لاغری سریع با روزه گرفتن

توسط سارا عربی
1544 مشاهده

بله لاغری سریع با روزه گرفتن ممکن است. روزه یعنی پرهیز و کاهش خوردن. اما این فقط یک وظیفه مذهبی و دینی نیست. روزه گرفتن اگر صحیح انجام شود میتواند تاثیرات بسیار مثبتی روز بدن بگذارد و باعث کاهش وزن شود. تعجب نکنید. لازم نیست تا منتظر ماه رمضان باشید تا این شیوه را آغاز کنید. میتوانید از همین فردا راه لاغری سریع با روزه گرفتن را پیش بگیرید و وزن کم کنید.

رژیم لاغری سریع با روزه گرفتن یا رژیم متناوب

وقتی میخواهیم یک روش جدید و متفاوت را امتحان کنیم معمولا مخالفت‌های زیادی وجود دارد. مثلا وقتی اسم رژیم لاغری سریع با روزه گرفتن یا همان رژیم متناوب را می‌آوریم همه میگویند اشتباه است و چیزی جز گرسنگی کشیدن ندارد. دلیلش هم این است که این نوغ رژیم بر پایه‌ی کنترل است.

این نوع رژیم دقیقا رژیمی است که شما برای یک مدت طولانی از خوردن غذا امتناع میکنید درست همانند روزه گرفتن. هر زمان که شما برای یک مدت طولانی غذا نخورید به اصطلاح رژیم متناوب گرفتید. این نوع رژیم، رژیمی عجیب و سخت نیست بلکه روشی سنتی است که میتواند برای لاغری بسیار کارساز باشد.

لاغری سریع با روزه گرفتن
روزه و لاغری

برنامه رژیم روزه متناوب

رژیم روزه متناوب به تنهایی و به سادگی کارایی دارد و باعث لاغری میشود. چگونه؟ وقتی غذا میخوریم مقدار انسولین افزایش یافته و قند وارد کبد میشود. در کبد به دلیل محدود بودن فضا گلوکز به صورت چربی درآمده و به بخش های مختلف بدن میرود.

با برنامه رژیم روزه متناوب به راحتی لاغر میشوید چرا که این برنامه بیشتر از یک رژیم ساده است. این رژیم میگوید اگر شما وعده‌های غذاییتان را کوچک کرده و در طول روز تقسیم کنید، تمام مدت در حال خوردن هستید و بدنتان از انرژی غذایی که میخورید استفاده میکند و به سراغ ذخیره‌های چربی بدنتان نمیرود. به این صورت است که ذخیره‌ها آب نمیشود و در نتیجه لاغر نمیشوید.

فایده‌ی رژیم روزه‌ی متناوب چیست؟

مهم ترین و واضح‌ترین فایده‌ی این رژیم کاهش وزن است. بدیهی است که لاغری سریع با روزه گرفتن اولین دستاورد شما خواهد بود. اما به غیر از این مورد، بهبود وضعیت انسولین در بدن، بهبود ذهن، جلوگیری ازبیماری آلزایمر و افزایش زیاد انرژی در بدن را هم در طی این رژیم تجربه خواهید کرد.

اما اگر بخواهیم لاغری سریع با روزه گرفتن یا همان رژیم متناوب را با رژیم‌های دیگر مقایسه کنیم به این نتیجه میرسیم که این رژیم برتری‌های دیگری هم دارد. این رژیم خیلی ساده تر از چیزی است که فکر میکنید و برعکس رژیم‌های دیگر اصلا پیچیده و سخت نیست. همچنین رژیم روزه‌ی متناوب اصلا پر هزینه نیست و حتی برعکس رژیم‌های دیگر زمان خیلی کمی را نیاز دارد.

لاغری سریع با روزه گرفتن
لاغری با روزه گرفتن

چگونه رژیم روزه‌ی متناوب بگیریم؟

  • شما برای مدت طولانی چیزی نمیخورید. برای مثال شما یک وعده غذایی میخورید و سپس ۲۰ ساعت چیزی نمیخورید. سپس دوباره ۲ تا ۳ ساعت فرصت دارید غذا بخورید. البته یک نوع دیگر از روزه ی متناوب هم وجود دارد که یک روز به صورت معمولی غذا میخورید و یک روز چیزی نمیخورید.
  • وقتی که روزه هستید و چیزی میل نمیکنید باید به میزان کالری هنگام استراحتتان فکر کنید. از مواد قندی، نوشیدنی‌های مضر و شیرینی‌های پر کالری استفاده نکنید چرا که فایده‌ی روزه‌ای را که میگیرید از بین میبرد و زحمتتان به هدر میرود. این نوع غذاها غذاهای بی ارزشی هستند که هیچ ماده‌ی مغذی به بدن شما نمی رسانند.
  • در زمان استراحت سعی کنید از مواد پروتئینی بدون چربی، کربوهیدرات‌های سالم و روغن‌های گیاهی استفاده کنید تا بدنتان را برای روزه‌داری آماده کرده و انرژی بگیرید.
  • کم ورزش کنید. درست است که همیشه اعلام میشود همراه با رژیم ورزش کنید تا تاثیر آن دو چندان شود اما در این رژیم ورزش کار شما را سخت میکند. چرا که شما میزان کالری مصرفی را به شدت کاهش داده اید و ورزش تنها انرژی شما را گرفته و ادامه‌ی روزه را برایتان سخت میکند. پس اگر هم مصر به انجام ورزش هستید فقط یک پیاده روی سبک انجام دهید و از ورزش های سنگین بپرهیزید.
  • به خودتان توجه کنید. در این دوره بدن خود و واکنش‌های آنرا زیر نظر بگیرید. شابد این نوع رژیم برای شما مناسب نباشد و بدنتان واکنش خوبی نشان ندهد. اگر احساس ضعف، خستگی یا بیماری کردید حتما رژیم را پایان دهید. راه برای لاغری بسیار است نگران نباشید. هیچ چیز مهمتر از سلامتی شما نیست.
  • برای یک دوره‌ی به خصوص این برنامه را پیاده کنید. روزه گرفتن، برنامه‌ای نیست که همیشگی باشد. قطعا در صورت بی‌برنامگی به بدنتان آسیب میزنید. پس یک برنامه‌ی مشخص داشته باشید و از آن پیروی کنید. شاید اگر در ابتدا وزن زیادی کم کنید شگفت زده شوید و بخواهید این برنامه را همیشگی کنید ولی این جمله را از یاد نبرید که همیشگی شدن این برنامه مساوی است با به خطر انداختن سلامتیان.

نکاتی درباره این رژیم:

اگر به بیماری دیابت یا بیماری خاصی مبتلا هستید قبل از روزه گرفتن با پزشک مشورت کنید.

در طول این رژیم و زمانی که روزه هستید میتوانید به هر اندازه که نیاز دارید آب بخورید.

خیلی از مردم اعلام کرده اند که جویدن آدامس‌های بدون شکر به آنها کمک کرده تا راحت‌تر روزه بگیرند.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data