ایا قرص بلغم، “قوی ترین بلغم زدا” است؟! (لاغری بلغمی‌ها)

توسط admin
70214 مشاهده

قرص بلغم می تواند به لاغری سریع بلغمی ها کمک زیادی کند. اما اینکه این قرص چیست و چه تاثیری دارد؟ هنوز جای بحث است. از نظر متخصصان و بسیاری از پزشکان برای دفع بلغم از بدن می توانید ابتدا روش‌های طب سنتی را اجرا کنید. در صورتی که به نتیجه نرسیدید، به سراغ روش پزشکی بروید. اما نباید به صورت خودسرانه باشید. بلکه باید تحت نظر متخصص تغذیه این داروها را مصرف کنید.

در ادامه به راههای دفع بلغم از بدن می پردازیم.

ایا قرص بلغم لاغر میکند؟

بسیاری به اشتباه فکر میکنن قویترین بلغم زدا داروهای شیمیایی و قرص هستند. هر چند در مواردی که میزان بلغم بیش از حد باشد، مصرف دارو جواب می دهد. قرص های بلغم اغلب از گیاهانی با طبع گرم مثل آویشن، سیاه دانه و زنیان و … تهیه می شود. وقتی این دارو را مصرف کنید به مرور زمان معده تقویت می شود. بنابراین تاثیر زیادی در کاهش وزن بلغمی مزاج‌ها دارد.

این دارو میزان رطوبت و سردی در بدن را کاهش می دهد. البته قرص بلغم نباید در دوران بارداری و شیردهی مصرف شود. از سوی دیگر مواد تشکیل دهنده این دارو ممکن است برای برخی از بیماران حساسیت ایجاد کند.

مصرف دمنوش برای لاغری بلغمی مزاج‌ها

یکی دیگر از راههای دفع بلغم از بدن مصرف دمنوش هایی است که به تقویت معده کمک زیادی می کند. این دمنوش‌ها عبارتند از:

  • دمنوش زنجبیل: این دمنوش به دلیل داشتن طبع گرم، تاثیر زیادی در کاهش سردی و تری معده دارد. در نتیجه به لاغری سریع بلغمی ها کمک می کند.
  • دمنوش دارچین: یکی دیگر از دمنوش‌های تاثیرگذار برای کاهش وزن بلغمی‌هاست. دارچین به دلیل گرم بودن می‌تواند به دفع بلغم و کاهش وزن کمک زیادی کند.
  • چای نعناع: این گیاه هم در ردیف گیاهان با طبع گرم قرار می‌گیرد که در دفع بلغم تاثیر زیادی دارد.
  • چای گیاهی- میوه‌ای: شما همزمان با درست کردن دمنوش‌های طبع گرم، با آن میوه‌هایی مثل گیلاس، توت و یا انبه را نیز داخل چای دم کنید.
  • دمنوش هل: هل نیز یکی از قویترین دمنوش‌های بلغم زدا محسوب می‌شود. شما می‌توانید هل را در چای مصرف کنید.
قرص بلغم چیست / ایا قرص بلغم لاغر میکند

اضافه کردن ادویه‌های گرم به غذا

یکی دیگر از راههای دفع بلغم از بدن مصرف ادویه‌های گرم همراه با غذاست. فلفل سیاه، زیره، فلفل قرمز و سایر ادویه‌ها در ردیف قویترین بلغم زدا قرار می‌گیرند.

اگر فرصتی برای دم کردن دمنوش‌های گفته شده را ندارید، می‌توانید آن‌ها را همراه با غذا میل کنید. زیرا با این روش هضم غذا سریع‌تر اتفاق می افتد. از سوی دیگر معده سرد و تر هم تقویت می‌شود.

مصرف سبزیجات همراه با غذا

یکی دیگر از راههای دفع بلغم از بدن مصرف سبزیجات گرم همراه با غذاست. سبزیجاتی مثل ترخون، کرفس، ریحان و نعناع گرم هستند. مصرف آن‌ها برای بلغمی مزاج‌ها توصیه می‌شود. این سبزیجات باعث بالا رفتن متابولیسم شده و چربی‌های اضافه بدن را کاهش می‌دهد.

همچنین مصرف چنین سبزیجاتی به دلیل طبع گرم، سردی و تری معده را درمان می کند. از سوی دیگر میزان اشتها را کاهش داده و در لاغری موثر هستند.

غذاهای ملین را کنار نگذارید

ملین‌ها و غذاهای حاوی فیبر هم تاثیر زیادی در لاغری و دفع بلغم از بدن دارند. بلغم همان لزج چسبیده به معده است که مانع از لاغری می‌شود. وقتی غذاهای ملین و حاوی فیبر مصرف کنید، به مرور زمان بلغم از طریق دفع مواد زائد از بدن خارج می‌شود.

بهترین ملین‌ها شامل انجیر خیسانده، آلو و توت است. حتی در فصل زمستان هم می‌توانید این میوه‌های خشک شده را خیس کرده و مجددا مصرف کنید. تاثیر ملین‌ها فقط به دفع بلغم از بدن ختم نمی‌شود. بلکه در بهبود عملکرد سیستم گوارش و درمان یبوست هم کمک می‌کند.

ورزش و لاغری بلغمی‌ها

یکی دیگر از راههای دفع بلغم از بدن داشتن تحرک و فعالیت بدنی است. کم تحرکی نه تنها باعث تجمع چربی‌های اضافه در ناحیه شکم و پهلو می‌شود، بلکه در باقی ماندن طبع سرد و تر هم تاثیر دارد. وقتی ورزش و فعالیت بدنی خود را افزایش می‌دهید، میزان متابولیسم بدن بالا می‌رود. با افزایش میزان گرمای بدن، سرما و تری دفع می‌شود.

برای کسانی که می‌خواهند به شکل درست لاغر شوند، در کنار رژیم غذایی درست، مصرف نوشیدنی‌های گرم و دمنوش‌ها، ورزش هم توصیه می‌شود.

ی دفع بلغم از بدن / قویترین بلغم زدا

سخن پایانی

آنچه گفته شد مختصری از راههای درمان بلغم و لاغری سریع بلغمی‌ها بود. مصرف داروها و قرص بلغم زدا را همیشه به مرحله آخر موکول کنید. میزان بلغم در همه افراد یکسان نیست. برخی به دلیل بلغمی بودن بیش از حد، با روش‌های طب سنتی قادر به دفع بلغم از بدن خود نیستند. بنابراین باید با مشورت پزشک داروهای بلغم زدا مصرف کنند.

همانطور که تاکید کردیم نباید به طور خودسرانه اقدام به مصرف قرص بلغم زدا کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data