تعطیلات بدون چاقی!

توسط admin
225 مشاهده
تعطیلات بدون چاقی!
در رژیم لاغری بودن و سفر کردن در نگاه اول شاید چندان متضاد یکدیگر نباشند اما کافی است به مرحله‌ی عملی برسند تا متوجه شویم که رعایت کردن رژیم در سفر تا چه اندازه می‌تواند مشکل‌زا باشد! از طرف دیگر هرچه به روزهای انتهای تعطیلات تابستانی نزدیک‌تر می‌شویم، تعداد سفرها نیز رو به افزایش می‌رود که شاید به خودی خود مساله‌ی خاصی نباید باشد اما وقتی که این تعطیلات و سفرها بدون برنامه‌ریزی صحیح برای افرادی که در روند کاهش وزن به سر می‌برند پیش می‌رود، پایان تلخی به نام چاقی را رقم می‌زند!
تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید تا یاد بگیرید چطور می‌توان با خیال راحت به یک سفر بدون چاقی و عوارض آن رفت!
هوشمندانه، مقصد سفر را انتخاب کنید!

تعطیلات بدون چاقی

افق‌های سفر خود را گسترش دهید و کمی متفاوت‌تر از دفعات پیشین، فکر کنید. این روزها هرگاه صحبت از سفر می‌شود، اغلب افراد به خطه‌ی شمالی کشور فکر می‌کنند. در جاذبه‌های گردشگری آن منطقه شکی نیست، اما به جز ترافیک و شلوغی جاده‌های آن، اغلب افراد شمال را با غذاهای خوشمزه اما پرکالری آنجا به خاطر می‌آورند! پس به دنبال یک مقصد جایگزین و سازگارتر با شرایط خود باشید. برای مثال انتخاب مقصدی مانند الموت، مقصد هوشمندانه‌ای است. در چنین سفری علاوه بر تنوع نسبت به سفرهای قبلی‌تان، می‌توانید بخشی از سفر خود را با پیاده‌روی، کوه‌نوردی یا دوچرخه‌سواری طی کنید. با این کار علاوه بر همراه بودن با رژیم خود، سفری متفاوت و هیجان‌انگیز به یک مقصد جدید را تجربه کنید. تجربه‌ای جذاب که نه تنها به چاق شدن شما منجر نمی‌شود بلکه به روند کاهش وزن شما کمک می‌کند.
یا اگر به شهرهای ساحلی جنوب یا شمال کشور می‌روید، حتما به ورزش‌های آبی مانند شنا بپردازید.
تغذیه خود را اولویت‌بندی کنید.
البته که هیچکس از شما توقع ندارد تمام مدت در طول سفر به رژیم خود، به همان سفت و سختی قبل از مسافرت پایبند بمانید. حقیقتا یکی از ستون‌های اصلی هر سفری درباره‌ی کشف غذاها و لذت‌ بردن از آنها است. برای مثال وقتی به جایی مانند کشور ایتالیا یا جنوب ایران سفر می‌کنید، لذت خوردن پاستا راویولی ایتالیایی یا قلیه ماهی جنوبی را با یک بسته چیپس که نه تنها در هر خانه و هر شهری پیدا می‌شود، بلکه هیچ‌گونه ارزش غذایی ندارد و فقط باعث اضافه شدن کالری مصرفی روزانه شما می‌گردد، تجربه کنید. سعی کنید کالری مصرفی خود را به کمک برنامه‌ی کالری‌شمار کرفس شمارش کنید تا بدانید که تا مقدار مجاز روزانه‌ی خود برای برقراری تعادل انرژی منفی که منجر به کاهش وزن می‌شود، چقدر فاصله دارید.
همچنین قبل از رفتن به مسافرت، رستوران‌ها و غذاخوری‌های محلی را جستجو کنید تا در هنگام مواجه با آنها، گیج نشوید و بتوانید یک انتخاب مناسب رژیمی داشته باشید.
میان‌وعده‌های خود را از یاد نبرید.
رژیم‌های غذایی موفق هستند که در آن میان‌وعده‌های سالم و مقوی را از یاد نبرند. به طور عادی و در زندگی روزمره افرادی که در رژیم هستند، اسنک‌های سالم میان‌وعده را فراموش نمی‌کنند اما این عادت در مسافرت کمی تغییر می‌کند. فراموش کردن مصرف به موقع میان‌وعده‌ها به علت به شدت گرسنه کردن افراد در مسافرت، باعث بیشتر از میزان لازم خوردن وعده‌های اصلی و در نهایت منجر به اضافه وزن در سفر می‌شود. در جیب خود، در خودرو و در کیف‌تان به مقدار لازم آجیل بریزید. آجیل یک میان‌وعده‌ی سالم و مغذی با کالری مناسب است که اشتهای شما را برای وعده‌های اصلی کنترل می‌کند.
در این میان فراموش نکنید که خوردنی‌های ممنوع مانند نوشابه، شکلات و … همچنان ممنوع هستند و نباید چون در سفر هستید خود را گول بزنید و از سبک زندگی سالم‌تان تخطی کنید!
کلام پایانی
تغذیه، انتخاب مقصد و … نکاتی هستند که در آخرین سفرهای تابستانی پیش روی خود به آنها توجه کنید اما همه‌ی اینها تنها توصیه‌های کرفس به شما است و تا زمانی که اراده و احساس شما در آن دخیل نباشد، نتیجه‌ی مطلوب به دست نمی‌آید. یکی دیگر از مسائلی که به شما در رعایت کردن رژیم در حین سفر کمک می‌کند، همراه شدن با افرادی است که هدف یکسانی با شما دارند. این کار به شما انگیزه‌ی بیشتری برای رعایت رژیم در سفر می‌دهد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data