رژیم لاغری سریع برای بلغمی ها با طب سنتی

توسط مریم کوهشاری
82397 مشاهده

آنچه در این مقاله می‌خوانید، تحت عنوان طب سنتی شناخته می‌شود و الزاما پشتوانه علمی معتبری ندارد. ما برای آشنایی شما با این مفاهیم، مقاله مذبور را تولید کرده ایم.

لاغری سریع بلغمی ها با طب سنتی با توجه به روش‌های خاصی توصیه‌ می‌شود. این در حالیست که بسیاری از افراد نسبت به آن بی‌توجه هستند. هر فرد قبل از اقدام به لاغری ابتدا باید مزاج خود را بشناسد. زیرا چاقی و لاغری افراد با توجه به مزاج آن‌ها بروز می‌کند. افراد بلغمی نیزبه دلیل شرایط خاص جسمانی خاصی که دارند، روند لاغری در آن‌ها با دیگران متفاوت است. افراد بلغمی دارای پوست سفید، موهای کم پشت و بدن چاق هستند. این افراد به مصرف ادویه و شیرینی علاقه‌ی زیادی دارند. آن‌ها به مصرف ترشی و غذاهای سرد تمایل زیادی نشان نمی‌دهند. به همین دلیل در معرض چاقی قرار می‌گیرند. رژیم لاغری این گروه افراد باید با توجه به مزاج آن‌ها باشد.

 • راهکار لاغری سریع بلغمی ها
 • مصرف چربی‌های سالم و ورزش برای افراد بلغمی
 • تأمین آب مورد نیاز بدن در افراد بلغمی
 • غذاهای مضر برای افراد بلغمی
 • توصیه‌‌های طب سنتی برای لاغری موضعی در بلغمی‌ها
 • مصرف دمنوش در افراد بلغمی
 • راه حل لاغری سریع در افراد بلغمی
رژیم لاغری سریع بلغمی ها نیز مثل سایر افراد همراه با صرف برخی از دمنوش‌هاست

افراد بلغمی دارای بدن درشت و چاق هستند. به همین دلیل لاغرشدن آن‌ها سخت‌تر از افراد غیربلغمی است. از نظر طب سنتی بدن این گروه از افراد دارای رطوبت زیادی است. بلغمی‌ها به موادغذایی سرد مثل میوه و سبزیجات علاقه‌ی زیادی ندارند.

راهکار لاغری سریع بلغمی ها

افراد بلغمی دارای بدن درشت و چاق هستند. به همین دلیل لاغرشدن آن‌ها سخت‌تر از افراد غیربلغمی است. از نظر طب سنتی بدن این گروه از افراد دارای رطوبت زیادی است. بلغمی‌ها به موادغذایی سرد مثل میوه و سبزیجات علاقه‌ی زیادی ندارند و به موادغذایی حیوانی از جمله، گوشت تمایل بیشتری نشان می‌دهند.
حتی اگر یک فرد بلغمی موادغذایی سرد هم مصرف کند، بدن او قادر به پذیرش این موادغذایی نیست. تکرر ادرار، سردی و رطوبت بدن در نتیجه‌ی مصرف موادغذایی سرد در افراد بلغمی است. به همین دلیل این افراد به رژیم غذایی مخصوص نیاز دارند.

مصرف چربی‌های سالم و ورزش برای افراد بلغمی

یکی از روش‌های لاغری سریع بلغمی ها مصرف چربی‌های سالم است. به دلیل طبع سرد، این افراد به مصرف چربی نیاز دارند. اما بهتر است از مصرف چربی‌های حیوانی خودداری کنند. همچنین این افراد باید ورزش را در برنامه‌ی روزانه‌ی خود بگنجانند. بهترین ورزش‌ برای بلغمی‌ها، حرکات مخصوص شکمی از جمله دراز و نشست، پیاده‌روی و ورزش‌های کششی است. این ورزش‌ها از تجمع چربی در قسمت‌های خاص بدن مثل شکم، پهلو و ران جلوگیری می‌کند.

لاغری سریع بلغمی ها با طب سنتی با توجه به روش‌های خاصی توصیه‌ می‌شود.

اگرچه بلغمی‌ها برای تأمین آب مورد نیاز بدن خود تمایل زیادی به نوشیدن نوشابه و آب‌میوه‌های صنعتی نشان می‌دهند. اما مصرف این نوع نوشیدنی‌ها نه تنها آب بدنشان را تأمین نمی‌کند، بلکه باعث چاقی در آن‌ها نیز می‌شود.

تأمین آب مورد نیاز بدن در افراد بلغمی

قاعدتاً بدن افراد بلغمی هم به آب نیاز دارد. اما این افراد در زمان تشنگی باید فقط آب میل کنند. اگرچه بلغمی‌ها برای تأمین آب مورد نیاز بدن خود تمایل زیادی به نوشیدن نوشابه و آب‌میوه‌های صنعتی نشان می‌دهند. اما مصرف این نوع نوشیدنی‌ها نه تنها آب بدنشان را تأمین نمی‌کند، بلکه باعث چاقی در آن‌ها نیز می‌شود. یک توصیه‌ی مهم برای لاغری سریع در بلغمی ها خودداری از مصرف سبزی‌های پرآب مثل کاهو و سبزی است. مصرف بیش از حد این موادغذایی باعث زیاد شدن دفعات ادرار و دفع آب بدن می‌شود.

غذاهای مضر برای افراد بلغمی

کسانی که مزاج بلغمی دارند، باید از مصرف بیش از حد برخی از موادغذایی خودداری کنند. از جمله‌ی این موادغذایی می‌توان به میوه‌ی‌ترش و کال، نارنگی، کیوی، خیارپوست کنده، لیمو شیرین، سوپ جو با زنجبیل و روغن نباتی، کره گیاهی، نوشابه، برنج، غذاهای لبنیات، سرکه، گوشت سفید، چای، قهوه، نسکافه، ترشی و لیته، شور، سیب زمینی، عدس، قارچ، گوشت گاو و گوساله، سوسیس و کالباس و فست‌فود اشاره کرد.

رژیم لاغری سریع برای بلغمی ها با طب سنتی

توصیه‌‌های طب سنتی برای لاغری موضعی در بلغمی‌ها

طب سنتی برای افراد بلغمی مزاج توصیه‌های مفیدی دارد. این افراد برای لاغری نباید وعده‌های غذایی از جمله شام را حذف کنند. در عین حال نخوردن برخی از غذاها از جمله گوشت، سبزیجات و میوه‌ نیز به بدن آن‌ها آسیب می‌رساند. از جمله غذاهایی که در طب سنتی برای این گروه از افراد توصیه شده است، می‌توان به سبزیجات (کرفس، نعناع، ریحان، جعفری، ترخون و مرزه)، کلم، مارچوبه، نخود، گردو هندی، قدومه شیرازی، کدو حلوایی، لیموترش و گندم اشاره کرد. لاغری سریع بلغمی ها با وجود مصرف گوشت (شتر، گوسفند، کبوتر، سار و گنجشک) کامل می‌شود. این افراد نباید مصرف ادویه‌جات (هل، دارچین، زنجبیل، زیره، زعفران، زنیان، سیر، موسیر و خردل) را فراموش کنند.

طب سنتی برای افراد بلغمی مزاج توصیه‌های مفیدی دارد. این افراد برای لاغری نباید وعده‌های غذایی از جمله شام را حذف کنند. در عین حال نخوردن برخی از غذاها از جمله گوشت، سبزیجات و میوه‌ نیز به بدن آن‌ها آسیب می‌رساند.

مصرف دمنوش در افراد بلغمی

رژیم لاغری سریع بلغمی ها نیز مثل سایر افراد همراه با صرف برخی از دمنوش‌هاست. دمنوش‌هایی مثل چای ترش باعث افزایش متابولیسم بدن همه‌ی افراد (سردمزاج و گرم‌مزاج) می‌شود. این گیاه دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان است که به چربی‌سوزی بدن کمک می‌کند. این گیاه را می‌توانید از عطاری تهیه کنید.

رژیم لاغری سریع بلغمی ها در کوتاه ترین زمان

راه حل لاغری سریع در افراد بلغمی

افراد بلغمی که قصد دارند دارند در کوتاه مدت لاغر شوند، باید از رژیم بلغمی پیروی کنند. رژیم لاغری سریع برای بلغمی ها عبارت است از:

 • استخر و شنا باعث افزایش وزن در افراد بلغمی می‌شود. بنابراین یک توصیه‌ی مهم برای این افراد، استفاده از سونای خشک است.
 • خواب در زمان سحر باعث افزایش وزن در بلغمی‌ها می‌شود. افراد بلغمی مزاج باید در ساعات اولیه‌ی شب بخوابند و صبح زود، قبل از طلوع آفتاب بیدار شوند.
 • هضم وعده‌ی غذایی ناهار در بلغمی‌ها به سختی انجام می‌شود. پس بهتر است مصرف غذا در ناهار کمتر شود و یا این وعده را حذف کنند. ترک ناهار باعث کاهش سودا در افراد بلغمی می‌شود. در نتیجه به کاهش وزن در آن‌ها کمک می‌کند. اما وعده‌ی عصرانه را جایگزین آن کنند.
 • برای لاغری سریع بلغمی ها باید صبحانه را کامل میل کنند. شام هم باید در ساعات اولیه‌ی شب و یا در زمان غروب صرف شود.

رژیم‌های مورد تایید سایت کرفس، بر مبنای کالری‌شماری است و تمامی رژیم‌های مبتنی بر طب سنتی مورد تایید ما نیست.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

۶۸ نظرات

Avatar
مریم فروردین ۹, ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۷ ب٫ظ

من طبعم سرده و خشک. نمیدونم میشه بلغمی با نه اصلا سرده و تر نیستم
من صبح ها شدن کرسنگی بیدار میشم با خوردن ماهی و دوغ سردی میشم
به گوشت قرمز علاقه خاصی ندارم ولی هفته یکی دوبار میخورم از خوردن سبزیجات و حبوبات لذت میبرم غذایی دریایی دوست دارم به شکلات و شرینی حرص ندارم اصلا بیشتر خرما انجیر و کشمش و… رو‌میارم
برای همین با خودندن مطالب شما دچار گنگی شدم میشه راهنمایی بفرمایید

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری فروردین ۹, ۱۳۹۹ - ۸:۱۰ ب٫ظ

بلغمی یعنی سرد و مرطوب. چون یکی از خلطهای بدنشون زیاد هست. شما طبع سردی دارید اما ممکنه تر نباشه و در زیر دسته بلغمی محسوب نشید. ولی یک نکته رو هم فراموش نکنید که یک گروه مثل بلغمی یا صفراوی و سودایی ممکنه تمامی این خصوصیات رو با هم نداشته باشه اما ۸۰ تا ۹۰ درصد رو داشته باشه. شما طبع سرد دارید اما در تر یا خشک بودن باید موارد بیشتری بررسی بشه

پاسخ
Avatar
مریم فروردین ۳۱, ۱۳۹۹ - ۶:۰۶ ب٫ظ

سلام من متولد آبان ۵۶ هستم و از سال ۸۶ مبتلا به بیماری ام اس شدم تمام اون چیزهایی که نوشته شده راجع به افراد بلغمی رو من دارم چاقی شکم و پهلو و ران بی اشتهایی و …. ولی باز شک دارم آیا واقعا من جزء افرا د بلغمی حساب میشم ؟

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۱, ۱۳۹۹ - ۴:۵۶ ق٫ظ

سلام دوست عزیز. براتون آرزوی سلامتی دارم. اگر سرد و تر هستید برای بهبودی حالتون حتماً باید غذاهای گرم میل کنید. از طریق لینک زیر راه های تشخیص مزاج خودتون رو بخونید
https://blog.karafsapp.com/medical/medical-hints/temperament/
براتون آرزوی صحت و سلامتی رو دارم

پاسخ
Avatar
Zaratttt اردیبهشت ۵, ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۲ ب٫ظ

سلام من فقط یکم پهلو و شکم دارم ،و بیشتر وقتا دست و پاهام سرده و معدم سوزش داره و بین شکم و معدم خط افتاده انگار ک از هم جدا هستن(که بعضیا بهم میگن غمباده) ایا اینم جزو اندام بلغمی محسوب میشه؟؟ داروی خاصی نداره ؟؟ چون‌من خودم ورزشکارم و ورزش رک همیشه انجام میدم اما میخام سریع تر جواب بگیرم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۶, ۱۳۹۹ - ۳:۵۱ ق٫ظ

سلام دوست عزیز. طبق فرمایشاتی که کردین شما جزء بلغمی ها محسوب میشین. این مزاج بیماری نیست که براش دارو مصرف کنید. شما فقط باید غذاهای سرد رو کنار بذارید به جاش غذاهای گرم میل کنید. اگر مجبور خوردن غذای سرد در برخی از مواقع هستید (ماهی، لبنیات، برنج و …) در کنارش خرما و کشمش مصرف کنید.

پاسخ
Avatar
rezaei اردیبهشت ۸, ۱۳۹۹ - ۳:۲۷ ب٫ظ

سلام،من مزاج سرد وتر دارم….اگه بخوام از غذاهای گرم استفاده کنم،تا چه مدت طولش بدم..منظورم اینه ک باید همیشه رعایت کنم،یا تا ی مدته فقط؟؟
درضمن من قبلا طبع بدن گرمی داشتم،تازگیا علائم سرد وتری پیدا کردم
ینی میشه ی فرد مزاجش تغییر کنه؟؟

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۸, ۱۳۹۹ - ۴:۲۰ ب٫ظ

سلام تغییراتی که در رژیم غذایی وجود داره به مرور زمان روی مزاج تاثیر میذاره. سن یکی از عوامل تاثیرگذار در تغییر مزاج هست. در سنین بین ۳۰ تا ۴۰ سال اغلب مزاج گرم و خشک هست که با افزایش سن به سمت تر و سردی گرایش پیدا میکنه. البته اگر شما جوان هستید، به دلیل مصرف غذاهای سرد ، مزاج شما تغییر کرده

پاسخ
Avatar
rezaei اردیبهشت ۸, ۱۳۹۹ - ۸:۲۴ ب٫ظ

بله من ۲۰ساله هستم…حالا برای رفع این سردی تا چه مدت باید رعایت کنم که برطرف شه؟؟یک یا دو ماه کافیه؟؟
ممنون بابت پاسخگوییتون

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۹ - ۶:۳۰ ق٫ظ

دوست عزیز عوامل دیگه‎ای غیر از تغذیه هم مؤثر هست. از جمله اب و هوا. در آب و هوای سرد و کوهستانی، مزاج بلغم بر روی بدن چیره میشه. فصل گرم سال میتونه سریع‎تر به رفع مزاج بلغمی کمک کنه. همینطور مناطق آب و هوایی گرم و خشک. برعکس در فصول سرد سال و مناطق مرطوب به این تشدید این مزاج دامن میزنه. بنابراین نمیتونیم مشخص کنیم

پاسخ
Avatar
rezaei اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۹ - ۲:۰۹ ب٫ظ

ممنون از وقتی که گذاشتین..

Avatar
الهه بانو اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷ ب٫ظ

سلام،بله میشه ادم مزاجش عوض بشه

پاسخ
Avatar
آتنا تیر ۷, ۱۳۹۹ - ۸:۲۹ ق٫ظ

سلام من خیییلی گرمایی هستم در حدی که گرما سریع باعث سرخ شدنم میشه و حالم بد میشه حتی تو زمستون خییلی سردم نمیشه بخاطر همین همیشه چیزهای طبع سرد استفاده میکنم تابستون تخم شربتی و خاکشیر همیشه تو آب خوردنم هست ولی شکم و پهلوی چاقی دارم خییییلی بدن نفاخی دارم اشتهام زیاده معده ام بعضی غذاهارو دیر هضم میکنه و چند ساله مشکل معده دارم و سالهاست هیچ رژیم غذایی روم جواب نداد و الان ۵۰ روزه تو رژیمم ولی وزن کم نکردم

پاسخ
Avatar
سحر کمالی اردیبهشت ۱۰, ۱۳۹۹ - ۷:۲۶ ب٫ظ

سلام ۲۹سالم پایین تنم چاق و همه روش استفاده کردم لاغر نمیشم و همه وی میخرم یعنی سرد گرم و علاقه یه شیرینی تنقلات زیاد دارم بنظرتون بلغمی هستم باید چکار کنم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹ - ۷:۱۵ ق٫ظ

سلام دوست عزیز شما باید تمامی علائم و نشانه‌های مزاج گرم و سرد رو مطالعه بفرمایید. فقط با چند علامت نمیشه تشخیص درستی داد.

پاسخ
Avatar
الهه بانو اردیبهشت ۱۲, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۷ ب٫ظ

سلام غلبه شدید بلغم داری و باید درمان شی

پاسخ
Avatar
تی تی اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۹ - ۴:۲۶ ب٫ظ

من قبلا دکتر طب سنتی رفتم و بهم مثل مطلب شما رژیم داد بعد من ول کردم ولی دوباره خودم شروع کردم، بلغمی شدید هستم و هزاران راه برای لاغری امتحان کردم ولی فهمیدم بخاطر طبعم هیچی روم اثر نمیکنه، الان تو چندروز یک کیلو اضافه کردم بجای اینکه کم کنم، و دوتا مشکلم دارم اینکه اشتهام خیلی زیاده ولی هرچی میخورم مصلح میخورم باهاش و اینکه خیلی وسط غذا و بعدش تشنم میشه، میشه کمکم کنین لاغر شم آخه یعنی چی ک تو چند روز ی کیلو اضافه کردم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۹ - ۶:۰۸ ب٫ظ

خوب ممکنه کالری بیشتری دریافت کرده باشید و از اون طرف فعالیت بدنی شما کمتر شده باشه به این موضوع هم فکر کنید. در عین حال به دلیل داشتن مزاج بلغمی باید مصرف غذاهای سرد و چرب خودداری کنید. چون باعث چاقی شکم و پهلو میشه برای شما

پاسخ
Avatar
پریسا اردیبهشت ۲۹, ۱۳۹۹ - ۸:۲۷ ب٫ظ

سلام مزاج من فوق العاده گرم هستش بطوری حتی با بو کردن پونه به تهوه می‌افتم چه برسه بخورم و بدنم کلا واکنش بدی ب گرمی داره و از طرفی هم بطرز عجیبی چاق شدم و ورزش رو هم سخت پیگیرم ولی دقیقا ی نوار چربی زیااد دور شکمم و پهلوهام ایجاد شده بنظرتون من باید چه کار کنم ؟؟ لاغر هم نمیشم 🤦🏻

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۳۰, ۱۳۹۹ - ۴:۰۰ ق٫ظ

سلام دوست عزیز اگر دموی مزاج (گرم و تر ) هستید با کاهش غذا در وعده ناهار، کاهش جدی گرمی‌ها بویژه گرم و ترها، ترک آب یخ خوردن و ترک نوشیدن آب بین غذا، روغن‌مالی روی شکم هر شب با روغن سیاه دانه رژیم لاغری و ورزش رو ادامه بدین

پاسخ
Avatar
ستاره اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ - ۰:۳۲ ق٫ظ

سلام من مزاج سرد و تر دارم ‌‌‌‌. اندامم خوبه ولی فقط شکم و پهلو دارم. و این آزاردهنده است واسم. خیلی هم به خواب علاقه دارم و به سختی صبح ها از خواب بیدار میشم . سستی و بی‌حالی دارم . لطف کنید بفرمایید من چکار کنم که طبعم متعادل و اصلاح بشه.

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری اردیبهشت ۳۱, ۱۳۹۹ - ۳:۱۷ ق٫ظ

سلام دوست عزیز شما باید غذاهای گرم بخورید. مثلا پنیر رو با گردو. در غذاها زردچوبه، فلفل و ادویه رو فراموش نکنید.
خرما و عسل طبیعی یکی از بهترین غذاها برای بلغمی مزاج هاست

پاسخ
Avatar
بتى تیر ۴, ۱۳۹۹ - ۶:۳۱ ب٫ظ

سلام
من فردی هستم که بدنم همیشه گرمه ، از هوای خنک لذت می برم ، هوای گرم منو کلافه میکنه، خوابم خیلی سبکه ، شب دیر به خواب میرم ( فقط زمانی که خیلی خسته باشم زود میخوابم) خیلی زود عصبانی میشم و زود هم پشیمون،سریع و بلند حرف میزنم، رگ های دستم برجسته هست ، موهام کمی حالت داره و رشدش تقریبا خوبه، با خوردن خرما و یا گردو حالم بد میشه و احساس میکنم دلم میلرزه، اما مشکل من اینه که شکم و پهلو و ران چاق دارم ، معده ام سوزش داره و اصطلاحاً مى جوشه مخصوصا با خوردن سردى بیشتر میشه و آروغ میزنم، بیشتر از چند کیلو نمى تونم وزن کم کنم و زود وزن کم شده بر مى گرده در ضمن قدم ١۵٨ و وزنم ٧٩ کیلو هست
لطفا منو راهنمایى کنید چکار کنم

پاسخ
Avatar
م.ط خرداد ۷, ۱۳۹۹ - ۲:۵۷ ب٫ظ

با سلام من سیستم بدنم بلغمیه ولی نمیدونم چرا گرمی که میخورم جوش میزنم و انگار کبدم با گرمی نمیسازه
اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید?

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۷, ۱۳۹۹ - ۵:۱۲ ب٫ظ

جوش‌ها مزاج دارند اگر نوک تیز باشه و اطرافش خارش داشته باشه، از گرمیه و جوش‌های که مفتح و عدسی شکل هستند بخاطر مزاج سرد هست پس باید معده رو با موادغذایی گرم تقویت کنید.
همچنین اگر به طور مداوم گرمیجات بخورید بخاطر اینکه بلغمی هستید، باعث جوش میشه. بدن به استراحت هم نیاز داره

پاسخ
Avatar
اتوسا خرداد ۹, ۱۳۹۹ - ۸:۱۹ ق٫ظ

سلام من اتوسا هستم هنوززمطمئن نیستم طبعم بلغمی است برای همین خواستم ازتون سوال بپرسم تا مطمئن بشم.🙏🏻من یبوست شدید دارم و روزاته ۷-۸ سی لاکس می خورم، میل به شیرینی و شکلات دارم اهل غذا خوردن نیستم ،ریزش مو شدید دارم، تیرویید کم کار و بیماری ارتریت روماتویید دارم. بی خوابی شدید دارم و خواب سبک 🙈خلاصه کل انرژی روزانه من از شکلات است ممنون می شم کمکم کنید

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۹, ۱۳۹۹ - ۳:۴۴ ب٫ظ

اتوساجان براساس اطلاعاتی که دادین نمیتونیم مزاج شناسی کنیم. ریزش مو میتونه به دلیل کمبود آهن یا اسید فولیک باشه. کم کاری تیروئید ممکنه دلایل دیگری داشته باشه و حتی یبوست هم ممکنه بخاطر کمبود فیبر بدن باشه.

پاسخ
Avatar
Sanaz خرداد ۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۶ ب٫ظ

سلام خسته نباشید من تازه در مورد اختلال بلغمی اطلاع پیدا کردم وتقریبا تمام ویژگی هایی ک بیان شده رو دارم و به تازگی دچار حالت تهوع های زیاد و معده درد و احساس سنیگینی در قسمت معده شدم.چند سالی هست ک ب خاطر اینکه اسید معده زیادی دارم و ادم عصبی هستم داروی معده استفاده میکنم البته بطور پراکنده و زمانی ک عصبی هستم یا استرس دارم خیلی پرخوراک میشم میشه راهنمایی کنین ک چطور میشه از شر اضافه وزن ک فقط در قسمت شکم و پهلو هست راحت بشم؟
باتشکر

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۱۰, ۱۳۹۹ - ۶:۴۹ ق٫ظ

سلام دوست عزیز شما میتونید این مقاله رو بخونید اطلاعاتش بهتون کمک میکنه https://blog.karafsapp.com/fitness/phlegmatic/

پاسخ
Avatar
صحرا خرداد ۱۲, ۱۳۹۹ - ۵:۰۴ ق٫ظ

سلام خسته نباشید
من طبع بلغمو مطالعه کردم خیلی شبیه چیزهایی بود ک خونده بودم
یکیش کم شدن موی سر شکم پهلو نفغ
منتهی یجا نوشته بود ک خیلی مصرف شیرینی جات دارن ،و از لبنیات مث شیر ماست پنیر فراری ام زیاد مصرف نمیکنم و اینکه
من شیرین زیاد دوست ندارم این منو به شک انداخته
لطفا راهنمایی کنید

پاسخ
Avatar
Sahra خرداد ۱۲, ۱۳۹۹ - ۵:۰۶ ق٫ظ

سلام خسته نباشید
من طبع بلغمو مطالعه کردم خیلی شبیه چیزهایی بود ک خونده بودم
یکیش کم شدن موی سر شکم پهلو نفغ
منتهی یجا نوشته بود ک خیلی مصرف شیرینی جات دارن ،و از لبنیات مث شیر ماست پنیر فراری ام زیاد مصرف نمیکنم و اینکه
من شیرین زیاد دوست ندارم این منو به شک انداخته
لطفا راهنمایی کنید چه غذاهای مصرف کنم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۱۲, ۱۳۹۹ - ۶:۲۱ ق٫ظ

https://blog.karafsapp.com/fitness/phlegmatic/ مطالعه بفرمایید جواب سوالتون هست

پاسخ
Avatar
مژده خرداد ۱۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷ ق٫ظ

سلام،دمنوشهای لاغری مناسب طبع سردوتر چی هست؟

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۱۹, ۱۳۹۹ - ۲:۱۶ ب٫ظ

دمنوش زنجبیل ، آویشن ، دارچین ، به لیمو، بابونه، بهارنارنج ، گل گاوزبان،

پاسخ
Avatar
فاطمه خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۴:۴۰ ق٫ظ

سلام من متولد اردیبهشت هستم
کاملا احساس میکنم ک بدنم به اب بیشتر نیاز داره … ولی فقط در موقع نیاز اب میخورم
علاقه ای به ترشی و … ندارم … هر چیزی که طبعش سرد باشه بخورم دچار مشکل میشم … هندونه و خیارسبز و …
دست و پام همیشه سرده
علاقه دارم شبا زود بخوابم و صبح زود پاشم
مدتی هست شکمم بزرگ شده درحالیکه وزنم ثابت مونده و ۵۲ کیلو ام
گاهی دست میزارم رو شکمم سرده
بنظر خودم بلعمی ام
چیکار کنم بنظرتون
خلقم هم اومده پایین راستی

پاسخ
Avatar
فاطمه خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۴:۴۱ ق٫ظ

سلام من متولد اردیبهشت هستم
کاملا احساس میکنم ک بدنم به اب بیشتر نیاز داره … ولی فقط در موقع نیاز اب میخورم
علاقه ای به ترشی و … ندارم … هر چیزی که طبعش سرد باشه بخورم دچار مشکل میشم … هندونه و خیارسبز و …
دست و پام همیشه سرده
علاقه دارم شبا زود بخوابم و صبح زود پاشم
مدتی هست شکمم بزرگ شده درحالیکه وزنم ثابت مونده و ۵۲ کیلو ام
گاهی دست میزارم رو شکمم سرده
بنظر خودم بلعمی ام
چیکار کنم بنظرتون
خلقم هم اومده پایین راستی به شیرینی خیلی علاقه داشتم و دارم و موهامم ریزش پیدا کرده

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۵:۰۹ ق٫ظ

فاطمه جان شما قسمت دمنوش ها و غذاهایی مناسب بلغمی ها رو بخونید:
https://blog.karafsapp.com/recipe/damnoosh/drink-for-phlegm/
https://blog.karafsapp.com/fitness/phlegmatic/

پاسخ
Avatar
Fatemeh خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۸ ق٫ظ

سلام من ۳۵سالمه میخواستم ببینم چجوری باید مزاج خودمو بشناسم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری خرداد ۲۰, ۱۳۹۹ - ۴:۰۷ ب٫ظ پاسخ
Avatar
مجتبی تیر ۴, ۱۳۹۹ - ۶:۴۵ ق٫ظ

درود برشما
بنده همسری دارم ۳۰ ساله
آرزوی ایشان لاغر شدن تا حدود۶۵کیلو است
وزن فعلی ایشان ۸۶کیلو
با توصیحاتی که شما دادید بلغمی مزاج هست وبا اینکه خوراک خیلی کمی دارد وهمچنین فعالیت زیاد و پیاده روی هر روزه با این حال بهد از کم کردن ۴یا۵کیلو وزنش کمتر نمیشود و این عامل باعث سردرگمی و افسردگی زیاد شده است.
اگر امکان دارد ایشان را راهنمایی کنید

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری تیر ۴, ۱۳۹۹ - ۷:۱۲ ق٫ظ

سلام ایشون باید برای درمان مزاج بلغمی اقدام کنن. اول سردی و تری خودشون رو برطرف کنن و بعد اقدام به ورزش و رژیم غذایی کنن. میل کردن غذاهای گرم و خشک توصیه می شه. توصیه میکنم این دو مطلب رو برای رفع بلغم حتما بخونن
https://blog.karafsapp.com/recipe/damnoosh/drink-for-phlegm/
https://blog.karafsapp.com/fitness/phlegmatic/

پاسخ
Avatar
آتنا تیر ۷, ۱۳۹۹ - ۸:۳۶ ق٫ظ

سلام من ۳۴ سالمه خیییلی گرمایی هستم طوری که تو فشار گرما فشارم بالا میره و سرخ میشم خوردنی های خنکی مصرف میکنم تو فصل گرما همیشه تو آب تخم شربتی و خاکشیر میریزم و چند ساله معده درد دارم تقریبا همیشه نفخ دارم اندام درشت و شونه های پهن دارم و شکم و پهلوی چاق ، شکمم بزرگ و دقیقا دو تیکه اس ، چندین ساله هر رژیمی میگیرم جواب نداد و الان هم ۵۰ روزه تو رژیمم واصلا وزن و سایز کم نکردم ، بلغمی هستم؟؟ باید چیکار کنم ؟؟؟

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری تیر ۸, ۱۳۹۹ - ۶:۵۱ ق٫ظ

عزیز دل وقتی گرمایی هستید دیگه بلغمی محسوب نمیشید. بلغمی یعنی مزاج تر و سرد

پاسخ
Avatar
مرادی تیر ۱۲, ۱۳۹۹ - ۴:۲۳ ق٫ظ

باسلام،خانمی ۴۲ ساله هستم با قد۱۶۷ و وزن ۵۷،شکم و پهلو دارم و به هیچ طریقی این شکم و پهلو ازبین نمیره،کم کاری تیروئید دارم و ریزش مو که سالها با اون درگیرم و هیچ دارویی بهش جواب نمیده،یبوست شدید دارم که از ۱۶ سال پیش پس از زایمان دومم هنوز باهاش درگیرم ،وقتی غذا میخورم اصلا هضم نمیشه و من هیچوقت احساس گرسنگی ندارم و همیشه سیرهستم و دقیقا علائم بلغم رو دارم همیشه احساس خستگی میکنم و همه کارهام رو دراوج خستگی انجام میدم،گرمی هم مثل خرما و حلواارده و ادویه های گرم هم میخورم ولی تاثیری نداشته

پاسخ
Avatar
سارا الطافی تیر ۱۳, ۱۳۹۹ - ۲:۴۴ ب٫ظ

سلام خانم دکتر ببخشین من میخوام مزاجم رو بدونم تا شما لطفکنین راهکار لاعری بهم ارایه بدین ممنون میشم راهنماییم کنین

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری تیر ۱۳, ۱۳۹۹ - ۳:۲۲ ب٫ظ

سلام بنده دکتر نیستم. این ۲ مطلب رو حتما بخونید:
https://blog.karafsapp.com/medical/medical-hints/temperament-survey/
https://blog.karafsapp.com/medical/medical-hints/temperament/

پاسخ
Avatar
عسل تیر ۱۵, ۱۳۹۹ - ۶:۲۳ ق٫ظ

سلام ببخشید من طبع اصلیه بدنم بلغمی هست ولی دچار سو مزاج سودا شدم. برای درمان چه کاری باید انجام بدم؟

پاسخ
Avatar
shahin تیر ۱۵, ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۹ ب٫ظ

سلام خسته نباشید

من تقریبا ۱۹سالمه و حدود ۱۱۰کیلو هستم قدم ۱۷۹سانتی متره

الگوی چاقی من گلابیه و چربی های خیلی زیادی رو قسمت ران و باسنم هستش

میخوام لاغر کنم چه ورزش هایی رو انجام بدم چه چیز هوایی رو نخورم

لطفاً راهنمایی کنید

پاسخ
Avatar
Ana تیر ۱۶, ۱۳۹۹ - ۷:۲۰ ق٫ظ

سلام من همیشه سردمه مخصوصا قسمت پا بیماری ارتریت هم دارم اشتهام کمه علاقه خاصی به خوردن ترشی و لبنیات دارم و ادویه‌جات..با رژیم سخت و ورزش سخت بازم شکم دارم با خوندن مطالب شما هنوزم نمیدونم مزاجم چی هستش و علاقه خیلی شدیدی ب چیزای گرمی و غذاهای داغ دارم لطفا شما کمک کنید تا متوجه مزاجم بشم

پاسخ
Avatar
مصطفی تیر ۲۶, ۱۳۹۹ - ۲:۵۶ ق٫ظ

سلام
من همه این چیزایی که درمورد طبع گرم و سرد و… رو خوندم سردرگم شدم،انگار هم خصوصیلت گرم رو دارم هم سرد
من بدنم خیلی گرم و داغه ،جوری که به بدنم وقتی دست میزنن فکر میکنن تب دارم،زود هم عصبی میشم و بعدا پشیمون میشم، ریزش مو دارم و نازکه موهام،خیلی عرق میکنم مخصوصا توی خواب،بدنم هم نرمه فک کنم رطوبتش بالاست،شکم و پهلو دارم و چندتا غده توی بدنم هست که دکتر رفتم گفتن مشکلی نیست غده چربی هستش و توی آدمای چاق هم هستش این مورد،توی زمستون پاهام خیلی سرد میشه فقط اونم بیرون بودنی منطقه زندگیمون کوهستانیه،دفع ادرارم هم یکم زیاده،مخصوصا بعد اینکه از حموم درمیام،البته علاقه شدیدی هم به چایی دارم و زیاد میخورم،شبا هم اکثرا دیر میخوابم مگه اینکه خسته باشم و شدید خوابم بیاد،ولی روزانه فک نکنم بیشتر از ۸ ساعت بخوابم
میخواستم اگه امکانش باشه بگین من چیکار کنم 🙏🌹

پاسخ
Avatar
مصطفی تیر ۲۶, ۱۳۹۹ - ۳:۰۸ ق٫ظ

یه موردی جاموند که نگفتم،دفع ادرارم توی سرما هم بیشتر میشه،نفخ هم دارم
قدم ۱۶۸ و وزنم ۸۰ کیلو،دستام و پاهام لاغره،شکم و پهلو چاق
یه بار هم رژیم چند سال پیش گرفتم تقریبا توی دوماه نیم ۱۲ کیلو کم کردم که اونموقع متوجه شدم موهام میریزه و اعصابم خورد شد رژیم و پیاده روی رو قطع کردم دوباره وزنم برگشت به حالت قبل یعنی ۸۰ کیلو شدم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری تیر ۲۶, ۱۳۹۹ - ۵:۴۴ ق٫ظ

سلام با توصیفاتی که کردین شما بلغمی نیستین. دفع ادرار در سرما زیاد میشه و کاملا طبیعیه. چای یه دمنوش سرد هم که خوردنش دفعات دفع ادرار رو زیاد میکنه. اینکه شما در منطقه کوهستانی زندگی می کنید که دیگه بیشتر تاثیر گذاشته. ریزش مو میتونه به خاطر موارد دیگه ای باشه. سردی شما بخاطر بلغم نیست به خاطر شرایط زندگیتون هست

پاسخ
Avatar
ساراناظمی تیر ۲۹, ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۸ ب٫ظ

سلام وقت بخیر
من چطور میتونم رژیم برای لاغری وبرای طبع سرد وتر بگیرم؟

پاسخ
Avatar
ارزو مرداد ۴, ۱۳۹۹ - ۹:۱۰ ب٫ظ

سلام من مزاج سردی دارم دوغ یا اش جو میخورم سردیم میشه. ولی از طرفی گرمی هم میخورم زیاد بهم نمیسازه و بدن خارش میگیرم و فقط شکم دارم،شیرینی جات علاقه دارم ولی ترشی نه. آیا من مزاج سرد وتر دارم؟

پاسخ
Avatar
ارزو مرداد ۵, ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۳ ق٫ظ

میشه لطف کنید بگید چطوری مزاجمو معتدل کنم. معدم سردی نمیسازه کبدم ب گرمی عکس العمل نشون میده ممنون میشم راهنماییم کنید

پاسخ
Avatar
شقایق سلیمی مرداد ۵, ۱۳۹۹ - ۸:۲۲ ب٫ظ

سلام عزیزم منم گرمایی هستم ولی تمام علایم و نشانه های بلغمی رو دارم همیشه عصبی هستم چندین ساله پریودی نامنظم دارم بدون هیچ مشکلی وزنم پایین نمیاد یا به سرعت بر میگرده پر مویی و موهای زاعد ریزش مو کبد چرب کارشناس مزاج شناسی با دیدن زبانم گفت غلبه شدید بلغم دارید عاشق سری جات هستم گاهی وقتها گرمی میخورم روی پهلوهایم و پشت و آرنجم جوش میزنم من واقعا گیج شدم مزاجم چی هست شکمم و پاهام سرد بعد غذا درد پشت و قلنج دارم همیشه بی حالم

پاسخ
Avatar
سبحان مرداد ۶, ۱۳۹۹ - ۳:۳۵ ق٫ظ

سلام و عرض خسته نباشید.من چندساله که رفلکس معده دارم و قرص امپرازول مصرف میکنم و همیشه مشکلات گوارشی دارم گاهی یبوست گاهی هم دفع عادی دارم و همیشه پاهام سرده تا اینکه از طریق سایت شما متوجه شدم طبع بلغم دارم چند هفته است که معجون سیاهدانه و عسل صبح یک قاشق چایخوری قبل از صبحانه و صبحانه شیره خرما میخورم خانوم دکتر ولی بعده چند هفته سردی دست و پاهام به مقدار زیادی برطرف شد اما الان چند روزه خارش گلو گرفتم و زبانم سفیدک زده ممنون میشم راهنماییم کنید که دلیلش چی هست و برای درمانش چیکار باید انجام بدم

پاسخ
Avatar
سبحان مرداد ۶, ۱۳۹۹ - ۳:۳۶ ق٫ظ

ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.باتشکر از شما و سایت معتبرتون

پاسخ
Avatar
Maedeh شهریور ۴, ۱۳۹۹ - ۹:۰۶ ق٫ظ

سلام وقت بخیر با طبق راهنمایی های شما متوجه شدم که بلغمی مزاج هستم وچربی پلو، شکم دارم و زمانی که از غذاهای گرم طی چند روزمصرف میکنم مثل بادمجون وفسجون آفت دهان میزنم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری شهریور ۴, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۷ ق٫ظ

سلام وقت شمام بخیر. می تونید توی سایت مقالات دیگه رو در مورد رژیم مناسب برای بلغمی ها و یا نوشیدنی هایی رو که طبع گرم دارن مطالعه بفرمایید

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری شهریور ۴, ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸ ق٫ظ

بادمجون و فسنجون (حاوی گردو) به دلیل حساسیت اینطوری هستن و خیلی ارتباطی با مزاج نداره.

پاسخ
Avatar
فاطمه شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ - ۳:۳۶ ق٫ظ

سلام من طبغ بلغمی است چه غذا هایی باید مصرف کنم تا لاغر بشم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ - ۵:۰۸ ب٫ظ

سلام عزیز توی همین سایت به طور کامل دستور العمل هایی برای بلغمی ها داده شده. هم در مورد دمنوش ها و هم غذاها. فقط کافیه واژه بلغمی رو سرچ بزنید.

پاسخ
Avatar
فاطمه شهریور ۱۵, ۱۳۹۹ - ۳:۳۸ ق٫ظ

هرروز یک ساعت پیاده روی میکنم کم غذا میخورم ولی هرروز شکمم بزرگ میشه چه رژیم غذایی بگیرم تا لاغر بشم

پاسخ
Avatar
فرزانه مهر ۲۱, ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱ ب٫ظ

سلام و خسته نباشید
من مزاجم بلغمی (سرد و مرطوبِ)
چربی شکم و پهلو دارم چطور میتونم در کوتاه مدت وزن کم کنم
لطفا کمکم کنید
ممنون 🌼

پاسخ
Avatar
پوکاله مهر ۲۲, ۱۳۹۹ - ۱:۰۴ ب٫ظ

سلام
ببخشید من غلبه سودا بر بلغم دارم چطوری می تنم سریعتر لاغر شم .و برای لاغری چه باید بکنم .
ممنون شما هستم

پاسخ
Avatar
یلدا مهر ۳۰, ۱۳۹۹ - ۵:۰۴ ب٫ظ

سلام چطوری از برنامه کرفس رژیم مخصوص افراد بلغمی رو بگیرم

پاسخ
مریم کوهشاری
مریم کوهشاری آبان ۱, ۱۳۹۹ - ۱:۲۰ ب٫ظ

سلام توی کافه بازار برنامه کرفس رو سرچ کنید براتون میاد دانلوس کنید

پاسخ

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data