لاغری سریع با عرق زیره

توسط سارا عربی
۰ نظر

زادگاه زیره کرمان است. زیره انواع مختلفی دارد. زیره سیاه، سبز،زرد و قهوه‌ای. بیشتر در ساحل رودخانه می‌روید و نیاز زیادی به آب ندارد. بذر آن بیضی شکل و کشیده است. معمولا از آن به جای ادویه استفاده میشود. اروپاییان از زیره در پنیر ها استفاده میکنند که هم باعث خوشبو شدن و هم خوش طعم شدن پنیر میشود. زیره خواص ریادی دارد و یکی از اینها، خواص لاغری است. در این مقاله راههای لاغری سریع با عرق زیره را بررسی میکنیم.

لاغری سریع با عرق زیره سیاه

طبع زیره سیاه گرم و خشک است. بسیاری از افراد ترجیح میدهند که از داروهای گیاهی و سنتی برای لاغری استفاده کنند. و همچنین افراد زیادی هستند که لاغری سریع با عرق زیره سیاه را تجربه کرده‌اند. زیره ی سیاه خواص فراوانی دارد. مقوی است، معده را گرم میکند، باد شکن و ضد نفخ است و در کنار همه‌ی اینها خاصیت لاغری نیز دارد.

لاغری سریع با عرق زیره
زیره سیاه برای لاغری

زیره سیاه در برخی از افراد باعث لاغری میشود و در برخی دیگر خیر. این کاملا طبیعیست و درباره همه‌ی عرق ها و داروهای گیاهی دیگر مثل رازیانه و زیره سبز هم صدق میکند. چرا که همه‌ی اینها بستگی به شرایط بدنی هر فرد دارد. گاهی ممکن است برای بعضی افراد بیشتر عمل کند، برای بعضی کمتر و برای بعضی دیگر ممکن است کاملا بی تاثیر باشد.

لاغری سریع با عرق زیره سبز

زیره سبز هم به صورت پودر یافت میشود و هم دانه‌ای. مصرف مداوم این ماده به قند خون تعادل میبخشد و باعث سلامت بدن میشود. از طرفی دیگر این ادویه خاصیت چربی سوزی بالایی دارد. با خوردن زیره سبز احساس سیری خواهید کرد و میل بدن به کربوهیدرات‌ها به شدت پایین می‌آید.

از طرفی دیگر این ماده سرشار از کلسترول گیاهی بوده و همین موضوع باعث میشود بدن کلسترول زیان آور را جذب نکند. این هم یک دلیل دیگر برای لاغری سریع با عرق زیره سبز.

لاغری سریع با عرق زیره
لاغری با زیره

آیا زیره برای لاغری شکم هم استفاده میشود؟

همانطور که گفته شد زیره خاصیت لاغری دارد. این ماده غذایی کمی تلخ است ولی ارزشش را دارد. اگر از چربی شکم خود خسته شدید امتحانش ضرری ندارد. این ماده سوخت و ساز بدن را بالا میبرد و کلسترول خون را پایین می آورد. این خاصیت زیره میتواند باعث لاغری شود.

طریقه مصرف زیره برای لاغری شکم

شما میتوانید محلولی را از زیره درست کنید و هرروز میل کنید تا به تدریج نتایج آن روی بدنتان ظاهر شود. برای این کار ۲ قاشق غذاخوری زیره را از شب خیس کنید و صبح روز بعد بجوشانید. عصاره‌ی آن را گرفته و با آب نصف یک لیمو ترش ترکیب کنید. این محلول را هر روز صبح با معده‌ی خالی بنوشید تا کم کم نتایج آن را ببینید. این محلول برای لاغری شکم و پهلو بسیار مفید است.

طریقه مصرف عرق زیره برای لاغری

تحقیقات نشان داده عرق زیره به تنهایی میتواند باعث لاغری فرد شود. کافیست تا ۹۰ روز، روزانه به مقدار ۳۰ میلی لیتر از عرق زیره بنوشید. این ماده اشتهای شما را به طرز چشمگیری کم کرده و باعث لاغری میشود.

طی آزمایشی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد، افرادی که به مدت ۳ ماه از عرق زیره استفاده کرده بودند، پس از ۳ ماه کاهش وزن داشتند. نکته‌ی جالب اینجاست که افراد شرکت کننده هیچ تغییری در برنامه‌ی غذایی خود نداده بودند و هیچ برنامه‌ی ورزشی نیز نداشتند.

لاغری سریع با عرق زیره
زیره و لاغری

طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم

راههای مختلفی برای استفاده از این ادویه وجود دارد. در اینجا میخواهیم به طریقه مصرف زیره سبز برای لاغری شکم اشاره کنیم.

شما میتوانید یک فنجان چای زیره برای خود درست کرده و به صورت روزانه میل کنید. برای درست کردن این چای کافیست چند دانه زیره را در آب جوش انداخته و چند دقیقه صبر کنید تا چای شما در بکشد. به همین سادگی

میتوانید پودر زیره را به سبزیجات خود اضافه کنید و یا حتی دانه‌های زیره را با مقداری روغن زیتون در برنج خود بریزید. به این صورت هم از خاصیت زیره استفاده میکنید و هم طعمی خوش را به برنج خود میدهید.

بسیاری از افراد از پودر زیره سبز به عنوان چاشنی سوپ استفاده میکنند. پودر زیره سبز را همیشه دم دست خود بگذارید. میتوانید حتی در ماست یا سالاد هم آنرا اصافه کنید.

زیره به غیر خاصیت چربی سوزی دارای خواص دیگری نیز میباشد. خواص دیگر را در اینجا میتوانید مطالعه کنید.

بهترین روش مصرف زیره برای لاغری چیست؟

تا حالا راه‌های مختلفی برای مصرف این ادویه اعلام شد. از مصرف عرق زیره‌ی سبز گرفته تا مصرف آن به صورت پودری، چای زیره و محلول آن برای صبحانه. تمامی این راهها موثر هستند. همه‌ی اینها امتحان شده و افراد بسیاری از این طریق جواب گرفته و لاغر شده‌اند. شما میتوانید همه‌ی این روش ها را امتحان کنید. شاید برخی از آنها با شما سازگارتر باشند. امتحان کنید تا بهترین روش مصرف زیره برای لاغری را برای خود پیدا کنید.

بازنشر

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data