بهترین روش های افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی

توسط admin
2371 مشاهده

افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی با چندین تکنیک قابل انجام است. به طوری که با اجرای این توصیه‌ها می‌توانید در مدت کوتاهی به وزن ایده‌آل خود برسید. متابولیسم یا سوخت و ساز به معنای آب شدن سلول‌ها چربی است. هر چقدر بدن قدرت بیشتری در متابولیسم داشته باشد، شما سریع‌تر لاغر می‌شود.
برای اینکه بتوانید با کمک طب سنتی سوخت و ساز بدن را افزایش دهید، تکنیک‌های زیادی وجود دارد. در ادامه به تمامی این روش‌ها می‌پردازیم.

در هر وعده غذایی مقدار زیادی پروتئین مصرف کنید

غذا خوردن می‌تواند تا چندین ساعت سوخت و ساز بدن را افزایش دهد. به این اثر «ترمیک غذا» گفته می‌شود. ترمیک غذا کالری لازم برای هضم و جذب مواد مغذی و دفع مواد زائد را ایجاد می‌کند. این کالری از چربی‌های قبلی بدن تأمین می‌شود. وقتی پروتئین بدن بیشتر باشد، میزان ترمیک غذا هم افزایش می‌یابد. به طوری که بین ۱۵ تا ۳۰ درصد متابولیسم را بیشتر می‌کند.
این در حالیست که چربی‌های ترانس و کربوهیدرات‌ها تنها ۳ درصد باعث افزایش متابولیسم در حین غذا خوردن می‌شوند. همچنین تحقیقات نشان می‌دهد که مصرف پروتئین باعث احساس سیری می‌شود.

یکی از راه‌های افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی نوشیدن آب است. به جای مصرف نوشیدنی‌های قندی، بهتر است آب بنوشید. آب هیچ کالری ندارد و در عین حال متابولیسم را هم افزایش می‌دهد.

آب بیشتری بخورید

یکی از راه‌های افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی نوشیدن آب است. به جای مصرف نوشیدنی‌های قندی، بهتر است آب بنوشید. آب هیچ کالری ندارد و در عین حال متابولیسم را هم افزایش می‌دهد. مطالعات زیادی نشان می‌دهد که نوشیدن نیم لیتر آب می‌تواند سوخت و ساز بدن را در حالت استراحت هم ۱۰ تا ۳۰ درصد به مدت یک ساعت افزایش دهد.
شما وقتی آب را جایگزین نوشیدنی‌های شیرین می‌کنید، همین مورد هم در کاهش چربی‌های اضافه بدن مؤثر است. گفته می‌شود اگر آب خنک میل کنید، کالری سوزی بیشتری اتفاق می‌افتد. زیرا با نوشیدن آب خنک بدن برای گرم کردن به انرژی بیشتری نیاز دارد. بنابراین برای تأمین دمای بدن چربی‌های اضافه را می‌سوزاند.
همچنین نوشیدن آب به پر کردن معده کمک می‌کند. برای افزایش سوخت و ساز بدن می‌توانید آب را نیم ساعت قبل از غذا میل کنید تا غذای کمتری بخورید.

افزایش سوخت و ساز بدن / چگونه متابولیسم را افزایش دهیم

تمرینات ورزشی سنگین انجام دهید

تمرینات ورزشی پرفشار اگر به طور سریع و با شدت زیاد انجام شوند، تاثیر زیادی در کاهش وزن دارند. این ورزش‌ها حتی ساعت‌ها بعد از اتمام همچنان به افزایش سوخت و ساز بدن کمک می‌کنند.
اعتقاد بدنسازها اینست که ورزش‌های هوازی و سنگین نسبت به سایر ورزش‌ها تاثیر بیشتری در سوزاندن چربی‌ها دارد. یک مطالعه بر روی مردان چاق نشان داد که ۱۲ هفته ورزش با ورزش سنگین می‌تواند به کاهش وزن تا ۲ کیلوگرم شود.

بلند کردن وسایل سنگین

بلند کردن وزنه به عضله سازی بدن کمک زیادی می‌کند. برای افزایش متابولیسم بدن باید عضلات بدن را بیشتر کنید. زیرا با عضله‌سازی، میزان متابولیسم هم افزایش می‌یابد. این به این معناست که شما هر روز و حتی در زمان استراحت هم کالری زیادی را از دست می‌دهید. بلند کردن وزنه به حفظ عضلات و افزایش متابولیسم کمک می‌کند.

چگونه متابولیسم را افزایش دهیم / افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی

اگر می‌توانید بیشتر سر پا بایستید

نشستن بیش از حد برای سلامتی شما بد است. این روش حتی باعث گرفتگی عضلات و چاقی شکم می‌شود. برخی از متخصصان پزشکی معتقدند نشستن بیش از حد یک نوع «سیگار کشیدن جدید» است. یعنی نشستن طولانی مدت به اندازه سیگار کشیدن می‌تواند به بدن آسیب بزند.
در زمان نشستن طولانی مدت بدن کالری کمتری را می‌سوزاند. این موضوع باعث افزایش وزن و چاقی بخصوص در ناحیه پهلو و شکم می‌شود. پس اگر مجبور به نشستن بیش از حد هستید، در بین کار سعی کنید سر پا بایستید. همچنین میتوانید یک میز ایستاده هم تهیه کنید تا در حین کار برخی از امور را به صورت ایستاده انجام دهید.

نشستن بیش از حد برای سلامتی شما بد است. این روش حتی باعث گرفتگی عضلات و چاقی شکم می‌شود. برخی از متخصصان پزشکی معتقدند نشستن بیش از حد یک نوع «سیگار کشیدن جدید» است.

چای سبز و افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی

برای بالا بردن متابولیسم بدن می‌توانید چای سبز و چای اولونگ بنوشید. این دو نوع چای سوخت و ساز بدن را تا ۵ درصد افزایش می‌دهد. این دو چای می‌تواند چربی‌های اضافه بدن را به اسید‌های چرب اشباع نشده تبدیل کند. در عین حال چربی‌سوزی را بین ۱۰ تا ۱۷ درصد افزایش می‌دهد. ن
چای سبز و چای اولونگ باعث تقویت متابولیسم بدن می‌شود. در عین حال آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن‌ها سیستم ایمنی را قوی‌تر می‌کند. پس همزمان با لاغری، بدن هم قدرتمند می‌شود.

برای اینکه بتوانید با کمک طب سنتی سوخت و ساز بدن را افزایش دهید،

غذاهای تند و گرم بخورید

قلقل حاوی کپسایسین است این ماده باعث افزایش سوخت و ساز بدن در طب سنتی می‌شود. شما وقتی فلفل می‌خورید ۱۰ کالری اضافه در هر وعده غذایی از بین می‌رود. البته تاثیر فلفل قرمز در کاهش وزن برای مردان نسبت به زنان بیشتر است. البته بی‌اشتهایی در نتیجه مصرف فلفل قرمز خیلی ناچیز است. با این وجود در بالا بردن متابولیسم بدن تاثیر دارد.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data