زدن مداوم قهوه دالگونا پیشنهاد شده است. افرادی که همزن برقی دارند، با سرعت بیشتری می‌توانند با ترکیب گرانول قهوه و آب و شکر، خامه فرم گرفته خوشمزه‌ای با طعم قهوه داشته باشند. فقط با هم زدن حدودا ۵ تا ۸ دقیقه!

اما دسته دوم که به همزن برقی دسترسی ندارند، از همزن دستی ساده‌ای که با نام ویسک آن را می‌شناسند، استفاده می‌کنند. به همین راحتی! زمان بیشتری می‌برد اما نتیجه همان نتیجه است. بافت خامه‌ای خوشمزه با طعم قهوه!

 و اما می‌رسیم به ساده ترین ابزار ممکن! که مطمئنا در هر خانه‌ای پیدا می‌شود. یک چنگال ساده که با زمان بیشتر اما با همان نتیجه یک قهوه دالگونای شیک و خوشمزه برای شما آماده می‌کند.

در این روزها که توصیه می‌شود در خانه بمانیم، هدف از این کار به حداقل رساندن خروج مردم از خانه ها برای خرید غیر ضروری است. زیرا هر کسی که با دیدن فیلم‌ها و تصاویر قهوه دالگونا در شبکه‌های اجتماعی تصمیم به درست کردن آن بگیرد، با ساده‌ترین ابزار موجود در منزل هم می‌تواند آن را تهیه کرده و میل کند.

تصور کنید در یک عصر کسل آور که اعضای خانواده هر کدام با بی‌حوصلگی به کارهای خود رسیدگی می‌کنند. و از دست ویروس کرونا حسابی خسته شده‌اند، این قهوه با شکل و شمایل کافی‌شاپی چقدر می‌تواند در بالا بردن روحیه اعضای خانواده و جمع شدن دور هم موثر باشد!

حتی برای چند دقیقه!

مقاله ای درباره خواص بی‌نظیر قهوه و انواع آن را در اینجا می‌توانید مطالعه کنید.

بهتر بریم سراغ طرز تهیه قهوه دالگونا. این مقدار برای ۴ لیوان مناسب است.

History-of-Dalgona-Coffee

طرز تهیه

گرانول قهوه یا همان قهوه فوری ۲ قاشق غ

شکر ۲ قاشق غ

آب گرم ۲ قاشق غ

چند تکه یخ

شیر

قهوه، شکر و شیر را خوب هم بزنید تا زمانی که فرم گرفته و به حالت خامه‌ای شود. به طوری که اگر ظرف را برگردانید، از ظرف سرازیر نشود. قهوه دالگونا هم با شیر سرد و تکه‌های یخ و هم با شیر گرم سرو می‌شود. این بستگی به ذائقه شما دارد. اگر دوست دارید طعم شیرین تری داشته باشد، می‌توانید مقداری شکر به صورت جداگانه در شیر حل کنید. اما به شکری که قرار است با قهوه و آب مخلوط شود هرگز اضافه نکنید.

شیر را در لیوان ریخته و قهوه فرم گرفته را روی آن بریزید. هنگام سرو قهوه دالگونا به خوبی آن را هم بزنید تا شیر و قهوه با هم مخلوط شوند. با یک تکه کیک شکلاتی تلخ، میل کنید و از طعم آن لذت ببرید.

History-of-Dalgona-Coffee-3

از شکر قهوه‌ای هم به جای شکر سفید می‌توانید استفاده کنید.

اما برای افرادی که در رژیم غذایی به سر می‌برند و محدودیت استفاده از شکر دارند هم پیشنهاد ویژه‌ای داریم.

قهوه دالگونا رژیمی

شما می‌توانید با جایگزین کردن شیره انگور، خرما، توت و یا انجیر به جای شکر، به همان بافت خامه‌ای خوشمزه برسید. بدون ایجاد طعمی متفاوت!

زیرا قهوه طعم قوی و قالبی دارد که طعم شیره‌ی انگور را خنثی می‌کند. و در این صورت با خیال راحت بدون استفاده از ذره‌ای شکر می‌توانید با شیرین کننده‌های طبیعی و سنتی قهوه دالگونا را میل کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data