طرز تهیه بستنی میوه ای بدون ثعلب (طالبی)

توسط admin
1532 مشاهده

درست کردن بستنی خانگی لذتی دارد که در هیچ بستنی فروشی نمی‌توانید طعم آن را بچشید. شما می‌توانید در خانه بستنی میوه‌ای را با موادی که خودتان می‌خواهید درست کنید. شیرینی یا طعم آن را کم و زیاد کنید. به آن زعفران اضافه کنید. از میوه‌های مختلف استفاده کنید و هر طور که می‌خواهید بستنی را درست کنید. البته باید طرز تهیه بستنی میوه ای بدون ثعلب را هم بلد باشید.

اغلب کسانی که به درست کردن بستنی علاقه زیادی دارند، تهیه ثعلب برایشان کمی سخت است. در حالی که بدون ثعلب هم می‌توانید بستنی خوب درست کنید. در ادامه به همین موضوع می‌پردازیم. پس تا انتهای این مطلب آموزشی با ما همراه باشید.

مواد لازم برای درست کردن بستنی میوه ای بدون ثعلب

  • طالبی: ۲۰۰ گرم
  • شکر: یک پیمانه
  • تخم مرغ: ۱ عدد
  • نمک: یک چهارم قاشق چایخوری
  • وانیل: یک چهارم قاشق چایخوری
  • ماءالشعیر: یک پیمانه
  • خامه: دو پیمانه
طرز تهیه بستنی میوه ای بدون ثعلب / طرز تهیه بستنی طالبی بدون ثعلب

طرز تهیه بستنی طالبی بدون ثعلب

حالا برای اینکه بتوانید بستنی میوه‌ای را بدون نیاز به ثعلب در خانه درست کنید، مراحل زیر را پشت سر بگذارید:

آماده کردن طالبی

در ابتدا باید طالبی را پوست گرفته، ریز کرده و سپس با گوشتکوب داخل یک ظرف آن را به طور کامل له کنید. اگر در منزل دستگاه غذاساز یا میکسر دارید، طالبی را با کمک آن له کنید. سپس مقداری از شکر را همزمان داخل آن بریزید تا در طالبی حل شود.

این مایع را داخل قابلمه بریزید و روی شعله ملایم بگذارید تا بجوش بیاید. باید منتظر بمانید تا آب طالبی کمی با حرارت غلیظ شود. سپس شعله را خاموش کنید و صبر کنید تا خنک شود. آن را به مدت چند ساعت داخل فریزر بگذارید تا یخ ببندد.

حالا این مرحله از طرز تهیه بستنی میوه ای بدون ثعلب تمام شد.

آماده کردن تخم مرغ و خامه

ابتدا تخم مرغ‌ها را با همزن برقی آنقدر مخلوط کنید تا کف کنند. سپس مقدار باقی مانده از شکر، نمک و وانیل را به آن اضافه کنید. همزمان مواد را خوب هم بزنید تا با هم ترکیب شوند. این مایع باید کشدار و رنگ آن کرمی شود. همچنین به دلیل هم زدن باید حجم آن هم دو برابر شود.

سپس ماءالشعر را به صورت تدریجی به این مایع اضافه کنید و همچنان آن را هم بزنید تا مواد به صورت یکدست شود.

ترکیب مواد با همدیگر

این مرحله از طرز تهیه بستنی میوه ای بدون ثعلب باید خامه را هم به طور جداگانه هم بزنید تا فرم بگیرد. سپس آن را داخل مواد تخم مرغ بریزید و مجدداً هم بزنید تا مواد یکدست شوند.

آب طالبی یخ زده را که در مرحله داخل فریزر گذاشتید بیرون بیاورید و به مواد اضافه کنید. درجه همزمن را کم کنید تا یخ طالبی به مرور باز و با مواد ترکیب شود.

مواد لازم برای درست کردن بستنی میوه ای بدون ثعلب

فریز کردن بستنی در یخچال

حالا که همه مواد بستنی میوه ای بدون ثعلب با هم ترکیب شده‌اند، باید آن‌ را به مدت ۳-۴ ساعت داخل فریزر بگذارید. بعد از گذشت این زمان باید ظرف را قبل از یخ زدن کامل بستنی خارج کرده و بستنی را هم بزنید. این کار را ۴ – ۵ مرتبه انجام دهید. در مرحله آخر آن را به مدت یک روز داخل فریزر بگذارید.

با این روش از یخ بستن کامل بستنی جلوگیری می‌شود. پس درست مثل طرز تهیه بستنی سنتی با ثعلب حالت کش دار پیدا می‌کند.

تزئین بستنی

حالا که با طرز تهیه بستنی طالبی بدون ثعلب آشنا شدید، بهتر است آن را هم تزئین کنید. برای این کار می‌توانید از تکه‌های موز و یا شکلات استفاده کنید.

مطالب پیشنهادی ما برای شما

نظر دادن

Dream League Soccer APK 2020 + MOD + OBB Data